Skocz do zawartości

rejestracja nowego motocykla


gentle_giant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Kupiłem niedawno nową Yamahę FZ1S Fazer, nie jest to mój pierwszy nowy motor, więc nie będę się chwalić, ale za to mam do Was pytanko:

Czy jest jakiś wyznaczony okres czasu, w którym mam obowiązek dokonać rejestracji nowego pojazdu? Po prostu chciałbym zaczekać do wiosny z rejestracją gdyż zawsze to będzie lepiej wyglądało przy odsprzedaży, ale właśnie boję się że mogą być problemy z zarejestrowaniem...

Będę wdzięczny za pomoc! :notworthy:

Edytowane przez gentle_giant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w dziale "przepisy". o ile pamiętam 14 dni na opłacenie skarbówki, a potem 30 na rejestrację, przy czym ten drugi termin nie ma chyba przewidzianych kar za niedotrzymanie. a, może jeszcze link

 

witamy na forum ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ten 14 dniowy termin moj ziomek prawie zemdlał. Poszedł opłacic kwity po miesiacu ,a laska mu wyskoacyzła ze to bedzie 2 tys zł kary :banghead: w koncu po wielkich pertraktacjach zeszli na 100 zł.

Lepiej oplac wszyskto teraz i masz spokój. Poniej zapomnisz, albo ci cos wypadnie i wtedy od problemów osiwiejesz.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro motor jest nowy, to przecież nie muszę opłacać skarbówki...

Też mi się nie wydaje żeby był aż tak krótki termin (30 dni) na rejestrację nowiutkiego motoru z salonu.

 

Być może koledzy myśleli, że to nowy z importu. Ale jeśli jest z salonu w Polsce, to żadnych dodatkowych opłat, prócz tej ponoszonej przy rejestracji nie trzeba ponosić.

Wydaje mi się, że możesz poczekać. Ale na twoim miejscu przeszedłbym się do urzędu, tam gdzie będziesz rejestrować i się po prostu zapytał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwaląc się zakupiłem nie dawno Yamahę Midnight Star 1700 z 2006 roku sprowadziłem z U.S.A. i jeżeli chodzi o przepisy to w skarbówce powiedzieli mi że jak moto ma 2000 km przebiegu to dla nich jest nowy i muszę zapłacić wat! musi mieć więcej niż 6000 . Załatwiłem to na stacji diagnostycznej ale korowodów było co nie miara! pozdrawiam całe forum (jestem tu nowy) :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro motor jest nowy, to przecież nie muszę opłacać skarbówki...

Też mi się nie wydaje żeby był aż tak krótki termin (30 dni) na rejestrację nowiutkiego motoru z salonu.

Witam.

Skarbówce nie płacisz, ale zgodnie z przepisami masz 30 dni na rejestracje pojazdu od daty wystawienia faktury. Na szczęście urzędy nie egzekfują tego przepisu i jak zarejestrujesz moto na wiosnę też się nic nie powinno stać.

PS:

Ja jednak wykonałbym krótki telefon do urzędu komunikacji w swoim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem sprowadzonego z Holandii i dzwoniłem się pytać do Starostwa, bo też termin miał przekroczyć 30 dni. Dowiedziałem się, że niby powinno być zarejestrowane w ciągu tego jednego miesiąca, ale jeśli przekroczę ten termin i przyjdę później, to i tak nie będzie żadnych konsekwencji. Więc wg mnie do wiosny możesz śmiało poczekać. Najlepiej jednak w takich sprawach zadzwonić do konkretnego starostwa i zapytać jak to u nich jest. U mnie można przekraczać termin, gdzie indziej - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...