Skocz do zawartości

XJ 600 - chce kupic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy dobrze robie, ale rozglądam się ostatnio za jakąś XJ'tą. Wiecie coś na temat tego motocykla. Dobry jest czy nie, ekonomiczny, zrywny, bezpieczny i w ogóle różne takie w rażenia z jazdy???

PZDR

 

P.S. Dodoam ze sprzet za jakim się rozglądam nie moze byc nowszy niz '87 r bo mni enie sac. Widzialem kilka z podobnych roczników '87 , '86 za całkiem przystępną cenę okolo 4500 PLN. Przebieg ich mieścił się w granicach 50000-67000 km. I jak myślicie opłaca sie coś takiego kupić czy raczej nie koniecznie. Mnie osobiście sprzęt się podoba ( pod warunkiem ze zdejmnie się owiewki :D ). Czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem czy mogę pomóc bo ja miałem XJ '94, więc trochę się różni od '87. wypowiem się co do przesiadki z NSR na XJ.

Nie masz się co przejmować, ja miałem XJtę na pierwsze moto, więc miałem mniej doświadczenia niż Ty, bo Ty już jeździłeś na NSR. jak Ci się podoba to śmiało kupuj, nie masz się czego bać :!:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze i tak ale nie wiem czemu zastanawiasz sie miedzy GS'am a XJ'ta. Jak na mój gust to wszystko ( z tych dwóch) przemawia raczej za XJ'tą. ( chodzi mi tu głównie o moc :mrgreen: - co nie znaczy że o prędkość maksymalną również). Wydaje mi się ze im wieksza pojemność tym jazde przyjemniejsza i jednak znacznie bezpieczniejsza, bo motocyklem w chwilach groźnich nie zawsze zachodzi konieczność hamowania- jak wiadomo czasami trzeba tez uciekać i to szybko. Ale to tak tylko na marginesie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jescze niedawno bylem pewien ze kolejny bedzie GS...ale jak zaczalem przegladac stare (i nie tylko) DIZMARy to zwatpilem...XJta mi sie bardzo podoba i do tego cena nie jest wysoka (to jest niezwykle wazne)...napewno jest tansza od GSa i to przemawia wlasnie ku niej...ale boje sie ze ten motocykl jest troche mocny bo roznica w mocy miedzy NSR a XJ to 40 koni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja jueżdze Uralcem i tez jakoś nie mam obaw. Potrzebuję sprzeta na dalsze wypady, wymagające szybkiego dostania się do celu ( nie mylić z potrzebą posiadania byle jakiego środka transportu). Na nic innego niż XJ mnie nie stać. Chcialem sobie Honde CB sprawic ale nie mam kasy :D.

 

P.S. Qrde to nie miał bych czat z wawrzynem :mrgreen: tylko forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze tak mowisz Ario...teraz mam powazny dylemat: XJ600' date=' GS500, GPZ500...?? z tych wszystkich XJta chyba pali najwiecej zgadza sie?[/quote']

 

nie przejmuj się różnicą w "stadninie" bo XJty chodzą różne, zdławione 30-kilku konne (rzadkość), 51KM (ja miałem) 60 KM (miał mój brat) i powiem Ci, że nie ma się czego bać. Przy starcie co najwyżej Ci zgaśnie jak za szybko puścicsz sprzęgło bo na pewno Cię nie zrzuci :D więc luuuzik.

Co do spalania to też nie ma stresu, moja brała 5l - 5,7 to maks przy "odkręcaniu". Mój brat miał rocznik 98, mocniejszą ale spalanie schodziło poniżej 5l. Pamiętam jak wracaliśmy we dwóch z Łęczycy, (w sumie my to ponad 160 kg) do tego plecaki, tankbag i namiot. Na trasie prędkość 120-130 km/h i spalanie 5l więc bajka :!:

 

bierz XJ :!: wygląda na dojrzalsze moto w porównaniu z GSem i GPZetą (to oczywiście moja, subiektywna ocena i wielu może się nie zgodzić :D ). no i tak jak wspomniałeś, nie wygórowana cena to zajebisty atut Yamahy :!:

pozdr

 

P.S. spójrz na mój avatarek, jak tu się nie zakochać, ta żółta to moja "pszczółka" a obok mojego brata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza, nie zastanawiaj się długo :D . Jak będziesz miał możliwość kupić z "dobrego" żródła, nie wahaj się! :lol: Ja zastanawiałem się długo (też myślałem o CB 8) ), ale z XJ-ty jestem zadowolony(jeśli chodzi o spalanie- potwierdzam słowa Ario-spala koło 5l/100km).Do zobaczenia na trasie. Jacol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żródło z jakieko mam zamiar kupowac to prawdopodobnie będzie jakiś komis czy coś, no ewentualnie jakiś zaufany sprzedawca :D . To sie jeszcze zobaczy. Narazie muszę wygrać batalię o kasę na drugie moto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żródło z jakieko mam zamiar kupowac to prawdopodobnie będzie jakiś komis czy coś' date=' no ewentualnie jakiś zaufany sprzedawca :D . To sie jeszcze zobaczy. Narazie muszę wygrać batalię o kasę na drugie moto :)[/quote']

 

burżuj :!: :D

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja niedawno Sobie sprawilem xj600S i przejechalem nia tylko 500km,ale moge powiedziec ze prowadzi sie super i jestem pod wrazeniem.

Wczesniej mialem mz250 i roznica kolosalna,ale nie bójta sie xj Cie nie porwie,a poszalec tez idzie.

Bardo wygodna male spalanie ,tania ,duzy dostep do czesci,to tylko kilka zalet. :lol:

Tez zastanawialem sie miedzy CB,GSi XJ ,ale mysle ze XJ jest najlepsza z nich.

A wogule to GS jest drozszy od XJ??

Ziomek kupuj XJ i bedzie dobrze. :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Maciek xj600S

TYCHY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wszyscy mowicie o Diversionach a Miszy chodzi raczej o zwykla XJte..na Diversiony by trzeba miec minimum 7-8tys. :/

 

ja od razu mówiłem, że moje doświadczenia to XJ'94 czyli Diversion. te starsze mają chyba pod 70 kucy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...