Skocz do zawartości

CBF 1000 ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie okładka mało atrakcyjna a kierujący ma w oczach jakiś niepokój . Wczoraj w saloonie Hondy widziałem CBF rocznik 2010 . Kokpit i owiewki ładne ale wydech mi się nie podoba , jakiś przerośnięty . Silnik , zwieszenie , felgi chyba są te same co u nas , dobrze się nie przyjrzałem ponieważ panowie ją dopiero skręcali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ja jestem generalnie anty nowej CBFie. Nie wiem dlaczego Honda na sile probuje z wszystkich motocykli robic "stritfajtery". Juz maja przeciez CB 1000R. Po co drugi, niemal rownorzedny pod wzgledem mocy i osiagow futurystyczny rupiec? CBF byla spokojnym nekedo-turystykiem, a teraz kieruja ja bardziej do mlodych gniewnych. Wyostrzenie linii, wydech 4 w 1 i ten kokpit... No kupa panie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem cbfki 1000, choc pewnie jeszcze jakis czas nie bedzie mnie na nia stac.

 

Zbyhu, nowa cbf wcalenie jest jakos specjalnie zestritfajterzona, moze troche bardziej agresywna owiewka, ale najbardziej przeszkadza brak symetrycznego wydechu - to bylo imho w duzej cbf najpiekniejsze.

 

W ofercie Hondy jest jeszcze CBF Classic, ciekawe czy sa rownolegle produkowane, czy wyprzedaz zeszlorocznego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem nowy i zapartym tchem czytam Wasze posty.Od tygodnia głaszczę w garażu nową czarną CBFkę. To jest mój pierwszy motorek po dość długiej przerwie. Mam takie pytanka, jeśli można:

czy kupować dodatkowy błotnik i jakiej firmy?(myślę o Puigu), czy dają coś hondowskie osłony dłoni?

czy ma ktoś może kufer 53l (myślę o givi albo kappie)? z tym kufrem chodzi mi głównie o to, czy nie zasłania widoku w lusterkach i czy nie przeszkadza przy szybszej jeździe, ze względu na szerokość 59cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Oslone amorka kupowac - dluzej pozyje.

 

Mam oslony dloni, ale nigdy nie jezdzilem bez nich wiec trudno powiedziec, ile one daja. Mnie sie wydaje, ze to calkiem niezly patent :].

 

Ja mam Kappe 42l, nie przeszkadza przy szybkiej jezdzie, w Alpach na winklach tez nie przeszkadzal :).

 

http://zbyhu1.republika.pl/moto/alpy0.htm

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja mam kufer oryginalny 45l jego szerokość to około 56 cm i nie przeszkadza. Za to w lusterkach widzę swoje bary i to mnie bardziej denerwuje. Często wyginam ciało :) aby usunąć się z pola widzenia.

 

Kupiłem ostatnio handbary ale jest problem z mocowaniem, mało miejsca na kierownicy. Będę musiał ostro kombinować. Jak nic nie wyjdzie to prawdopodobnie przymierzę się do oryginalnych osłon. Skoro Zbyhu mówi, że chyba coś daje to daje ! . Przyglądałem się moto z przodu i wg. mnie napewno kierują strugę powietrza trochę w bok. Szkoda tylko, że ten kawałek plastiku sporo kosztuje

 

Apropo błotnika to kupiłem taki biały za 109 zł na allegro i lipa nie kupujcie tego, , strasznie wielki źle dopasowany i nie pasuje do motoru. Jest tak szeroki jakby do opony 200/17

 

Podsumowując handbary 125 zł i błotnik 109 zł. Tak mi te oszczędzanie wyjdzie na dobre :)

 

pozdr.

 

Jeszcze jedno !

Zbyhu dzięki tobie nie zmieniam na razie opon, Skoro tyle przejechałeś na swoich BT57 i mówisz że są ok ! to po co pcham się niepotrzebnie w koszty. Skatuję je do końca i dopiero wymienię na nowe. Przejechałem na nich dopiero 7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Tu masz oryginalna wielkosc zdjecia z mojego avatara:

http://zbyhu1.republika.pl/av.jpg

 

Widac na nim jak juz zuzyta jest moja tylna oponka :]. To sa jeszcze BT57, mialy wtedy ponad 18tys.km. Podczas tamtej "sesji zdjeciowej" udalo mi sie na tym slimaku autostrady przytrzec podnozek na tych oponach :P.

Duzo zlego sie o tych kapciach naczytalem, ale mnie one nie zawiodly ani razu.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

To chyba ze zlota ta opona :). Ja bym za 700zl mial komplet moich Diablo :].

A np. tylna Pilot Road 2 da sie za 600zl do CBFy kupic.

 

Ja smigalem na TDM 850 z kolkiem troche czasu. Z przodu od razu wymiana, z tylu jezdzilem. W trasie przy 150km/h nic sie nie dzialo :].

Ale pianka... to juz nie mam doswiadczen.

 

Pzdr

 

PS

Ja bym chyba sprobowal zdjac ta opone, wyczyscic od srodka, porzadnie zakolkowac z latka od wewnetrznej strony i bym smigal dalej.

Chyba ze ta pianka jest nieusuwalna, to klops.

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...