Skocz do zawartości

Nolan N43 air


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak Wasze wrazenia z uzytkowania N43 Air?

Przymierzalem dzisiaj i co zauwazylem - jak ktos wczesniej napisal, ze szyba ma tylko dwie opcje polozenia (göra - döl) -niestety.

Czy szyba zaparowuje?

Zastanawiam sie pomiedzy zwyklym N 43, a tym N 43 Air.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak Wasze wrazenia z uzytkowania N43 Air?

Naprawde swietny kask, zarowno do miasta jak i na dluzsze wycieczki. Wygodny, w miare przewiewny.

 

Przymierzalem dzisiaj i co zauwazylem - jak ktos wczesniej napisal, ze szyba ma tylko dwie opcje polozenia (göra - döl) -niestety.

Czy szyba zaparowuje?

Szyba ma na dole takie wyciecia, przez ktore wlatuje swieze powietrze. Jesli nie masz szczeki to nie ma problemow z wentylacja. Jak ubierzesz sie w full opcje, to na swiatlach czasami wieczorem potrafi zaparowac, ale chwila i po wilgoci. Tylko raz mialem problem w wilgotny jesienny wieczor. Stalem dluzsza chwile na dworze, a szyba mi tak zaparowala, ze sama jazda i otwory nie daly rady. Wtedy przydaloby sie standardowe uchylenie. Koledze w SHOEI Syncrotec bardzo szybko odparowala (ale to inna bajka).

 

Zastanawiam sie pomiedzy zwyklym N 43, a tym N 43 Air.

Bierz ze szczeka, roznica w cenie w sumie juz niewielka, a szczeka swietnie sie przydaje na dluzsze wypady. Przede wszystkim jest ciszej niz w zwyklym otwartym kasku. Do tego wierze ze ta szczeka troche podwyzsza bezpieczenstwo.

 

Ja jezdzilem caly sezon w tym kasku i jestem z niego zadowolony. Moze nie jest najtanszy, ale jakos wykonania i wygoda zdecydowanie lepsze niz np w HJC, ktore nomen omen bardzo mocno bralem pod uwage, przy zakupie.

 

Pozdrawiam,

Gravel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jest najtanszy, ale jakos wykonania i wygoda zdecydowanie lepsze niz np w HJC, ktore nomen omen bardzo mocno bralem pod uwage, przy zakupie.

 

Pozdrawiam,

Gravel

 

Tez HJC mialem na celowniku ale... . Przekonuje mnie to wyciszenie o ktörym piszesz. O tej imponujäcej wentylacji na görze kasku nie wspomne. Jesli chodzi o parowanie szyby - to zawsze mozna Pinlocka dokupic.

Poczekam do styczniowych wyprzedazy i kupie Air.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez HJC mialem na celowniku ale... . Przekonuje mnie to wyciszenie o ktörym piszesz. O tej imponujäcej wentylacji na görze kasku nie wspomne. Jesli chodzi o parowanie szyby - to zawsze mozna Pinlocka dokupic.

Poczekam do styczniowych wyprzedazy i kupie Air.

 

Hej,

 

Ja nie mam porownania do innych kaskow jesli chodzi o halas - N43 Air po prostu wedlug mnie nie jest glosny, ale to moj pierwszy kask. Odpuscilem sobie HJC z innego powodu - kazdy ktory zalozylem (moze poza tym topowym kompozytowym modelem), byl niewygodny. Nosze okulary i w HJC w ogole nie bylo na nie miejsca. Nolany sa bardzo wygodne a jak jezdze bez szczeki to moge go zakladac bez sciagania okularow :)

 

Jedyny minus jaki widze, to przycieranie sie szybki - jak jezdze bez szczeki, dolna czesc kasku jest mniej sztywna i troche bardziej sie rozchyla. Mechanizm zamykania zaklada ze szybka wchodzi na fragment kasku, a jak to rozchylenie jest wieksze to i szyba gorzej sie dopasowuje. Ja po prostu radze sobie odchylajac troche szybke przy zamykaniu i dziala. W miescie jezdze bez szczeki.

 

Przy zakupie sprawdz jeszcze gorna wentylacje - czasami klapy potrafia byc zle zlozone w fabryce. Ja wysylalem kask do serwisu (przyslali nowy). Gosciu mowil ze to drugi w sezonie (lipiec) z taka wada, wiec raczej nie jest to popularny defekt. Nowy kask nie ma juz z tym problemu.

 

Moj kupilem na e-kaski.pl, ale pewnie teraz bedziej wiecej dobrych ofert w sieci.

 

Pozdr

Gravel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

Przy zakupie sprawdz jeszcze gorna wentylacje - czasami klapy potrafia byc zle zlozone w fabryce. Ja wysylalem kask do serwisu (przyslali nowy). Gosciu mowil ze to drugi w sezonie (lipiec) z taka wada, wiec raczej nie jest to popularny defekt. Nowy kask nie ma juz z tym problemu.

 

 

 

Pozdr

Gravel

 

Przeczytalem to wczesniej w tym wätku i cztery kaski jakie wziälem do räk , to w kazdym sprawdzilem to zamykanie wentylacji :biggrin: W kazdym dzialalo. Zauwazylem tez, ze metalowe zapadki otwierajäce szczeke na prospekciebyly pokryte czerwonym twozywem, zas w realu juz nie - sprawdze w innych sklepach! Wczesniej tez Ktos to zauwazyl.

Tez jestam okularnikiem - :icon_eek: .

