Skocz do zawartości

Rozrusznik-ZZR1,1-problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko jest tego typu. Jak przekazany jest napęd z rozrusznika na wał korbowy...dokładnie nie wiem, ale chyba poprzez jakieś jednosteonne sprzęgiełko...może ktoś mi wyjaśni w sposób fachowy i zrozumiały jak to działa i wygląda... Pytam, bo coś mi tam hałasuje podczas kręcenia rozrusznikiem (takie dość głośne wkurzające stukania)...i nie zawsze dobrze zakręci wałem...problem występuje tylko podczas odpalania zimnego silnika...w momencie kiedy silnik jest już nagrzany problem znika... po wykręceniu świec kiedy nie ma sprężania, rozrusznik kręci normalnie i bez stukania ...Jesli ktoś wie o co chodzi proszę o odzew... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze...

Kaskada kół zębatych (przełożenie) ze sprzęgłem jednokierunkowym.

Wyrobienie łożyskowania w samym rozruszniku już może spowodować głośną pracę (bardzo drobny moduł na wałku rozrusznika) O ile przednie łożysko jest smarowane olejem silnikowym tylna tulejka potrafi się wyrobić na jajo (podobno niby tego się nie smaruje spiek na bazie grafitu), ale to pada.

Mogło się uszkodzić któreś z kół lub ich łożyskowanie. Opisałem to na podstawie swojego sprzęta, ale jak wiesz rozwiązania są różne.

Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki ma zdaje sie łańcuch do rozrusznika.Na wale jest jedno koło łańcuchowe a na osi rozrusznika drugie.

Sprzęgiełko jednokierunkowe jest właśnie w tym kółku na rozruszniku.Oznacza to że jak silnik pracuje to łancuch sie kręci cału czas. Nie rozbierałem ale tak wyniuka z rysunków.Wejdz na strone www.buykawasaki.com i zobacz rysunki swjego motocykla.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...