Skocz do zawartości

problem z odpaleniem kawasaki 636 04r


uki80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pilna sprawe a mianowicie z zx6r 636 z 04r. probowalem podlaczyc alarm z odpalaniem na pilota, a ze nie zalaczala sie pompa paliwa to cos kombiowalem i schrzanilem na amen. teraz alarm lezy na polce a moto nawet nie odpala z kluczyka. nie wlacza sie pompa paliwa. znaczy sie jesli podlacze ja na krotko to chodzi caly czas. nie jest wlaczana przez przekaznik poprostu, a jest on na 100% dobry bo sprawdzalem a poza tym zamienilem go z przekaznikiem ECU bo jest taki sam i w dalszym ciagu nic. schematy znam juz na pamiec ale wszystko jest tak jak byc powinno. czy moglem spalic cos w ECU? chodzi mi o to czy do przekaznika pompy paliwa z ECU powinien plynac plus czy moze masa? przy przekazniku sa 4 przewody. jeden z ECU, drugi od przycisku wylaczajacego silnik, trzeci od pompy paliwa a czwarty od przekaznika ECU. dodam ze przy przekazniku ECU wszystko jest napewno ok. tylko przekaznik pompy sie nie wlacza chociaz tez jest dobrze podlaczony, tylko nie wiem jakie prady powinny byc na ktorych kablach. po wlaczeniu zaplonu mam:

 

http://img41.imageshack.us/img41/9301/clipboard04b.jpg

 

1) - minus na przewodzie od ECU

2) - minus badz plus na przewodzie od przycisku wylaczajacego silnik w zaleznosci w jakiej jest pozycji

3) - plus na przewodzie idacym z przekaznika ECU

4) - minus na przewodzie idacym do pompy paliwa, bo nie zalacza sie przekaznik od pompy paliwa wiec plus nie jest przekazany z przekaznika ECU do pompy.

niepokoi mnie punkt 1. czy tam nie powinien byc plus? jesli tak to gdzie szukac usterki? czy moze spalilem ECU? a moze modul zalapal jakis blad i tylko trzeba go zresetowac w serwisie? prosze o pilna odpowiedz jakiegos znawcy elektryki bo juz wychodze z siebie

Edytowane przez uki80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...