Skocz do zawartości

Prypec - Czarnobyl


johnmust
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz1221

Bardzo ciekawe... Hmm ciekawią mnie takie rzeczy i chętnie dodam kolejne do swojej "listy" ciekawych miejsc, jeśli macie coś jeszcze to dopiszcie, fakt temat, nie dotyczy tego, ale dodając w P.S. możecie dopisać, jeśli coś takiego jeszcze znacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra . jestem już po rozmowie z Jurą (tym moim kumplem) sytuacja wygląda tak - okazuje się że "pod kijowem" jak to opisywał to jest 40 km od kijowa czyli do samej strefy ma duuuzo kilometrów więc wiele nam się nie dowie a z tego co mówi "miejscowi" za wiele też nie wiedzą ponieważ zwiedzaniem strefy są równie zainteresowani jak np rodowici mieszkańcy warszawy oglądaniem pomnika Nike :biggrin: tym niemniej jeśli chodzi o nocleg to nie ma problemu - wszystko jest do załatwienia tylko trzeba pamiętać że to Ukraina - tam ludzie mają na wypadek odwiedzin uszykowane po 300-500 litrów bimbru (żeby na pewno nie zabrakło ) :biggrin: więc może być problem z dojechaniem gdziekolwiek :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba pamiętać że to Ukraina - tam ludzie mają na wypadek odwiedzin uszykowane po 300-500 litrów bimbru (żeby na pewno nie zabrakło ) :biggrin: więc może być problem z dojechaniem gdziekolwiek :biggrin:

:D

Stara, dobra, wschodnioeuropejska gościna ;)

 

Bez wjazdu do strefy zamkniętej to już nie to samo. Ale i tak warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli coś tam się powoli klaruje - co do pozwoleń na wjazd do zony, w Krakowie jest biuro które organizuje takie wycieczki więc problem językowy i biurokratyczny jest do ominięcia. Cenią się 580 zł z noclegiem i zwiedzanieniem Kijowa itp. Czyli można trochę z tego urwać bo nam zależy chyba tylko na samej zonie...

 

Tak więc Panowie załatwiajcie paszporty i wizy i możemy jechać, terminy wyają się oczywiste, jeden z kwietniowych weekendów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tobik - niestety chyba wszystkie informacje internetowe na temat oka to domysly i legendy (lacznie z tym, ze elektrownia w Czarnobylu byla tylko zasilaczem dla Oka :) ). Jak sie chcesz cos wiecej dowiedziec, to bym szukal na forach radiowych. Kiedys slyszalem ze krotkofalowcy sie strasznie tym podniecali jak jeszcze tamtejszy nadajnik costam nadawal.

 

Racja, jeśli jednak choć troche jest prawdą... niby istnieje jeszcze jedna taka konstrukcja w Rosji czy gdzieś tam. Gdzies w necie doszukałem się informacji, że niby to jest czynne, słychać charakterystyczne buczenie co jakiś czas. Nie mam pojęcia co o tym myśleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciulamy hajs. :P widze ze chyba dobry temat dalem. Termin do ustalenia. jakby kts mogl to moze by sie dowiedzial co z tym krakowskim biurem. jezeli nieda sie do zony dojechac motorem to tez jest opcja z przewodnikiem. nic na to nie poradzimy. im wiecej wiary tym tez lepiej.

Czekam na jakis odzew powoli trzeba rysowac plan jakis bo to niby w kwietniu a to juz niedlugo. a to wkoncu ukraina..

a polecam powrot przez bialorus. to w sumiez kijowa bardzo blisko a tam skutki wybuchu sa podobno duzo bardziej widoczne a nie mowi sie tak o nich..... poczytam cos wiecej to dam znac...

 

Ciulamy hajs. :P widze ze chyba dobry temat dalem. Termin do ustalenia. jakby kts mogl to moze by sie dowiedzial co z tym krakowskim biurem. jezeli nieda sie do zony dojechac motorem to tez jest opcja z przewodnikiem. nic na to nie poradzimy. im wiecej wiary tym tez lepiej.

Czekam na jakis odzew powoli trzeba rysowac plan jakis bo to niby w kwietniu a to juz niedlugo. a to wkoncu ukraina..

a polecam powrot przez bialorus. to w sumiez kijowa bardzo blisko a tam skutki wybuchu sa podobno duzo bardziej widoczne a nie mowi sie tak o nich..... poczytam cos wiecej to dam znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołując się na artykuł z Przekroju z 08.05.2008 cytuję: "Siwert to jednostka układu SI określająca biologiczny skutek promieniowania na organizm żywy. Lecąc samolotem na wysokości 10 km człowiek dostaje w ciągu godziny dawkę 5 mikrosiwetrów pochodzących z promieniowania kosmicznego" Dwieście metrów od reaktora na licznikach Geigera odczyty są rzędu 4,6 mikrosiwetrów. Ponoć w Lądku - Zdroju znanym z leczniczych właściwości wód radonowych poziom promieniowania jest trzy, czterokrotnie wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wszystko wiadomo:

 

I opcja, zwiedzamy grupę z innymi turystami z Polski, grupa ok 30 osób. Cena ok 350 zlotych obejmuje zwiedzanie zony, nocleg w Kijowie oraz zwiedzanie Kijowa z przewodniem (to akurat możnaby sobie odpuścić...). Termin sztywno ustalony na 16-19 kwietnia 2009.

 

II opcja, zwiedzanie zony z wynajętym tylko dla nas przewodnikiem, nocleg w Kijowie i ponownie zwiedzanie Kijowa (i znów mnie nie kręci chodzenie z jakimś opiekunem po mieście, można wyrzucić), nocleg w Kijowie. Koszt ok 600 zl. Termin dowolny podany przez nas.

 

W obu przypadkach nocleg w hotelu "klasy turystycznej" (cokolwiek to znaczy :wink: ), śniadania i posilek w zonie. Do tego parking strzeżony dla motocykli przy wjeździe do zony. Dodatkowo mily pan wspominal "nie będzie latwo, ale" jeżeli chodzi o zwiedzanie strefy na wlasnym motocyklu. Czyli pewnie się da tylko trzeba przycisnąć i zaplacić.

 

piszcie co o tym myślicie.

Edytowane przez Ludwicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I opcja, zwiedzamy grupę z innymi turystami z Polski, grupa ok 30 osób. Cena ok 350 zlotych obejmuje zwiedzanie zony, nocleg w Kijowie oraz zwiedzanie Kijowa z przewodniem (to akurat możnaby sobie odpuścić...). Termin sztywno ustalony na 16-19 kwietnia 2009.

Jak takie coś to ja bankowo jadę! Czyli co? Brać wole na ten czas? ;)

Edytowane przez Batman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że staracie się o wizy do Ukrainy. Nie ma żadnych wiz do Ukrainy. Możecie również w samym Kijowie bez pośredników polskich wykupić wycieczkę do zony. Gdzieś tu podawałem link do takiego biura. Tam koszt szacował około 70$ od osoby, ale nie pamiętam. Jest jeszcze czas na załatwienie najlepszej opcji zważywszy, że macie kogoś w Kijowie!

Powodzenia!

Ja się też wybieram w tym roku i mam nadzieję, że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...