Skocz do zawartości

Dookoła Polski 2009


MARCYŚ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idea takiej podróży zrodziła się w mojej głowie kilka lat temu, i dojrzewała w marzeniach aż do teraz, kiedy to doczeka się realizacji.

Podróż, którą zaplanowałem jest pod wieloma względami niepowtarzalna, np. dlatego że w moją wyprawę postanowiłem zaangażować moją żonę i 5 letniego syna, i to rodzina będzie stanowić moją załogę.

Trasa podróży przebiega w niedalekiej odległości od granic państwowych lecz uwzględnia ciekawe i malownicze atrakcje zwiedzanych regionów, w rezultacie daje ona dystans około 3500km.

 

Wyjazd ma trwać 14 dni z tego 4 dni bez jazdy przeznaczone na wypadek, gdyby jakieś miejsca nas szczególnie urzekły. Noclegi przeważnie w namiocie, jedzonko na własną rękę, delikatna wersja drogowego survivalu.

 

W drogę tą wybieram się moim Harleyem Davidsonem Sportster 1200 rocznik 1994, oraz VW Golfem rok 1995, którym pojedzie żona z dzieckiem.

 

Wyjazd ten został objęty patronatem medialnym portalu Ścigacz.pl, który opublikuje sprawozdanie z wyprawy oraz dwutygodnika "Wiadomości Motocyklowe" WMC , w którym opublikowany będzie cykl felietonów z podróży. Posiadając wsparcie mediów postaram się oczywiście o pomoc sponsorów ale z tym jak wiadomo może być różnie.

 

Dążąc do zmniejszenia kosztów mojej wyprawy, postanowiłem w miarę możliwości omijać płatne kempingi, i wspierać się na rodzinie i znajomych, lecz w wypadku innych regionów kraju niż północna Polska pojawiły się z tym problemy.

 

Dlatego sporządziłem orientacyjną listę miejscowości, w okolicy których wypadnie mi szukać noclegu i jeżeli ktoś z was mieszka w tej okolicy i dysponuje kawałkiem ogrodu lub sadu w którym można by postawić namiot byłbym bardzo wdzięczny.

 

Nie jest moim zamiarem robienie sobie wakacji na czyimś terenie ani obciążać kogoś finansowo, zgodnie z moim planem stawiał bym się późnym popołudniem lub wieczorem a wyjeżdżał rano około 9.00.

Prośbę swoją kieruję do osób pełnoletnich co ma na celu uniknięcie nieporozumień z właścicielami terenu.

 

 

 

Oto miejscowości w obrębie których będę szukał miejsca na nocleg ( do około 20km )

 

Mikołajki - (Warmińsko-Mazurskie) 8 czerwca

Białowieża- (Podlaskie) 9 czerwca

Krasnobród- (Lubelskie) 10 czerwca

Ustrzyki Górne- (Podkarpacki) 11 czerwca

Czorsztyn- (Małopolskie) 12 czerwca

Zakopane- (Małopolskie) 13 czerwca

Wadowice- (Małopolskie) 14 czerwca

Złoty Stok/Kłodzko ( Dolnośląskie) 15 czerwca

Głuszyca- (Dolnośląskie ) 16 czerwca

Żagań- (Lubuskie) 17 czerwca

 

 

Poniżej znajduje się link do mapki z trasą

 

http://mapvivo.com/journey/4676

 

Wszystkich zainteresowanych pomocą proszę o informację na e-mail ( [email protected] )lub na priv na FM.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez MARCYŚ

RIDE TO LIVE

Pilska Grupa Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :buttrock:

Też mam taki zamiar, tyle, że muszę to zmieścić w jednym tygodniu i przy skromnych środkach własnych.

 

Pozdrawiam

Luca

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety w żadnym z tych miejscach nie jestem w stanie pomóc z noclegiem jednak piszę, bo jakiś czas temu odbyłem podobną podróż i może będziesz chciał zobaczyć coś z tego co zwiedziłem :)

 

Podróż opisana jest tutaj:

http://mapvivo.com/journey/562

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pełen sukces wyprawy!

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opis twojej podróży natknąłem się już w zeszłym roku i był dla mnie inspirujący :biggrin: :clap:

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

 

PS: Może macie znajomych motocyklistów lub i innych kolegów w tych miejscowościach, którzy mogliby mi pomóc.

RIDE TO LIVE

Pilska Grupa Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu w weekend majowy objechałem Polskę na skuterze. Trasa prowadziła drogami leżącymi jak najbliżej granicy, więc można powiedzieć, że przejechaliśmy Polskę wzdłóż granic. Z praktycznyh rzeczy to radzę prestwić telefon ręcznie na polską sieć, bo przy granicach przez większość czasu łapią się operatorzy zagraniczni a roaming kosztuje... przekonałem się o tym :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest maleńka szansa, że w tym samym czasie będę też okrążał Polskę, tyle, że ja zaczynam od Bieszczad to będzie ciężko się spotkać na trasie a miło by było was poznać osobiscie.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ruszamy w drogę..

 

Podróż będzie można śledzić na bieżąco na portalu turystycznym MapVivo.com pod adresem:

 

http://mapvivo.com/motowyprawa2009

 

Zobaczyć tam będziecie mogli codzienne relacje z trasy oraz zdjęcia odwiedzanych miejscowości (o ile nie zawiedzie sprzęt lub co bardziej prawdopodobne :) nasze umiejętności obsługi tej całej elektroniki).

Edytowane przez MARCYŚ

RIDE TO LIVE

Pilska Grupa Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ładnie a ja trąbie na innych forach że dokładnie na pograniczach leży moja trasa ale większość ludzi rezygnuje. Wyjeżdżam po 23 Lipca, namioty , spanie raczej na dziko, trasa sponton choć mniej więcej mapa jest zaplanowana ale i tak zawsze zbacza się żeby wiecej zobaczyć. Okres 12 dni jeśli ktoś chętny napewno znajdzie się miejsce, ale jak już wspomnialem wolałbym namioty niż hotele.

 

Więcej info na mail lub PW.

 

Aha start od bieszczad, lub podlasia.

Edytowane przez denver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...