Skocz do zawartości

Jak użyć zestaw naprawczy do opon bezdętkowych?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa widzisz, bo trzeba było go dokręcić :P

 

Pianka wpuszczona do opony da sie wymyć, ale wstrzykniecie czegoś takiego do dętki równa sie wyrzuceniu jej na smietnik. Cyba ze mozna załatać ją od zewnatrz i nabić powietrzem pomimo ze w srodku zostałą pianka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wybieram sie samotnie do Norwegii i pomyślałem o zakupie zestawu naprawczego M&M do opon bezdętkowych.

Czy ktoś potrafi mi doradzić czy warto to mieć ze sobą i jak to zastosować przy drodze nie mając stopki centralnej tylko nóżkę boczną?

Przyznaję się nigdy nie zdejmowałem koła i opony z motocykla....

Dziękuję za poradę.

Michał

chciałbym tez dorzucić swoje 3 grosze jako stary handlarz oponkami.Norwegia to wprawdzie odlegly kraj ale na wskros ...cywilizowany i nowe oponki dostaniesz wszedzie.Niestety troche drożej jak na kontynencie!Zestaw naprawczy oczywiscie bym nabyl chociazby jako odstraszacz zlych duchow nie zapominajac takze o ...pompce!Szerokiej drogi☺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa widzisz, bo trzeba było go dokręcić :P

 

Pianka wpuszczona do opony da sie wymyć, ale wstrzykniecie czegoś takiego do dętki równa sie wyrzuceniu jej na smietnik. Cyba ze mozna załatać ją od zewnatrz i nabić powietrzem pomimo ze w srodku zostałą pianka?

 

"Pianka" da się wymyć tylko po co myć oponę przed wyrzuceniem???

 

Nie znam specjalisty co by dał radę załatać dętkę do wewnątrz (chyba przez wentyl :icon_razz: ). Ale może mało wiem :icon_mrgreen:

 

ps. tego typu preparaty są do opon bezdętkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pianka" da się wymyć tylko po co myć oponę przed wyrzuceniem???

 

Nie znam specjalisty co by dał radę załatać dętkę do wewnątrz (chyba przez wentyl :icon_razz: ). Ale może mało wiem :icon_mrgreen:

 

ps. tego typu preparaty są do opon bezdętkowych.

to fakt,ze najlepszym zestawem naprawczym bedzie zwykla dentka,ktora kazdy powinien umiec zamontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć panowie.

Wczoraj miałem mały albo i nie mały kłopot,kapeć lub pana po naszymu w tylnym kole,gwóżdż.Mam pytanko:gdzie moge znależć sprzęt do załatanie dziury po gwożdziu,słyszałem że jest coś takiego i czy to zdaje egzamin?Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zrobić dobrze musisz zdjąć koło,zawieść do wulkanizatora ,a on Ci to fachowo załata.Są wprawdzie zestawy do kołowania opon bezdętkowych,ale ja polecam to tylko jako naprawę doraźną w trasie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zrobić dobrze musisz zdjąć koło,zawieść do wulkanizatora ,a on Ci to fachowo załata.Są wprawdzie zestawy do kołowania opon bezdętkowych,ale ja polecam to tylko jako naprawę doraźną w trasie.

No właśnie o to mi chodzi,dorażna naprawa po to by dojechać do wulkanizatora lub do swojego domu.

Wczoraj niedziela i żaden z trzech wulkanizatorów nie chciał zarobić, nawet za podwójna stawkę,co tam podwójną ,potrójną,dobrze że mam sąsiada zajebistego,załatwił przyczepke pasy i mnie przetransportował do z Wisły do Pszczyny,dobrze że nie daleko jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , ale mialem rozciecie nie gwozdzia , wlozylem taki cos ala sznurek z klejem i napompowalem gazem ze zbiorniczka jak do syfonow , tak dojechalem 50 km do domu - opon byla juz do wywalenia ( za duza dziura do sklejenia) , no ale jakos dojechalem do domu . innym razem mialem gwozdza , to w wulkanizacji zakleili mi takim samym sznurkiem od zewnatrz i trzymalo bez uwag , przejezdzilem tak pol roku.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...