Skocz do zawartości

Wyprawa na Krym 2009. termin do ustalenia


pilask
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce ciekawe i kierunek jest u mnie w planach na 2009, ja bym się pisał na koniec sierpnia lub początek września wtedy jest spokojniej i można bez problemu znaleźć nocleg, ale zapewne bliżej lipca będę wiedział jak z wolnym i budżetem na wyjazd.

Będę śledził temat

 

Pozdrawiam

Witam, właśnie wybieram się na Krym. Planuję wyjechać 20 lipca i spędzić łącznie max 9-10 dni. Prawdopodobnie ominę Odessę, zasięgnąłem języka tu i ówdzie i z uwagi na ograniczony czas lepiej skupić się na półwyspie. Planuję zrobić mały survival, oczywiście bez dziadowania, chcę przeznaczyć na ten wyjazd 1000-1500zł. Zabieram ze sobą dziewczynę i jedziemy jednym moto więc towarzystwo jak najbardziej miło widziane:) Co prawda 7 motocykli z okolicy Łodzi właśnie dziś tam rusza i mam się z nimi zdzwonić, ale kompan na drogę by się przydał...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku autem. W tym jadę motorem w ostatni weekend sierpnia( piątkowa noc). Transa- rawa ruska- lwow-tarnopol, winnica,....mikolayew i krym. Co do cen jest dosyć drogo szczególnie w sezonie, gdy zjawiają sie Rosjanie. Paliwo z tego co pamiętam ok 1,2-1,5żł taniej niż u nas. Jedzenie w barach podobnie, w sklepach drożej. Kwatera- 20 USD( w sezonie 30 USD) za pokoj kuchnię i łazienkę w dobrym standardzie za 2 osoby. Przy czym dom nad samą plażą. Jazdy po zmroku nie polecam....cóż jeszcze..... moja prędkość przelotowa to 110-140km, papieros co 1-1,5h.....moim zdaniem warto dojechac szybciej- zrobic trase w 2 max 3 dni- na Krymie jest co robic. Nie polecam lipca-sierpnia- straszny syf i drożej. Wrzesień tańszy i dojrzewają owoce- granaty, winogrona, figi :). Kiedy planujecie swoj wyjazd?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było się spotkać i porozmawiać o wyjeździe orzed podejmowaniem decyzji. Tak czy inaczej ja z kobietą jadę ( jak napisalem wczesniej). Proszę o info jaka jest wasza prędkość przelotowa, jak często stajecie, gdzie planujecie spać i za ile. Takie informacje, by później nie denerwować się na kogoś ze stoi, jedzie szybko czy za często tankuje :) .....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było się spotkać i porozmawiać o wyjeździe orzed podejmowaniem decyzji. Tak czy inaczej ja z kobietą jadę ( jak napisalem wczesniej). Proszę o info jaka jest wasza prędkość przelotowa, jak często stajecie, gdzie planujecie spać i za ile. Takie informacje, by później nie denerwować się na kogoś ze stoi, jedzie szybko czy za często tankuje :) .....

 

Moja prędkość przelotowa to 100-130 km/h(powyżej tej prędkości przyjemność z jazdy zaczyna być coraz mniejsza).Na zbiorniku paliwa mogę przejechać max. 200 km,więc z taką częstotliwością muszę tankować.

Nie myślałem jeszcze o noclegach,ale pod tym względem mogę się dostosować do reszty.Rozglądam się za motocyklem który bardziej nadawał by się do turystyki(mój intruder lubi raczej dobre drogi),jeżeli do czasu wyjazdu uda mi się coś kupić to może parametry podróży zmienią się na trochę lepsze.Co do spotkania to jestem za,myślę że trzeba by było się spotkać najpóźniej do 15-08 i ustalić szczegóły.Dla szybszego kontaktu

podaję swój e-mail:[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie wróciłem z Ukrainy, a dokładnie z Odessy. Generalnie w planie było dojechać na Krym ale były komplikacje i niestety:(

Jechałem przez Lublin, Hrebenne, Lwów, Tarnopol, Vinnice, Umań i do Odessy i jeśli wyruszacie z północnej polski to zdecydowanie polecam drogę przez Rivne na Kijów i potem na połódnie na Odessę lub odbijecie na Krym (tą drugą drogą wracałem i jak autostrada u nas, choć nie ma takiego statusu).

Ogólnie Ukraina rewelacja, choć w lipcowym terminie strasznie gorącą na południu i raczej lepiej jechać we wrześniu.. także polecam, a jakie kobiety tamm są - nie widziałem takiego zagęszczenia muz na metrze kwadratowym jak w Odessie - cuś pięknego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...