Skocz do zawartości

Wypadek -> Sprawa


Dzulu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biegły oszacował moją prędkość na: !! UWAGA !! 35 km/h

(...)

Jednak pani sędzia, która powiedziała: "wszyscy wiemy jak jeżdżą motocykliści i ja mając zdecydować czy ten pan czy ten chłopak jest winny nie mam wątpliwości".

 

Z takim pakietem możesz się od razu odwoływać, Sąd nie wziął pod uwagę opinii biegłego, tylko własne durne przemyślenia, równie dobrze mogła powiedzieć "Od razu widać po oczkach oskarżonego, że to oszust, oddalam pozew"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że sprawa jest do odwrócenia.

 

- Poproś o uzasadnienie wyroku ( masz na to jakiś tam czas ) i znajdź jakiegoś dobrego prawnika ( albo weź sprawy w swoje ręce - wymaga dobrego przygotowania - większość prawników to lenie ). Wydaje mi się, że skandaliczne jest takie uzasadnienie jakie usłyszałeś.

 

- Przede wszystkim bądź uprzejmy i miły i ASERTYWNY ( polega to na jasnym wyrażaniu swojego zdania bez agresji ale zdecydowanie ) w pisaniu apelacji.

- poczytaj jeszcze o takich przypadkach w internecie

- Nie bój się, jeżeli masz rację to warto walczyć o swoje prawa.

- Przygotuj się merytorycznie do apelacji. Bardzo duże znaczenie ma Twoja postawa przed sądem, wiem z autopsji bo sam zwolniłem swojego adwokata "niedorajdę - lesera" w trakcie rozprawy i wygrałem własną sprawę cywilną.

- Postaraj się zainteresować tym media ( Uwaga, SE, Fakt ).

- Nie trać wiary.

 

Jakby co to służę pomocą w ewentualnym pisaniu do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Już zacząłem szukać innych prawników - mój przypadek (przynajmniej dla osób wtajemniczonych jest jasny - sąd natomiast chciał, żebym ja udowodnił, że to co sobie wymyśla sprawca jest nieprawdą - myślę, że jakby powiedział, że wyjechałem studzienką kanalizacyjną to musiałbym załatwiać zaświadczenie od kanalarzy, że mnie tam nie było). Rozumiem, że ten człowiek się broni bo się boi, ale grożą mu tylko zawiasy, a mi w tym wypadku zabrał o wiele więcej niż sobie moze wyobrazić. Nie wiem jak tak można, jak ja bym komuś zrobił krzywdę to sam bym się zobowiązał płacić jakąś rentę kiedy mnie będzie stać! Napisałem do TVN turbo - ale brak reakcji, powiadomię może brukowce :/ trochę wstyd zważając, że piszą o motocyklistach jak piszą i bardziej interesują się kasią cichopek niż np przekrętami w PZU, ale może tu wykażą się rzetelnością! Wyrok w mojej sprawie jest idealny dla PZU - nie muszą płacić, ani mi ani temu ślepemu kierowcy.

 

Najbardziej mnie boli to, że jestem świadomy tego, że jakby ta starsza pani zdecydowała się powiedzieć policjantowi od razu co widziała, to ja już dawno bym miał kase za motocykl (i za zdrowie + inne) w kieszeni, a że powiedziała, że "nie będzie się szwędać po sądach - policja nie taka głupia sama dojdzie do tego jak to było" to teraz mam - po roku zapomniała nawet jaki kolor miał samochód. Ale tego to sie nie dziwię - nawet moja mama była przekonana, że auto było czerwone-brązowe stres i panika o życie syna robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o chyba 7 dniowym terminie na uzasadnienie wyroku.

To znalazłem w sieci:

 

"Od wyroku sądu I instancji przysługuje apelacja. Apelacja jest środkiem odwoławczym składanym po zakończeniu postępowania. Pamiętaj o zachowaniu terminu do wniesienia apelacji - 14 dni od daty doręczenia wyroku z uzasadnieniem. Jeżeli o uzasadnienie wyroku nie wystąpiłeś - 7 dni od daty jego wydania. Niedotrzymanie terminu powoduje niemożność wniesienia apelacji. W takim przypadku konieczne jest skierowanie wniosku o przywrócenie terminu, o ile jest ono uzasadnione."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...