Skocz do zawartości

Polerowanie silnika


Złoty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sory chłopaki że tutaj zamieszczam a nie w ogólenej ale Wy tylko wiecie jak sobie poradzić z polerką silnika w rusie bo kto ma takie piękne odlewy jak nie kochany radziecki boxer :banghead: Mam pytanie jak sobie poradziliście z polerką u siebie w moto bo i czym to robiliście bo mi to papierem i pilnikiem nie idzie macie może swoje patenty na to dzidostwo i chcecie sie podzielić??????Bym był bardzo wdzięczny!!!!Może da sie kupic jakies szczotki lub tarcze do szlifowania na wiertarke lub szlifierke ???????? :banghead: :banghead: :buttrock: :buttrock: :evil: :( :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z ruskimi sprzętami mam niewiele wspólnego (posiadam SHLm11) to ośmielę się zabrać glos :buttrock:. Durze płaskie powierzchnie można przygotować takimi nakładkami do wiertarki (bądź szlifierki kątowej)i maja ona rzep do którego przyczepia się papier ścierny tata przystawka kosztuje ok 15zł (tylko wstępne przygotowanie) można tak że użyć skrobaka którym można zeskrobać nadmiar aluminium lecz do tego potrzebna jest wprawa. Pomoca okazuje się taka mała szlifierka do prac precyzyjnych coś jak Drimel (czasem na wyprzedażach można kupić taka za dość przystępne pieniądze Topex-a bądź Toyi). Na duże powierzchnie można tak że użyć jakiejś szlifierki oscylacyjnej (na rynku dostępne sa takie które powierzchnie do której przymocowuje się papier mają w kształcie małego trójkąta) bardzo praktyczne urządzonko zresztą lecz jest to dąłem tylko przygotowanie wstępne. Później pracuje się papierem ja zaczynałem 100 (im więcej pracuje się grubszym papierem tym mniej trzeba pracować później o mniejszej ziarnistości) ja pracę zakończyłem na papierze 1200 (1000 i 120 szlifuje się na wode). Póżniej gdy powierzchnia jest już wypolerowana papierem ściernym używałem wspomnianej już przeze mnie nakładki do szlifierki kątowej lecz zamiast papieru sciernego załorzyłem na nią filc (też można go kupić za parę zł przyczepia się go też na rzep). Na ta nakładkę nałożyłem pasty polerskiej i polerowałem. W miejsca gdzie nie mogłem dojechać ta przestawką dojechałem drimelem (do niego też dostępne są filce do polerowania).

 

Mam nadzieje że okazałem się pomocny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko wielkie dzieki!!!!!!Ale Ty chyba nie widziałeś odlewów w e=rusku ja dzisiaj przez 3 godziny walczyłem z tym gównem tylko szlifierką a teraz musze reszte ręcznie jechać bo nie ma dostępu.Kurde albo sie wkurze i kupie sobie dremela i po sprawie.A jak Ci wyszła ta polerka??????????Długo sie trzyma????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie polerki :buttrock: znaczy zostaly mi tylko hm.. chyba mi nic nie zostało. Drimelem tez tak łatwo nie idzie ale masz zawsze jakis dostęp do trudno dostępnych miejsc i tez trzeba po nim poprawiać. Polerka nawet jest dobra z tym że brud się tak nie trzyma. Ale ile sie trzyma to jeszcze ci nie moge powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze chłopcy ja mam k-750 i jestem właśnie w czasie remontu. Jeśli chodzi o polerke to troche polerowałem. Odlewy są faktucznie niedokładne, grube i nieładne. Osobiście silnik tylko wyczyściłem specjalnym materiałem on sie nazywa szmatka igielitowa efekt przyzwoity i wygląd ma estetyczny. Polerowałem tylko części np dekileki od zaworów, dekiel z przodu co układ kopułke zapłonową zasłania, manetki, cewke bo mam aluminioeą i pare pierdół. Używałem do tego papieru ściernego w listkach które sie trymają trzpienia i to jest do wiertarki. Ekstra tym idzie. Jak wejdziesz do sklepie o "ściernice listkową" w zależności jak duże masz wżery bierz jak najgrubszy papier ja jechałem 60 a potem 100 i na koniec filc i pasta taka zielona jak plastelina wygląda. Nawet fajnie wyszło. Na koniec możesz jeszcze drobniejszy papier użyć. Jak chcesz jeszcze pogadać to na gg sie odezwij 2705429 to ci moge jeszcze coś podpowiedzieć. Jedna taka ściernica kosztuje od 9 do 15 zł zależy jaka duża. pozdrawiam wszystkich narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do polerowania polecam rewelacyjne srodki firmy 3M. Sa to specjalne zestawy do polerowania aluminium skladajace sie z past krazkow sciernych i polerskich mocowanych do wiertarki lub katowki o roznych krztaltach i wielkosciach dzieki czemu mozna dotrzec w kazde miejsce .Powieszchnie sie wyrownuje i wstepnie poleruje coraz drobniejszymi krazkami.Potem zaklada sie krazek do polerowania i poleruje wykanczajaco pasta.Efekt super .Powierzchnia jak lustro.Jest tylko jeden minus mianowicie cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania polecam rewelacyjne srodki firmy 3M

 

Życie to jest jednak podłe człowiek zawsze się dowie o istenienu czegoś zaraz po tym jak sam zakończy prace do którejś to coś było potrzebne ;) I dołanczam się do pytania gdzie i za ile można coś takiego kupić?

 

POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...