Skocz do zawartości

Spacerówki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam, bo w opcji "wyszukaj" wyskoczyło, że niczego nie znaleziono.

Sprawa wygląda tak: gmole wymierzone, jak w mordę strzelił 36 mm. Spacerówki kupione na rozmiar 28-36. No i... <dupa>. Element do zamocowania nie jest objemką, tylko blaszka w kształcie U i śruba. Blcha pasuje niby idealnie, ale śruba nie przejdzie. Wychodzi na to, że blaszka jest jakby za krótka? I teraz moje pytanie - przewiercić tę blachę możliwie blisko końca, czy kupić nowe na 40 mm? Ktoś mi proponował wygięcie śruby, ale to się właściwie chyba nie da, bo trzeba też ułożenie śrubą regulować, a jak będzie wygięta, to się nie przekręci. Nie wiem po prostu, czy az takie ma znaczenie te kilka mm? nie chce znow placic ponad stowy za coś, co się nie będzie dało założyć... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować przepiłować otwory w kierunku końca blaszki.Powinno to wystarczyć.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a blacha to końca dochodzi ? być może trzeba dobić młoteczkiem, a jeśli jest dużo materiału to rozwiercić otwór na większy i powinna śruba wejść

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dochodzi do końca. Oczywiście zależy w którym miejscu, ale są i takie, że przylega właściwie idealnie. A śrubie mimo to brakuje przelotu. Właśnie chciałam się najpierw dowiedzieć czy jak kupie 40 to też jakoś założe, bo te mogłabym sprzedać. Policze ile to trzeba przesunac wiercenie i zobaczymy. Sęk w tym, że nawet nie moge 40 w sklepie przymierzyć, bo to nie są typowe rozmiary i są z reguły na zamówienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem podobny problem i musiałem przygiąć blaszkę mocującą U po tym jak ją wsunąłem na gmola. Zrobiłem to za pomocą zwykłego klucza tzw *Żabki* przygięcie spowodowało że blaszki mocowania były do siebie bardziej równolegle i śruba może wejść w otwory, ciągle jednak z małymi problemami. Jeżeli rozwiercisz dziury to prawdopodobnie nie będziesz w stanie dokręcić odpowiednio spacerówek.

 

Witam jeszcze raz, myślałem nawet w moim przypadku wywiercić małą dziurkę z tyłu mocowania U i wkręcić śrubkę kontrującą bo nawet po max dokręceniu mocowania jest możliwe obrócenie go wokół gmola. :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem podobny problem i musiałem przygiąć blaszkę mocującą U po tym jak ją wsunąłem na gmola. Zrobiłem to za pomocą zwykłego klucza tzw *Żabki* przygięcie spowodowało że blaszki mocowania były do siebie bardziej równolegle i śruba może wejść w otwory, ciągle jednak z małymi problemami.

To chyba najsensowniejsze i najtańsze. Z tym że zwiększy się rozstaw otworów w końcówkach i wskazane dobrać dłuższą śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie ze śrubą też może być problem. Cichałam pokombinować, ale najpierw dokupić zapasową jakby się coś zepsuło. Sęk w tym, że ona jest jakoś inaczej gwintowana i w budowlanych jej nie kupiłam. W samochodowych byłam 5 i jak na razie też nic z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź do jakiegoś "kowala" niech ci wygnie nowe blaszki i nawierci odpowiednio otwory w tym badziewku potem oddaj to do niklowania, chromowania lub co tam wolisz. powinnaś się wyrobić w 15-20 zł. jak znasz kogoś kto ma jakiegoś starucha i sam go robi to pewnie galwanizacje ci załatwi za 5 zł a blaszki sam ci wygnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie ze śrubą też może być problem. Cichałam pokombinować, ale najpierw dokupić zapasową jakby się coś zepsuło. Sęk w tym, że ona jest jakoś inaczej gwintowana i w budowlanych jej nie kupiłam. W samochodowych byłam 5 i jak na razie też nic z tego...

Tam zakupisz śruby typowe. Poszukaj w sklepach z art metalowymi.

Jeżeli nie to zostaje zamówić u ślusarza na wzór starej tyle że dłuższą jeżeli jest to śruba wkręcana w spacerówkę. A jeżeli przechodzi na wylot i dokręcasz nakrętką to dobrać dłuższą śrubę o odpowiedniej średnicy wraz z nakrętką.

Alternatywnie może łatwiej dorobić dłuższe "blaszki"

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież blaszki to nie problem.Wystarczy kawałek płaskownika z nierdzewki.Po wypolerowaniu będzie wyglądało jak chrom.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...