Skocz do zawartości

CBF 1000 ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Włączając się do ruchu na Trasę Łazienkowską chciałem się upewnić że mogę się wbic na pas i odwróciłem na chwilę głowę , niestety samochód jadący przede mną się zatrzymał . Ostrre hamowanie , próba ominięcia , niestety trafilem go krańcem owiewki i poleciałem na drugą stronę .Miałem ciuchy i buty na moto i dużo szczęścia , pozbierałem się , napisałem miłemu panu oświadczenie ( reflektor ) i pojechałem do pracy. Nigdy już nie odwrócę głowy podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No coz, zdarza sie :]. Ja tak raz MZtą wjechalem w malacza, ale zostawilem mu tylko ciemny slad opony na zderzaku, a mnie i moto sie nic nie stalo (juz dohamowywalem, odbilem sie od kaszla lekko, uderzajac centralnie na wprost :P).

 

A drugi raz juz na TDM wlaczalem sie do ruchu, skrecajac w prawo. Fura przede mna ruszyla i skrecila tak samo w prawo, wiec ja ruszylem za nia, spojrzalem w lewo czy mam jeszcze pusto i jak zobaczylem, ze tak, to jednoczesnie odkrecilem gaz i odwrocilem dlowe w strone w ktora jechalem... A tak sie okazalo, ze ta bryka przede mna sie zaraz zatrzymala przed pasami. A ze TDM idzie jak furia z dolu, to zanim wdepnalem hebel, juz mu w zderzaku siedzialem, a moto polozylem na prawo.

Auto sluzbowe mial, zero strat, wiec rozjechalismy sie w zgodzie. Ja mialem owiewke porysowana i ujme na honorze :P.

 

Coz. Jak sie duzo jezdzi, to takich sytuacji nie da sie calkiem wyeliminowac :). Dobrze, jak sa tak... malo dotkliwe w skutkach :).

 

Skladaj sprzeta i wracaj na kon, poki pogoda!

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motong na chodzie więc jeżdzę , tylko muszę uważać żeby żonka albo dzieciaki nie zauważyli , bo po co mają się denerwować :smile: . Jak w serwisie będą mieli już plastiki to wstawię na kilka dni , a domu powiem że moto na przeglądzie posezonowym i będzie git .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rano do pracy i z powrotem autem. Ale tam w magazynie mam moto zaparkowane i w ciągu dnia jak mam jakies sprawki do załatwiania i pogoda możliwa to śmigam po Warszawce na motorku. Szkoda że ta pogoda taka w kratkę, jak przychodzi weekend i mam ochotę w piątek wrócić na motorze do domu aby w poniedziałek sobie na nim pojechać do pracy to zawsze jakiś deszcz musza na poniedzialek z rana wróżyć w pogodynce - no i chęci opadaja i wracam autem.

Nie rozpieszcza nas ta pogoda

 

Sowa - byś cyknął aparatem swoie handbary i zdradził tajemnicę gdzie je jupiłeś

 

Motoiwan - dobrze ze sie nie poobijałeś. Z opowieści i tak Ci nieżle poszło. Ja mialem dwa razy juz taka nauczkę jak się w lewo odwróciłem wyjeżdzajac i po odwróceniu głowy siedziałem na dupie poprzedzajacego mnie auta. Więc teraz jestem na to uczulony. Mam nadzie ze niezalicze tego znowu !

 

Zbychu - sporo jeździsz - szacuneczek !

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Co tak pomarli wszyscy?

Smigacie jeszcze, czy juz CBFy zakopane w garazach?

 

Ja dzisiaj swoja przedmuchalem. Problem z poborem pradu zniknal po rozpieciu i spieciu kilku kostek i przekaznikow. Teraz po tygodniu stania motocykl odpala bez zajakniecia...

 

50600km na szafie, 22400km w sezonie.

 

Pzdr

 

Wczoraj szybko po pracy wkładanie aku no i potem ładowanie akumulatorów - ale swoich :crossy: :icon_biggrin:

Po kilku mokrych i zimnych tygodniach to prawie jak orgazm.

Mam nadzieję, że zima jeszcze daleko. Na wszelki wypadek akumulatora jeszcze nie wyjmowałem :icon_biggrin: .

