Skocz do zawartości

Dziwna Praca silnika w Kawasaki ZX9R Pomocy!


binkimoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją Kawa zx9r z 98r,kupiłem ją z Anglii od kolesia który twierdził że motocykl jest na chodzie,mia na nim szlifa na prawą strone i tak po nim zostawił motor na kilka miesięcy...ja pojechałem i go kupiłem za "grosze".Motocykl zapaliłem już u siebie i co się okazało to silnik pracuje strasznie,tak jak by chodził na dwa a nie cztery cylindry :(....podłaczyłem pod wakuometry i pokazują jednakowa wartoć podciśnienia na każdym z gaźników.Brakuje z tego co widzę filtra powietrza,kolektory wydechowe są luźnawe,świece zapłonowe wrzuciłem nowe takie jakie powinny być.Dodam że motocykl załapuje dopiero po kilku sekundach na pierwszy cylinder ale i tak jego praca jest okropna.W czym teraz szukać przyczyny?Może wy mi byście coś podpowiedzieli,gdzie szukać usterki.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie ma okazji (a jeśli zdarzy się taka, to szanse abyś to był Ty tym szczęśliwcem są baaardzo niewielkie). Kupiłeś za grosze, to znaczy że będziesz musiał dołożyć kwotę mniej więcej taką, która zrówna się z wartością motocykla który jest sprawny technicznie.

Po drugie - dlaczego nie odpaliłeś sprzęta na miejscu którego kupowałeś?

Po trzecie - jak to: brakuje filtra powietrza, i dlaczego kolektory są luźnawe? Poskręcaj go, zakup filtr i co tam jeszcze brakuje. Bo być może po tym, silnik będzie lepiej chodził.

 

Gdzie jeszcze może być przyczyna? Zaczynając od przewodów WN, po zatkane gaźniki, a kończąc na niewyregulowanych zaworach lub uszkodzonych tłokach. Dlatego ciężko coś stwierdzić.

Na początek przeczyść te gaźniki. Skoro masz wakuometry, to będziesz mógł potem ponownie zrobić synchro.

Wykręć także świece i sprawdź czy jest iskra na wszystkich świeczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Nie zabardzo wiem gdzie i co pisac jestem nowy ,ale tez mam problem,posiadam Kawasaki zx9r z 95roku dzisiaj jadac przy zmianie biegow nagle cos sie stalo poniewaz stracila mi sie 3 nie moge wrzucac 3,4,5,6 mam tylko 1,2 a moje pytanie na ten temat czy moge sie tam jakos dostac przed dekle albo cos nie rozbierajac silnika,jesli ktos wie co jest przyczyna tej awari i jakie rozwiazanie jak sie dostac to prosze o pomoc,dziekuje i przepraszam ze tak wyskoczylem z postem:) Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...