Skocz do zawartości

Chorwacja - co warto zobaczyc ?


Bandit22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej to jechać na spontan.Co ma być to będzie.A plany mogą nie wyjść.

no dokładnie, ponanosić tylko na mapie co ciekawsze miejsca, zapakować się i jazda, nawet paszportów nie trzeba zabierać, no chyba że Dubrovnik ktoś chce zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, ponanosić tylko na mapie co ciekawsze miejsca, zapakować się i jazda, nawet paszportów nie trzeba zabierać, no chyba że Dubrovnik ktoś chce zobaczyć

 

Co do paszportów to raczej napewno trzeba mieć, Chorwacja nie jest w Uni Europejskiej. A jeżeli mowa o zielonej karcie to aby wjechać do Bośni należy ją posiadać. Sprawdzają dokładnie.

2008r- Chorwacja 3900km / 2011r- Bułgaria 4500km

2012r- Alpy i Wenecja 3200km / 2013r- Istria 2600km

2014r- Albania 5000km / 2015r- Montenegro 3500km

2016r- Rumunia 3000km

http://www.motoholik.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paszportów to raczej napewno trzeba mieć, Chorwacja nie jest w Uni Europejskiej. A jeżeli mowa o zielonej karcie to aby wjechać do Bośni należy ją posiadać. Sprawdzają dokładnie.

 

:biggrin:

co do paszportów to nie wygaszałbym tak pewnych opinii, w zeszłym roku pojechałem z nieważnym paszportem, przez głupotę oczywiście, ale nie w tym rzecz :bigrazz: , tylko w fakcie, że jedynym miejscem gdzie sprawdzano mi paszport była Słowenia (kraj UE i tam "wyszło" że paszport nieważny), natomiast Chorwacja = zero problemów, byłem nawet w konsulacie RP z Zagrzebiu i otrzymałem odpowiedź, że Chorwacja cały czas starając się o wejście do UE przestrzega wszystkich zapisów układu z Schegen "więc spokojnie może pan podróżować na swój dowód osobisty do 90 dni" - to tyle z praktyki....

n.t Bosni nie mam zdania bo nie byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paszportów to raczej napewno trzeba mieć, Chorwacja nie jest w Uni Europejskiej. A jeżeli mowa o zielonej karcie to aby wjechać do Bośni należy ją posiadać. Sprawdzają dokładnie.

Ja bym powiedział, że są niezbędne jadąc w tamtą stronę. Zawsze może przyjść ochota poszwendać się po sąsiednich krajach. Poza tym dwa dokumenty lepiej mieć i trzymać je w różnych miejscach. Jak zginie jeden- masz drugi. Kartę zieloną sprawdzają dokładnie przy wjeździe do Bośni to fakt.

Jeśli chodzi o opiekę medyczną to byłem zaskoczony Chorwacją. Zdarzyło mi się spalić ostro na słońcu :rolleyes: i trafiłem do szpitala na pogotowie... Po wizycie i otrzymaniu recept na jakieś maści usłyszałem, że same dane z mojego dowodu osobistego wystarczą. Nawet nie pytali o EKUZ czy jakieś dodatkowe ubezpieczenie. Powiedzieli, że mają podpisane z Polską stosowne umowy i nic nie potrzeba :buttrock: Ale i tak warto wykupić coś jadąc za granicę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam. W HR i krajach ościennych byłem 6-ciokrotnie na motocyklu. Po raz pierwszy 1 rok po wojnie na Bałkanach, wtedy to był lekki hard core, teraz jest spoko. Wszystko koledzy napisali powyżej to prawda, ake dodam jeszcze, że warto poszwędać się po wyspach dalmatyńskich i kvarnerskich. Z dalmatyńskich szczególnie polecam Hvar z jego miasteczkami i tunelem Pitve -Zavala, szok: http://pl.youtube.com/watch?v=mEE6gbvPDNI

Warto również odwiedzić wyspę i miasto Krk oraz wyspę Cres i Mali Losinj - są tam delfiny i mozna je dostrzec. Warto wykupić sobie wycieczkę na wyspe Brać i zobaczyć słynną plażę Bol. Promy nie są takie drogie. Dobrze jest zwiedzić jeszcze parki narodowe: Kornati - wycieczka statkiem z obiadkiem na cały dzień - bajka, Plitvice, Brijuni, Paklenica, Krka, Risnjak, Miljet. Po prostu lux.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na dzień dzisiejszy to na bank mecz półfinałowy POLSKA - CHORWACJA, piatek nie wiem która godzina, ale już dziś trzeba by wyjechać, żeby zdążyć poimprezować i jeszcze zostać na finał, POLKA - DANIA i zobaczyć na żywo jak POLACY zostają mistrzami świata :buttrock: ...... BEZCENNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam. W HR i krajach ościennych byłem 6-ciokrotnie na motocyklu. Po raz pierwszy 1 rok po wojnie na Bałkanach, wtedy to był lekki hard core, teraz jest spoko. Wszystko koledzy napisali powyżej to prawda, ake dodam jeszcze, że warto poszwędać się po wyspach dalmatyńskich i kvarnerskich. Z dalmatyńskich szczególnie polecam Hvar z jego miasteczkami i tunelem Pitve -Zavala, szok: http://pl.youtube.com/watch?v=mEE6gbvPDNI

 

 

Pozdrawiam.

