Skocz do zawartości

szablon zakupów na EBAY


Rekomendowane odpowiedzi

1. Przed przystąpieniem do licytacji wysyłam maila z zapytaniem czy sprzedawcy nie sprawi problemu wysłanie paczki do Polski.

2. Jeżeli uzyskasz zgodę licytujesz i wygrywasz.

3. Wysyłasz maila z prośbą o kalkulację kosztów przesyłki.

·Otrzymaną kwotę za transport należy doliczyć do sumy za wygraną aukcję.

4. Wysyłasz pieniążki (EURO) do sprzedawcy.

·Po konsultacjach tak sobie ustaliłem że:

· kwotę do 50EURO można wysłać w nie prześwitującej kopercie (taka aby nie było widać co jest w środku)

·powyżej tej kwoty zalecam przelew bankowy na konto

·cen za list i przelew jeszcze nie ustaliłem

5. Pozostaje wierzyć, że sprzedawca jest uczciwy i wyśle ci paczkę.

6. Nic tylko cieszyć się z udanych zakupów i wystawić pozytywny komentarz

7. Czekać aż wzamian otrzymasz pozytywny komentarz co zwiększy twoją wiarygodność co przyszłość.

 

Ad. 1

Cześć ma pytanie czy jeśli zalicytuje i wygram aukcję wyślesz mi paczkę do Polski jeśli ja najpierw wyślę ci pieniądze.

 

Ad 3

Proszę o wycenę kosztów przesłania paczki na mój adres w POLSCE:

Imię Nazwisko

ul. xxxxxxxxxxxx 1

00-000 Poznań

POLSKA

Po otrzymaniu od ciebie kwoty za transport doliczę ją do kwoty z wygranej aukcji i wyślę do ciebie.

 

Ad 4

Informuję że kwotę ....... za wygraną aukcję plus koszty transportu wysłałem do ciebie listem pocztowym w kopercie (przesłałem na twoje konto bankowe).

Proszę o informację czy pieniążki dotarły i kiedy paczka zostanie wysłana.

 

Ad 6

Przykładowy komentarz:

BARDZO DOBRY SPRZEDAWCA GORĄCO POLECAM

 

Zgodnie z polceniem Dominika wrzucam ten temat tutaj.

Proszę zainteresowanych o konsultację i sugestię co zmienić i poprawić.

Ostateczna wersja zostanie przetumaczona i wrzucona na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ad 4

Informuję że kwotę ....... za wygraną aukcję plus koszty transportu wysłałem do ciebie listem pocztowym w kopercie (przesłałem na twoje konto bankowe).

Proszę o informację czy pieniążki dotarły i kiedy paczka zostanie wysłana.

 

Koszt wysłania zwykłego listu poczta to 2,1zł

zwykły list tyle że PRIORYTET 2,65 jest w Niemczech po 3dniach

jeżeli ma to być polecony należy doliczyć około 6zł

ceny te uzyskałem u siebie na poczci mogą się jednak niewiele różnić pani podawała mi z pamięci mówi że ceny nie powinny być większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz kupowalem kilka razy na ebayu, dodaje swoje 3grosze (=0,631centa)

3. Wysyłasz maila z prośbą o kalkulację kosztów przesyłki.  

·Otrzymaną kwotę za transport należy doliczyć do sumy za wygraną aukcję.

ten punkt bym zawarl w 1. a wlasciwie ustalil w Deutsche Post, jak sie ksztaltuja koszty i informowal o tym sprzedajacego i czy on sie zgadza na taka a taka sume dodawana do utargowanej ceny, zeby ta suma poszla na przesylke.

W Niemczech, na terenie kraju jest Päckchen - 4Euro i Paket - 8Euro, przez granice bedzie inaczej - dowiem sie.

4. Wysyłasz pieniążki (EURO) do sprzedawcy.

·Po konsultacjach tak sobie ustaliłem że:

· kwotę do 50EURO można wysłać w nie prześwitującej kopercie (taka aby nie było widać co jest w środku)

·powyżej tej kwoty zalecam przelew bankowy na konto

·cen za list i przelew jeszcze nie ustaliłem

-od razu bym przelewal na konto, a nie jakies listy - troche to niepowazne.

 

Jak bedzie zgrabna wersja to przetlumacze, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Super.

Zróbmy tak - ten temat niech na razie będzie roboczy, tzn wrzucajcie tu swoje pomysły, potem się wszystko przetłumaczy. Na końcu marco, no bo to on na to wpadł, założy w dziale Co i jak kupić nowy temat - "Zakupy na ebayu - kompedium wiedzy" lub coś w tym stylu i temat przyklei się i zablokuje na wieki wieków. Będzie do poczytania, a komentarze gdzie indziej, żeby się bałagan nie zrobił.

Może być?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.  

Zróbmy tak - ten temat niech na razie będzie roboczy, tzn wrzucajcie tu swoje pomysły, potem się wszystko przetłumaczy. Na końcu marco, no bo to on na to wpadł, założy w dziale Co i jak kupić nowy temat  - "Zakupy na ebayu - kompedium wiedzy" lub coś w tym stylu i temat przyklei się i zablokuje na wieki wieków. Będzie do poczytania, a komentarze gdzie indziej, żeby się bałagan nie zrobił.  

