Skocz do zawartości

Intruder 1500


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi do głowy pewien pomysł mysle ze jest wykonalny i to niedużym nakładem nalezy sie wgryść do silnika od dołu osadzić tam wałek kopnika z całym mechanizmem zaczepiac sie bezpośrednio w kosz sprzegła.

Wada tego rozwiazania jest wieksza miska olejowa. Zalety to wykonanie doczepianego mechanizmu który łatwo sie demontuje. Roboty sporo ale da sie! Przydało by sie zeby Piotr z Adamem zajrzeli i dali jaks opinie mojego szatańskiego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy pewien pomysł mysle ze jest wykonalny i to niedużym nakładem nalezy sie wgryść do silnika od dołu osadzić tam wałek kopnika z całym mechanizmem zaczepiac sie bezpośrednio w kosz sprzegła.

Wada tego rozwiazania jest wieksza miska olejowa. Zalety to wykonanie doczepianego mechanizmu który łatwo sie demontuje. Roboty sporo ale da sie! Przydało by sie zeby Piotr z Adamem zajrzeli i dali jaks opinie mojego szatańskiego zabiegu.

swietnie.Jesli chodzi o Adama M.,to jest to moj serdeczny przyjaciel od 35lat.Razem mielismy garaz i krecilismy srubki w czasach kiedy nie bylo nic!☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przydał by sie dekompresor ale to chyba nie problem jak jest miejsce to zrobić jak by gwint pod "druga świece" w tym miejscu montujesz malutki zawór upustowy podpinasz to wszystko pod linke dalej do konentratora i do manetki hamulca od roweru górskiego. Tanio i dobrze.

 

Przełożenie kopnika jest obliczone w wiekszosci motocykli z tego co pamietam chyba na 50 obr/min ale im szybsze tym lepiej kwestja momentu, który mozesz uzyskać przez długa dźwignie kopnika i odpowiedni tzw. "rozbieg" kopnika. Najwiekszy rozbieg jaki widziałem do tej pory w swoim życiu ma Mz 250 gdzie kopnik położenie jałowe ma w pionie a chwyta jak by dopiero od połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...