Skocz do zawartości

Opony - 700/800PLN, czy 400PLN


Rekomendowane odpowiedzi

strzała,

 

koniecznie muszę wdziać nowe gumska na moto na początku sezonu, myślałem i planowałem Metzelery Lasertec, Pirelli Sprot Demon, Dunlop ARX, ale widzę rozjazd cenowy kiedy patrze na nie a na jakieś Heidenau, o których tak źle się nie pisze..

 

jeżeli ktoś może bezpośrednio je porównać, wypowiedzieć się konkretnie - np. "jeździłem na tych i na tych i ..." to będę wdzięczny..

nie chodzi mi o posty "brałbym metzeler bo 300PLN to nie tak dużo jeżeli chodzi o bezpieczeństwo czy życie..", bo to wie każdy i jeżeli nikt tu nie napisze to na pewno wezme pirelli, tylko o jednoznaczne opinie osób mających doświadczenie..

nie to że chcę bezczelnie oszczędzić, bo tak jak pisałem zamiary były na te ciutę droższe, ale chcę sprawdzić czy rzeczywiście uzasadniony jest większy wydatek..

 

aa na Heidenau'y patrzyłem na model K68, rozmiary jakie potrzebuje to 110/70/17 i 150/70/17

 

dzięki, pozdro i żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat, wprawdzie te problemy były już poruszane ale brak odpowiedzi czy w klasie motocykli typu bandit i np. xj istnieje kompromis pomiędzy kwotą i oponami optymalnymi dla tej klasy motocykli.

Jeśli chodzi o Heidenau, używałem nowych opon wzór bieżnika K-64 w ciężkim motocykli Kawasaki Police i byłem z nich zadowolony sucha nawierzchnia kleiła te opony idealnie na trasie na Czarna Górę od strony Bystrzycy Kłodzkiej, kto tam lubi latać ten wie że są tam odcinki z pięknymi winklami pod górkę, gdzie przycierałem prawy podest. Ten kto tam był, wie o czym mówię. Ponieważ uwielbiam kotlinę Kłodzką zdarzało sie wracać w deszczu, na wysokości Barda żadnych niepokojących uślizgów i żeby nie było w deszczu dominowała jazda na wprost. Za nowy komplet zapłaciłem 490zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzała,

 

koniecznie muszę wdziać nowe gumska na moto na początku sezonu, myślałem i planowałem Metzelery Lasertec, Pirelli Sprot Demon, Dunlop ARX, ale widzę rozjazd cenowy kiedy patrze na nie a na jakieś Heidenau, o których tak źle się nie pisze..

A do czego Ty chcesz te opony zakładac? Do Bandita ,czy do jakiegos zabytka? Bo wymienione przez Ciebie opony to chyba tylko do weteranów się nadają. Ja bym patrzył raczej na coś w stylu Metzeler Z6, Michelin Pilot Road(albo Road 2), Dunlop D205 (D220), Bridgestone BT020 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ty chcesz te opony zakładac? Do Bandita ,czy do jakiegos zabytka? Bo wymienione przez Ciebie opony to chyba tylko do weteranów się nadają. Ja bym patrzył raczej na coś w stylu Metzeler Z6, Michelin Pilot Road(albo Road 2), Dunlop D205 (D220), Bridgestone BT020 itp

 

nie potrzeba innych, bo tak się składa, że obecnie kończą mi się BT020, a jeździłem na Sport Demonach i nie widzę różnicy

 

dzięki za merytoryczną odpowiedź związaną z tematem, następny proszę

 

pzdr

Edytowane przez Boowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy GTS 1000A z przodu miałem Heidenau K68 i byłem bardzo zadowolony. Bardzo stabilna, nie ślizgała się nie wężykowała. I na mokrym i na suchym czułem się pewnie i czułem motocykl. Przejechałem jakieś 5000km.

GTS miała dość rzadki rozmiar z przodu 130/60 R17. Bez problemu składałem sie na nich w głębokich zakrętach. Bardzo dobra cena.

Kupiłem tu:

Haidenau K68

 

Na tyle miałem założone Michelin Pilot Road 2 (2008). Wprawdzie przejechałem dość niewiele za nim sprzedałem motocykl, niemniej również na nią nie narzekałem. Wczesna wiosna (trasa do Częstochowy) mokra nawierzchnia bardzo dobre wrażenia z jazdy. W sumie przejechałem na niej może z 2000/3000km. To sprawdzona i pewna opona. A i wygląda nieźle.

Kupiłem tu:

_LINEA_

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...