Może być?

pzdr

może być :)

Porszę jak Moderator fachowo podszedł do sprawy. :)

czekamy na komentarze i uawagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kumplem, który jest kurierem DHL (dawniej Servisco) mówił że oni doręczają w Polsce paczki nadane w Niemczech przez Deutsche Post

co do cen ma się zorientować

Strona Deutsche Post www.post.de tam są kalkulatory do wyliczania kosztów przesyłek. Niestety w związku z językiem nie mogę się tam połapać, może ktoś jest w tym oblatany i wrzuci przykładowy szblon obliczania kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ad 4

Informuję że kwotę ....... za wygraną aukcję plus koszty transportu wysłałem do ciebie listem pocztowym w kopercie (przesłałem na twoje konto bankowe).

Proszę o informację czy pieniążki dotarły i kiedy paczka zostanie wysłana

 

List jaki otrzymałem z banku na temat płatności zagranice

 

Szanowny Panie,

pragnę poinformować, iż nie musi Pani posiadać rachunku w PKO Banku Polskim aby dokonać EURUTRANSFERU. EUROTRANSFER w PKO Banku Polskim jest to nowoczesny system transferu niewielkich kwot głównie do pastw Unii Europejskiej, wykorzystujący telekomunikacyjną sieć SWIFT. Umożliwia przekazanie określonej kwoty pieniędzy na rzecz wskazanej osoby fizycznej lub podmiotu gospodarującego, zgodnie z przepisami Prawa dewizowego

 

Zleceniodawca wskazuje dane wymagane przez bank zagraniczny ,w szczególności pełny prawidłowy rachunek bankowy.

 

Zlecenie realizacji EUROTRANSFERU można składać w każdym oddziale PKO Banku Polskim. Istotą realizacji EUROTRANSFERU jest to, że koszty banków zagranicznych są zryczałtowane i niższe od kosztów zwykłego polecenia wypłaty

 

Wysyłając środki do Niemiecw kwocie do 2.500 EURO zryczałtowana opłata w złotych wynosi 45,00 zł.

 

Aby przesłać środki za granicę można skorzystać również z usługi "Polecenie wypłaty w systemie SWIFT".

 

Za wykonanie polecenia wypłaty w systemie SWIFT pobierana jest prowizja w wysokości 0,2% polecenia nie mniej niż 20,00 nie więcej niż 180,00 zł + opłaty zryczałtowane z tytułu kosztów banków trzecich ( 10$). + opłata za wykonanie SWIFT (10 zł)

 

Na stronach www.pkobp.pl w ofercie dla klientów indywidualnych dalej "Operacje zagraniczne" zamieszczone są informacje o możliwościach przesłąnia środków za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie .

a nietrzeba sie najpierw tam zarejestrowac (tak samo jak na allegro) i dopiero potem mozna licytowac ??

A jezeli trzeba sie zarejestrowac to wydaje mi sie ze pobieraja teraz oni oplate za to bo chcialem sie zarejestrowac ale ....

 

Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie .

a nietrzeba sie najpierw tam zarejestrowac (tak samo jak na allegro) i dopiero potem mozna licytowac ??

A jezeli trzeba sie zarejestrowac to wydaje mi sie ze pobieraja teraz oni oplate za to bo chcialem sie zarejestrowac ale ....

 

Prosze o odpowiedz.

 

Trzeba się zarejestrować. Nie przypominam sobie o jakichkolwiek opłatach. Szczegóły zawsze możesz znaleźć na stronie www.ebay.com. Ja osobiście proponuję dokładnie zapoznać się z regulaminem.

Rejestracja nie powinna stanowić kłopotu - jest tam nawet ściąga jak to zrobić!

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Timac próbuj, ja się zarejestrowałem bez żadnego probolemu. Kod aktywujący dostajesz do domu (bezppłatnie) tak jak w Allegro.

PS - Marco co dzieje się z tym tematem i jego tłumaczeniem?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - Marco co dzieje się z tym tematem i jego tłumaczeniem?

tłumaczeniami miał sie zająć Szable ale on narazie jest nie osiągalny

pozatym będzie tułmaczył jak zostanie ustalona ostateczna wersja

cały czas konsultowałem z nim na gg ale teraz on wrócił do kraju i chyba niema dostępu do netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie ustalone jest zmiana polegająca na połączeniu punktu 1 z 3 w jedno pisemko forme tą właśnie przećwiczyłem i faktycznie jest to dobre bo skora sprzedawca poda kwotę jaką chce za koszt przesyłki to należy to rozumieć jako zgodę na wysyłkę

 

Z mojego doświadczenia kalkulacji i pytań wynika że przesłanie kurtki o wadze około 5kg kosztuje około 16EURO ale należy to indywidualnie uzgadniać ze sprzedawcą bo ja miałem różne ceny jednak nikt niechciał więcej jak 18EURO

miałem też ofertę na wysłanie takiej paczki z Austri koszt wynosił 22EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...