Skocz do zawartości

Mały problem z Aprilia RS 125


Ronissj16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem nowym użytkownikiem i od tygodnia posiadaczem Aprili RS 125 rok 2000. Jest to mój pierwszy motor takiego "pokroju". Mechanikiem nie jestem więc proszę Was o pomoc... Otóż... Jeżeli ktoś miał doczynienia z tym motorkiem to wie, że posiada on taki komputerek, który wyświetla temperature, godzinę i czas okrążeń... Ale przejdźmy do sedna sprawy... Chodzi o temperature... Jeżeli motor jest zimny na tym komputerku pisze " cold " czyli z ang zmino :) Problem polega na tym, że nawet jak motorek pochodzi z 15 min przejade się nim... pojeżdże... i tak na wyświetlaczu pokazuje " cold ". Zdarza się ze na kilka sekund pokaze się temp 30 , 40pare , max 60 stopni ale to tylko na chwilke i zaraz znowu jest " cold " ... O co tu chodzi? Czy w tych motorach tak jest ? Czy coś jest nie tak z tym komputerem? Może motor się nie dogrzewa?? ;/ Przyczyna : termostat ? Nie mam pojecia... dotykajac chłodnicy jest ona ciepła ( gorąca )... Proszę o pomoc ! z góry dziękuje

 

P.S.

Kranik w takiej Aprili jest podciśnieniowy ? - tak poza tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shiningami

 

Dziękuje serdecznie miałeś racje... to czujnik... nic nie musiałem wymieniać... wyczyściłem tylko ten styk co zakłada się na ten czujnik wszystko złożyłem i jest git ladnie wyświetla temperature ;]

 

dziękie + dla Ciebie pomogłeś mi

Edytowane przez Ronissj16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...