Skocz do zawartości

wgniecenie w zderzaku


rafkawasaki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos mogłby udzielic mi rady jak naprawic zderzak. posiada niewielkie wgniecenie .chodzi mi jakiej szpachli uzyc ile warstw lakierów, w jakich proporciach z rozpuszczalnikiem i utwardzaczem ,jaki podkład, jakiej ziarnistości papieru uzywac i jak polerować. z gory dziekuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej miejsce uderzenia położyć np. na kolek drewniany i małym młoteczkiem odpukać.

Później nałożyć na częściowo wyprostowane miejsce szpachlę i poczekać aż wyschnie, oczywiście wcześniej te miejsce przygotować tj. grubszym papierem ciernistym zeszlifować to miejsce delikatnie wyjeżdżając za jego obręb.

Po nałożeniu użyć po kolei papieru 200, 300, 500, i do wyszlifowania na gładko 2000.

 

Teraz jak chodzi o malowanie to ja tak malowałem.

Jak chodzi o malowanie, jeżeli malujesz cały element to musisz stary lakier zmatować nie koniecznie do blachy.

Wpierw baza, tutaj psikasz tak by w miarę wyglądało jak wyschnie to go szlifujesz aby był super gładki.

Lakier w zależności od ciepła pomieszczenia w którym będziesz malował to stosunek od 5 do 10% z rozpuszczalnikiem.

Jak chodzi o utwardzacz to na puszce masz napisany stosunek i zazwyczaj utwardzacz jest w komplecie.

Kładziesz go równo, spokojnie.

Potem jeżeli nie równo wyszło przeszlifujesz i polerka.

 

Zobacz jak u mnie całość wyszła:

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/CZ/350/39940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...