Skocz do zawartości

Jawa 350 ts 6v brak iskry POMOCY


bartek29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam dostałem od znajomego jawe 350 ts ma ona instalacje 6v problempolega na tym ze brak w niej iskry nie wiem o co tam zabardzo chodzi z jawa mam stycznosc 1 raz moze ktos spotkał sie juz z tym problemem przydał by sie tez schemat instalacji ona ma jeszcze prądnice moze ktos ma jakis patent zeby to podłaczyc na krótko na zadnej cewce nie ma napiecia na przerywaczach tez prosze o pomoc pozdrawiam

Edytowane przez bartek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze mysle ale szczotki czyba nie maja za wiele do zeczy bo po co akumulator? moze sie myle do prądnicy tez nie dochodzi napiecie światło sie świeci w instalacji nikt nie grzebał moze byc to wina regulatora napięcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź sprawność włącznika zapłonu na kierownicy oraz połączenia listwy przewodów z tego włącznika pod zbiornikiem. Ta listwa/wtyczka czasem sama się rozłącza lub przewody w niej się luzują i wtedy nie ma iskry. Jak tam jest OK to szukaj dalej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przełacze stacyjke światło postojowe sie świeci z przodu ta czarna kostke sprawdzałem czysciłem styki pryskałem kontaktem stacyjke tez spryskałem kontaktem jeszcze jest taki problem ze jak wsadze kluczyk do konca to zapala mi sie czerwona kontrolka czyba od ładowania i pozycja przygasa koledzy pomyslcie cos doradzcie z góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przełacze stacyjke światło postojowe sie świeci z przodu ta czarna kostke sprawdzałem czysciłem styki pryskałem kontaktem stacyjke tez spryskałem kontaktem jeszcze jest taki problem ze jak wsadze kluczyk do konca to zapala mi sie czerwona kontrolka czyba od ładowania i pozycja przygasa koledzy pomyslcie cos doradzcie z góry dzieki i pozdrawiam

 

To że czerwona się zapala to jest ok. Zgaśnie po odpaleniu motura, jak to zwykle konrolki ładowania mają w zwyczaju.

Ale jeśli jej zapalenie jest równoznaczne z przygaśnięciem świateł (które nie robią się naprzemian jaśniejsze i ciemniejsze przy machaniu kopniakiem) to znaczy że masz gdzieś zwarcie. Sprawdź przerywacze.

Zobacz czy na rozwartym przerywaczu faktycznie nie ma połączenia między młoteczkiem a kowadełkiem. Miernik albo bateria z żarówką prawdę Ci powie...

No ale najpierw sprawdź podłączenie wyłącznika zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest połączenie na rozwartym przerywaczu :icon_question: Bo nie powinno...

 

Inaczej powiem. Ustaw wał tak żeby przerywacz był na rozwarciu. Miernikiem czy czymkolwiek dotknij kowadełka i młoteczka. Jeśli popłynie prąd to wina najprawdopodobniej leży w tymże przerywaczu...

Rozbierz je, poczyść wszystko, sprawdź czy jest ok i próbuj składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...