Skocz do zawartości

Jak ustawić gaźnik Mikuni HSR 45 do silnika S&S 124???


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Nie zapominaj , ze wszystkie regulacje gaznika przeprowadza sie ZAWSZE NA GORACYM , NAGRZANYM DO TEMP PRACY silniku!

Jezeli zmnienisz dysze tak ze bedzie chodzil dobrze na zimnym bez ssania, to w 100% bedzie zbyt bogaty jak sie nagrzeje

Od tego masz wlasnie ssanie zeby kompensowac zimny silnik

Poprostu trzymaj dluzej na ssaniu.

 

ALE!!!

Jezeli jest TUV legal moze wskazywac ze mieszanka jest uboga az do granic mozliwosci

Harley lubi bogata mieszanke (ale tez w granicach)

 

Proponuje, wez instrukcje , nagrzej silnik i zacznij bawic sie krok po kroku .

Sprawdzaj stan swiec.

Nie pamietam czy w instrukcji jest rada jak, ale najlepiej jak w czasie jazdy: sciagniesz sprzeglo i jednoczesnie wylaczysz silnik wlacznikiem na kierownicy.

Po zatrzymaniu odczekaj chwile zanim zaczniesz wykrecac swiece

 

Powodzenia

 

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieczki po jezdzie wygladaja dobrze,sa szare a nie ciemne zadymione.Martwi mnie jednak rozruch zimnego silnika,wiem,ze po to jest ssanie ale u mnie dlugo na tym ssaniu musi chodzic,nawet juz po przejechaniu paru set metrow jak puszcze gaz do konca to zgasnie.Dopiero po przejechaniu sporego odcinka pracuje tak jak nalezy i nie gasnie.

A moze obroty nalezalo by podkrecic??Tylko,ze jak jest rozgrzany i sobie ustawie obroty to ladnie gra melodia z wydechow:)a jak je podkrece gdy jest zimny by chodzil to pozniej po rogrzaniu ma je za wysokie!

Ktos kiedys mi napisal,ze ten silnik tzn 124 ci ,nie bedzie brzmial tak idealnie na wolnych obrotach jak evo Harleya bo ma wal lzejszy i obroty musza byc inne czyli wyzsze,czy to prawda??nie mam obrotomierza takze trudno mi os zmierzyc czy ustawic,wszystko na sluch!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieczki po jezdzie wygladaja dobrze,sa szare a nie ciemne zadymione.Martwi mnie jednak rozruch zimnego silnika,wiem,ze po to jest ssanie ale u mnie dlugo na tym ssaniu musi chodzic,nawet juz po przejechaniu paru set metrow jak puszcze gaz do konca to zgasnie.Dopiero po przejechaniu sporego odcinka pracuje tak jak nalezy i nie gasnie.

A moze obroty nalezalo by podkrecic??Tylko,ze jak jest rozgrzany i sobie ustawie obroty to ladnie gra melodia z wydechow:)a jak je podkrece gdy jest zimny by chodzil to pozniej po rogrzaniu ma je za wysokie!

Ktos kiedys mi napisal,ze ten silnik tzn 124 ci ,nie bedzie brzmial tak idealnie na wolnych obrotach jak evo Harleya bo ma wal lzejszy i obroty musza byc inne czyli wyzsze,czy to prawda??nie mam obrotomierza takze trudno mi os zmierzyc czy ustawic,wszystko na sluch!

 

Witaj,

Bez obrazy , ale masz motocykl zeby go sluchac czy zeby jezdzic

Jezeli bedziesz trzymal zbyt niskie obroty ale ladnie brzmiace "po ta to po ta to", szczegolnie na zimnym silniku to niedlugo bedziesz musial sobie kupic nowy "instrument muzyczny"

Pompa oleju nawet S&S potrzebuje obrotow zeby pompowac olej, szczegolnie zimny

Kup, pozycz obrotomierz i ustaw na nagrzanym ok 1,000 obr/min

Nie masz nigdzie napisane , ze ssanie wylaczasz po XXX metrach

Wylaczasz kiedy juz nie potrzebujesz (i tu jest wyzszosc wtrysku nad gaznikiem

W miedzyczasie mozesz stopniowo zmniejszac ssanie.

To jest tylko kwestia twojego przyzwyczajenia sie do pewnej rutyny

A jezeli nawet tego nie zrobisz silnik jak sie nagrzeje, sam da ci znac ze masz wlaczone ssanie - bedzie mulowaty przu dodaniu gazu, czarny dym z rur

 

A wiec , nie kombinuj tylko ciesz sie jazda

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...