Dzieki za wszystkie rady - przydadzä sie!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam juz ponad rok kask nolan air 43 ,moje uwagi są nastepujące w porównaniu do nolana 41 czyli otwartego to dzień do nocy więc nie będe porównywał ,mankamenty to brak w standarcie pin loca trzeba dokupić bo szybk aparuje i nikt niech niesciemnia ze tego nie robi fakt muszą byc spore różnice temperatur latem tego nie widać natomiast zimą to jest problem,a tak poza tym kask godny polecenia w miare cichy,jakies pytania prosze kierowac na gg 1911913 odpowiem -pozdro robert ze stargardu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pojechalem z zonkä na kupno kasku (N43Air). Przymiarka - no fajny, fajny .... . A zonka möwi zebym jeszcze ten przymierzyl i pokazuje na Schubertha J1. No to ja poslusznie zakladam i cöz - juz z nim zostalem. :D Tak dobrze dopasowany , wyciszony -ponoc krzyczalem jak w nim chodzilem, wizjer juz pokryty foliä od zewnätrz przeciw parowaniu i nie opada! Generalnie inna bajka. A ze byl przeceniony o 170€!

Dobrze jest czasem zabrac zone na zakupy!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pojechalem z zonkä na kupno kasku (N43Air). Przymiarka - no fajny, fajny .... . A zonka möwi zebym jeszcze ten przymierzyl i pokazuje na Schubertha J1. No to ja poslusznie zakladam i cöz - juz z nim zostalem. :D Tak dobrze dopasowany , wyciszony -ponoc krzyczalem jak w nim chodzilem, wizjer juz pokryty foliä od zewnätrz przeciw parowaniu i nie opada! Generalnie inna bajka. A ze byl przeceniony o 170€!

Dobrze jest czasem zabrac zone na zakupy!

Pozdro

 

no to trafiłes świetnie miałem również szuberta na łbie al ecena nie przekonała mnie więc jakby mi opuścili o 170 uerasa to bym wciągnął to za ile ostatecznie kupiłes i gdzie jak możesz mi powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trafiłes świetnie miałem również szuberta na łbie al ecena nie przekonała mnie więc jakby mi opuścili o 170 uerasa to bym wciągnął to za ile ostatecznie kupiłes i gdzie jak możesz mi powiedzieć ?

 

Sklep "Polo" w Berlinie, Holzhauserstr. . Kupilem srebrny , Przeceniony z 469,95 na 299,95€ :biggrin: . Ale byl to jeden z ostatnich kasköw J1. Ale w tej samej cenie widzialem ten kask w Hein-Gericke.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten sklep POLO jest w sąsiedztwie Louis a ? bo widziałem że w Louisie tez przecenili tego szuberta J1. Miałem go na głowie i wydawało mi sie że zbyt mocno opina mi policzki { a może jestem za tłusty na buzi ?}.

Wybrałem jednak Nolana i nie żałuję. Nawet żona chwali , a jej nie łatwo "dogodzić". Poprzednie miałem Uvexy i nie byłem zadowolony. Dwa sezony i oddałem potrzebujacym.

Szkoda tylko że oryginalny system łączności jest taki drogi na dwa kaski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep POLO jest w sąsiedztwie Louis a ? bo widziałem że w Louisie tez przecenili tego szuberta J1. Miałem go na głowie i wydawało mi sie że zbyt mocno opina mi policzki { a może jestem za tłusty na buzi ?}.

Wybrałem jednak Nolana i nie żałuję. Nawet żona chwali , a jej nie łatwo "dogodzić". Poprzednie miałem Uvexy i nie byłem zadowolony. Dwa sezony i oddałem potrzebujacym.

Szkoda tylko że oryginalny system łączności jest taki drogi na dwa kaski.

 

Tak Polo jest jakies 300m dalej, ale po tej samej stronie ulicy (mowa o Holzhauserstr.).

Faktycznie -J1 mocno siedzi na glowie - ale tego chcialem (lekki chomik jest ;-)).

Jesli chodzi o komunikacje - to na moto nie uzywam, i tak jest dobrze.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odświeżyliśmy temat , to może spytam , czy ktoś używa w tych kaskach , lub podobnych przewodowy system łączności N-com, a w kasku zainstalowany Basic Kit2 ?

DeWalMar opisywał jak działa system bezprzewodowej łączności N-com Bluetooth. Serdeczne dzięki za opis ale sprawdziłem u źródła cenę tych zestawów i okazało sie że kompletne wyposażenie bezprzewodowe przekroczy 2000zł. Chyba trochę za dużo jak na moją kieszeń, a w sumie ile sie tam rozmawia z tym plecaczkiem ? Czasem jeżdżę solo , więc po co tyle kasy wywalać .

Cena przewodowej łączności o którą pytam to 870zł za komplet . Róznica oczywista.

Ciekawe tylko jak sie to sprawdza. Proszę użytkowników Nolana o komentatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę 20.02 jadę na MotoExpo w W-wie. zamierzam pomierzyć trochę kasków. Biorę pod uwagę Nolana N43, Shoei J-Winga i Schuberta J1.

Za wyborem przeważa Nolan ze względu na cenę i mozliwość instalacji fabrycznego Interkomu. NIe wiem czy coś się zmieniło, ale jeśli szyba ma mozliwość tylko ustawienia góra/dół, to jest to spory minus. Schubert i Shoei to wysoka cena, ale podobno wysoka jakość

 

Ostatecznie wybiorę pewnie ten który będzie najlepiej leżał na głowie i będzie najlepiej wyciszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrz tam Bromic na intercomy {głównie Nolana }. Chodzi o ceny i co ludzie na ich temat mówią. Sezon coraz bliżej i trzeba coś zamontować do kasku , aby słyszeć kiedy plecaczek narzeka że ją tyłek boli.

Osobiście polecam Nolana N43 air z dopinaną szczęką. Ten Szubert z tym pałąkiem pod brodą wygląda jak kask hokejowy i ciśnie w policzki.

Ale to ty decydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...