Skocz do zawartości

Własny wydech do VN800


Ryffka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Od jakiegos czasu mocno zastanawiam się nad zrobieniem własnego customowego wydechu do mojego VN. Czy któryś, z kolegów forumowiczów może próbował coś takiego robić? Nie zadowała mnie wiercenie ani bebeszenie oryginych. Mam teraz wyprute i jak dla mnie ciut za głośno zwłaszcza jak lecę gdzieś w dłuższą traskę, a wyciszyć tego nie ma teraz za bardzo jak. Dodatkowo kwestia wyglądu:) Bardzo fajnie wyglądają Hard Krome Big Shots, ale niestety nie do kupienia, a dodatkowo cena kosmiczna. Tutaj filmik pokazujący maszynę z takowymi HK

Będę próbował zrobić coś podobnego. W związku z tym szukam jakiejś firmy albo warsztatu, który jest w stanie wygiąć mi odpowiednio rury. Problem tkwi w średnicy bo jest spora i potrzeba dobego sprzętu do tego.

:notworthy: Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie, wskazówki, linki czy adresy warsztatów (najlepiej dolny śląsk).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie takich wydechów będzie jednak problematyczne.Tego typu wydechy mają podwójną ściankę.Wydech właściwy jest dużo mniejszej średnicy niż wygląda.Na wierzchu jest nakładka chromowana.I to właśnie ze zrobieniem tej nakładki może być problem.Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na Ebay.com takie wydechy za rozsądne pieniądze.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy za niedługo (kilka miesięcy) zacznie robić wydechy na zamówienie w południowej wielkopolsce. Już teraz robi przymiarki i szykuje maszyny. Te co do tej pory robił wyglądają super, a jeszcze lepsze chce wykonywać, które mają się nie różnić zbytnio od firmowych. Zajmuje się profesjonalnie metaloplastyką, więc ma doświadczenie. Jakby co, to moge podać do niego kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wsystkie wskazówki i sugestie:) Doskonale zdaję sobie spbie sprawę jaka jest konstrukcja układu wydechowego i że proste to nie będzie. Ze stanów owszem myślałem, ale jak pisałem cena i tak wychodzi kosmos. Hard Krome za swój wyrób chce 580$, a trzeba dorzucić koszt transportu też niemały. Cobra czy Vance&Hines są nieco tańsze, ale dalej to sporo, a poza tym skoro mam wydać taką kasę, to chciałbym, żeby wyglądały tak jak sobie to wyobrażam :). Nie sądzę, że materiał + gięcie + chromowanie/niklowanie da kwotę 2000zł... chyba, że się mylę i ktoś, co robił coś podobnego wyprowadzi mnie z błędu.

 

Leszczu86 bardzo proszę o namiary do znajomego co tym się bawił. Może gdyby cena była rozsądna to zamówiłbym u niego całość:) W Kaliński.pl też zapytam.

 

Jeżeli coś z tego wyjdzie i będę się tym bawił to na pewno wrzucę na forum jakies opisy. Na razie mam pomysł na wyciszenie oryginalnych-wybebeszonych. Jak zrealizuję (poczatek maja) to też opiszę :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Jeśli chcesz żeby były jednowarstowe to powinieneś zmieścić się w 1000. Jednak żeby to miało ręce i nogi zapomnij o tak małej kasie...

Jest możliwość zrobienia wydechów i nakładek ale to też wyjdzie około 1500. Do tego będa to zupełnie puste rury, więc nie licz, że będziesz miał ciszej. Wydechy robione przez firmy takie jak Cobra, Bob, Vans mają wyciszenia lub nie. Te cichsze mają wyciszenia różnego typu. Nie wyciszją one oczywiście tak jak oryginalne wydechy, ale nadają inna barwę dzwięku.

Jeśli zrobisz wydechy z pojedyńczej rury odgłos będzie koszmarny. Jeśli będziesz chciał zrobić wydech z dwuch rur, koszt będzie kosmiczny. Opcja ze zrobieniem nakładek będzie nieco tańsza ale nie licz, że pożadnie zrobiony układ wydechowy wyjdzie Cię taniej. Ja za zrobienie dolotów do V-stara, wychromowanie ich i zrobienie osłon chromowanych zapłaciłem prawie 800. A długość ich nie przekraczała 50 cm.... Jednak były poprostu genialne.

Możesz też zrobić tak jak ja zrobiłem włąśnie z V-starm. Znalazłem na allegro wydechy jakie mi sie podobały. Koszt za sztukę wyszedł mnie po 250 pln. Długość miały około 60 cm. Na końcu płetwa rekina ale tu możesz znaleźć tak ikształt jak Ci będzie odpowiadał. I dałem do dorobienia tylko część kolektorów wydechowych. Zostały oryginalne mocowania, osłony na elementach rur wychodzących z garów. Dorobione były tylko elementy między wydechami a wygiętymi kolankami. Jak chcesz wyślij mi do siebie nr na priv a wyślę Ci mmsem jak to wyglądało.

Edytowane przez wykrzyknik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wymarzyły proste, równe rury mniej więcej do połowy tylniego koła (no może ciut dłużej) :) Zastanawiałem się tez nad opcją wykorzystania oryginalnych kolektorów i osłonek. Po prostu odciąć oryginalne końcówki i wstawić w to miejsce prostą końcówkę. Niestety geometria oryginalnych dolotów nie bardzo pasuje - między rurami jest zbyt duży odstęp. Widziałem na ebay takie rozwiązanie na VN800 i moim zdaniem koszmar.

Co do wyciszenia to już nie problem:) Zrobienie odpowiedniej wstawki (buffle) nie jest skomplikowane i mając odpowiedni warsztat da radę.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...