Skocz do zawartości

Proszę o pomoc, Problem z układem chłodzenia FZR 1000


b182
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj kupiłem FZR-kę. Podczas kupna wszystko było oik przywiozłem ja do domu i po dopaleniu strasznie szybko nabiera temp która dochodzi prawie do czerwonego. W czasie jazdy natomiast wskaźnik dość szybko spada prawie do C. Do tego po przejażdżce kiedy temp jest bliska C zdarza się ze z wężyka od zbiorniczka wyrównawczego wylewa sie płyn. Co jest nie tak? Boje się ze to może być uszczelka pod głowica ale ani śladu oleju w wodzie ani wody w oleju. Nie czuć tez spalin czy benzyny po otwarciu korka chłodnicy. Co jest nie tak?

Ile wchodzi płynu do układu?

To mój pierwszy motor tego typu nie za bardzo się na tym znam. Proszę o jakieś podpowiedzi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wrzucić foty zegara od temperatury? Ja mam wyskalowany w cyfrach i musiałbym zobaczyć (porównać u mnie i u Ciebie) ile jest jeszcze skali od 100C do czerwonego pola. Pytanie; czy włącza się tobie wentylator?

Co do uciekającego płynu jest to norma przy wyższym stanie w zbiorniczku po jeździe potrafi mi kapnąć parę kropel, natomiast nawet przy niższym stanie końcówka wężyka jest mokra.

Jeśli chodzi o spadek temperatury do początku skali (u mnie jest to 60 stopni) podczas jazdy to w jest to normalne w dni chłodniejsze a w upały spada do około 70-75 stopni)

 

Nawiasem mówiąc to gratuluję zakupu FZR to dobry motor ja mam swojego od 8 lat :)

Edytowane przez bread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator się włącza, jak motor stoi to do czerwonego pola brakuje jakiś 3-5 mm. W czasie jazdy spada do tak jak piszesz ok 60-70 stopni. Mnie zaniepokoiło to iż jak pośmigałem zaraz po zakupie (nie jakoś ostro) to z wężyka wyrównawczego zaczęło się ciurkiem lać i tak kilka razy. Teraz niby się uspokoiło. Koleś od którego kupiłem twierdził że wymieniał płyn chłodniczy(może za dużo nalał i wywaliło nadmiar)

PS. Ile wchodzi płynu do układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- patrzyłem dzisiaj u siebie to od kreski 100 stopni do czerwonego pola według mojego oka jest nie więcej niż centymetr, dobrze jednak jakbyś zrobił fotkę i zaznaczył kreską w którym momencie włącza się wentylator.

 

Mam jeszcze jeden pomysł, rozwiązanie;

Mógłbyś również podłączyć zegary od FZR ze skalą z cyframi, albo od THUNDERACE i wtedy będziesz widział jak temperatura wzrasta bo przy 100 stopni włącza się wentylator i już dalej temperatura nie wędruje w kierunku czerwonego pola (jeżeli tak będzie to masz wszystko na 100 %sprawne).

 

Kolejna sprawa to być może skala jest u Ciebie inna stąd takie

rozbieżności w interpretacji pomiaru.

 

Ostatnie pytanie to czy w momencie załączenia wentylatora wskazówka

jest na czerwonym polu czy jest 0,5 cm przed nim po czym po załączeniu

dmuchawy nie wędruje dalej, a po chwili spada niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...