Skocz do zawartości

EXCR 450 tylna lampa (LED) pozycyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak z problemem to do Was. :)

 

Wspomniana lampa przy włączonych światłach mijania pali się tak samo mocno jak przy wciśniętym stopie..

Zauważyłem, że jak spadają obroty, to lekko przygasa. Pomierzyłem napięcie, jestem lekko zdziwiony wartościami (3,25 - 4 V) tyle, że na pomysł, żeby miernik przełączyć na prąd zmienny wpadłem w domu dopiero..

 

Myślicie że lampa ?

 

I drugi temat. Polatałem sobie po polnych drogach i wyrwały się (pękły) obydwa wkręty trzymające plastik, a zarazem cała konstrukcję ściśle związaną z tablicą rejestracyjną i kierunkami. Zamawiać nową, czy walnąć samoróbę na zwykłych śrubach ? Na razie szybkozłączki i taśma izolacyjna wydaje się być wytrzymalsza.

 

Ozdrawiam, dzieć.

 

P.S. Kiedyś pytałem jaka jest praktyczna różnica pomiędzy 450 a 250. Nie wiem nadal jaka jest, ale 450 jest wyśmienity :)

 

Nie móc, z względu na obolałość kończyn, się wyzwolić z ubioru, po kilku godzinach w siodle: bezcenne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Kiedyś pytałem jaka jest praktyczna różnica pomiędzy 450 a 250. Nie wiem nadal jaka jest, ale 450 jest wyśmienity :)

 

 

Jaka jest praktyczna różnica? to chyba dość oczywiste że 250 będzie lżejsza o jakieś 5-6kg, różnice w wadze czuć od razu, kolejną "oczywistą oczywistością" :icon_mrgreen: jest różnica w momencie obrotowym co ma wpływ na sposób oddawania mocy, po prostu żeby zasuwać 250tką trzeba ją kręcić, 450tka ciągnie ładnie od samego dołu. Jeśli bym miał wyszczególnić jedną główną różnice to jest nią właśnie różnica w momencie obrotowym, różnica w mocy też jest ale wbrew pozorom nie jest tak ogromna. Praktyczną różnicą jest też trwałość która w 250 będzie na pewno mniejsza, wystarczy zrobić prosty przelicznik ilości KM ze 100cm3 i wychodzi nam że jeśli 450 ma około 55KM to uzyskuje około 12KM ze 100cm3, w 250 ten współczynnik przy założeniu że 250 ma 43KM wynosi +- 17KM czyli silnik 250 jest o blisko 50% bardziej wysilony niż 450tki.

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...