Hej.

Niezły tunel :buttrock: Dzięki Tobie i temu filmikowi wiem co straciłem omijając Hvar. Dlatego jak macie coś podobnego na taśmie to proszę dokładać do TEGO tematu. Yamamoto1 jak możesz to napisz parę słów o tunelu i wklej linka.

Pozdro

 

A czy Ktoś może polecić konkretne kempingi na których się zatrzymywał ? Miejscowości +ewentualnie nazwa orientacyjna cena?

Premantura na Istrii 24 euro* 07r

Krk na wyspie Krk 25 euro* 07r

Kemp "Pinus" 5km przed Starigrad`em w okolicach NP Paklenica 13 euro* 07, 08r

Kemp "Daniel" 15km za Omiś`em w miejscowości Ruskamen 140 kun* 08r

Kemp "Pod Maslinom" Orasac- 12km przed Dubrovnikiem 14 euro* 07r - tego nie polecam

 

* cena za 2 osoby, motocykl, namiot, prąd , ciepłe prysznice "All incusive" :icon_razz:

 

Ceny dodatkowo zależą od miesiąca w którym się jedzie. Do połowy czerwca przeważnie jest taniej. Na wyspach jest drożej o około 20% niż na lądzie.

 

P.S.

Szerokim łukiem omijać kemping na samym końcu Chorwacji w miasteczku Molunat. Chodzi konkretnie o ten kemp położony w zatoczce, którego właścicielem jest #$&% idiota... który kosząc trawę poobijał kilka samochodów i moje moto kamieniami. Mało tego- zwiał samochodem.

 

Pozdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem moto tylko puszką więc o drogach nie napiszę. wg mnie warto zobaczyć (wiekszośc już opisali inni więc nie będe się powtarzał):

Park KRKA z wodospadami (są dwie drogi dotarcia z głównego parkingu autobusem lub kilka kilometrów z miasteczka stateczkiem polecam stateczek nie każdy o tym wie że tak można:))

Trogir , Split, przed Splitem Salona z ruinami rzymskiego miasta o ile Was takie atrakcje interesują, byłem zaskoczony wielkością spodziewałem się 2 zburzonych domków a teren jest naprawde pokaźnych rozmiarów.

Najlepiej zabrac euro lub kartę, nie ma problemów z bankomatami a i przelicznik jakoś wyszedł całkiem fajnie. Ludzie przyjaźnie nastawieni, slonce, ciepła woda w morzu i zimne piwo Karlovacko:) no i świetne wina i rakija wprost od producenta:)

udanej wyprawy życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel Pitve-Zavala jest długości 1400 m i szerokości 2m i wysokości 2 m. Jest tam sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy. Przy wyjeździe z tunelu trzeba uważać, żeby nie spaść w przepaść, bo jest bardzo stromo i ostre zakręty-20 km/h to szaleństwo aby tam przejechać. Przejeżdżając przez niego 2-krotnie miałem wrażenie, że jadę przez kopalnię: głazy wystające ze ścian, woda na nawierzchni, brak oświetlenia, po prostu hard core. Co do kempingów, to polecam: Matkovice 5 km za Dubrovnikiem w miejscowości Srebreno-tanio i rodzinnie, autocamp Medveja kawałek za Opatiją, i autocamp Skrila w Starej Basce na Krku oraz camp 1,5 km za Trogirem w kier. na Sibenik.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Yamamoto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel Pitve-Zavala jest długości 1400 m i szerokości 2m i wysokości 2 m. Jest tam sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy. Przy wyjeździe z tunelu trzeba uważać, żeby nie spaść w przepaść, bo jest bardzo stromo i ostre zakręty-20 km/h to szaleństwo aby tam przejechać. Przejeżdżając przez niego 2-krotnie miałem wrażenie, że jadę przez kopalnię: głazy wystające ze ścian, woda na nawierzchni, brak oświetlenia, po prostu hard core. Co do kempingów, to polecam: Matkovice 5 km za Dubrovnikiem w miejscowości Srebreno-tanio i rodzinnie, autocamp Medveja kawałek za Opatiją, i autocamp Skrila w Starej Basce na Krku oraz camp 1,5 km za Trogirem w kier. na Sibenik.

 

Pozdrawiam.

No tak ale proszę abyś to napisał/wkleił razem z linkiem do filmu w tym http://forum.motocyklistow.pl/MoToPoDrOzE-...ze-t110275.html temacie :notworthy:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, może wpadnie komuś jeszcze coś ciekawego do głowy i napisze :) A przy okazji słyszałem o muzeum Marco Polo gdzieś w Chorwacji ktoś może był warto zajechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...