 

A tak poza konkursem. Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat grzanych manetek?

Jakieś wskazówki, porady.

Co warto kupić? A może wcale nie warto sobie zawracać głowę?

Pozdrawiam wszystkich gorąco.

 

 

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ja polecam Oxfordy. Mialem do czynienia dlugo z Saito II i na 4 zakupione zestawy, 3 szybko zaczynaly wariowac lub w jakis sposob sie uszkadzaly.

Mialy co prawda jedna zalete w stosunku do Oxfordow (po zgaszeniu moto i ponownym jego uruchomieniu wlaczaja sie same), ale to da sie przebolec.

 

Mam Oxfordy w CBF od poczatku i sa super, zero problemow. Cztery poziomy regulacji grzania, z czego wykorzystuje w zasadzie dwa srodkowe. Pierwszy jest bardzo delikatny, a ostatni to pieklo na ziemi :). Czytalem, ze jesli zostawiloby sie Oxfordy na 100% grzania bez odbiornika (dloni) to moglyby sie manetki stopic :P.

 

Grzane manetki to podstawa dla mnie w kazdym moto. Na jesienne dni bezcenne, a i w deszczowe wojaze wykorzystuje je jako przyspieszacz suszenia rekawic na dloniach w czasie jazdy ;).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzane manetki to podstawa dla mnie w kazdym moto

 

sie podpisuje obiema grzanymi lapkami,

zdecydowanie warto!

mam saito ( w xj) i oxfordy (w cbf)

oba rozwiazania sie sprawdzaja,

ale oxfordy "fajniesze" i nowoczesniejsze, z zabezpieczeniem aku

no i kupilem w promocji w intermotors;]

sowa czyha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie podpisuje obiema grzanymi lapkami,

zdecydowanie warto!

mam saito ( w xj) i oxfordy (w cbf)

oba rozwiazania sie sprawdzaja,

ale oxfordy "fajniesze" i nowoczesniejsze, z zabezpieczeniem aku

no i kupilem w promocji w intermotors;]

 

 

Hej !

Możesz mi pomóc ? Czy ten model będzie pasował ?http://www.allegro.pl/item802466606_podgrzewane_grzane_manetki_oxford_sport_22mm_lodz.html

 

O co chodzi z tym rolgazem ?

"Uniwersalne i wygodne manetki pasują na kierownice 22 mm z rolgazem"

Ja nie mam jak narazie rolgazu , patrze na zdjecia w ogłoszeniach, czytam opisy i nie jestem pewny zakupu ?

 

 

pozdr.

Widurek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model będzie pasował

 

"mowimy" o CBF?

tak nie ma problemu, masz rolgaz,

ja mam takie same (z inna faktura na manetkach) i dzialaja ok.

w http://sklep.intermotors.pl/ sa taniej i odpadaja koszty przesylki;)

sowa czyha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mowimy" o CBF?

tak nie ma problemu, masz rolgaz,

ja mam takie same (z inna faktura na manetkach) i dzialaja ok.

w http://sklep.intermotors.pl/ sa taniej i odpadaja koszty przesylki;)

 

Dzięki za pomoć !!! Jeszcze jedno pytanko sam montowałeś czy w serwisie ?

Zastanawiam sie czy warto się grzebać ? Jak narazie montowałem sobie wskaźnik biegów i ksenonik w światłach mijania - nie miałem z tym problemu. Samemu zawsze lepiej i dokładniej ale czuję, że ciężko bedzie mi sie do tego zebrać !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam montowałeś czy w serwisie ?

motowali manetki (m.in.;) w http://www.3fun.pl,

jesli nie chcesz sam --> wtedy (w czerwcu) tam bylo najtaniej (ok.100pln)

 

wskaźnik biegów i ksenonik w światłach mijania

chetnie zobacze "na zywo";], sam mysle o halogenach na gmolach

 

 

sowa czyha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motowali manetki (m.in.;) w http://www.3fun.pl,

jesli nie chcesz sam --> wtedy (w czerwcu) tam bylo najtaniej (ok.100pln)

chetnie zobacze "na zywo";], sam mysle o halogenach na gmolach

 

Ja też chętnie bym coś zobaczył w twoim moto na żywo, dzisiaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...