Skocz do zawartości

Nolan N43 air


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Porter i Zulus,

 

sorry za zwloke, ale wywiozlo mnie do pracy no i mam teraz kilka tygodni bez jazdy.. no chyba ze sobie skuterem wodnym posmigam.. :-)

Interkom jak na razie sprawdzony tylko w warunkach domowych.. w jezdzie jeszcze nie testowany ze wzgledu na pogode.. no i ze w pracy...

Po swietach mam nadzieje wykonac pierwsze testy.

 

Pozdrawiam

DWM

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

W końcu udało mi się dokupić drugi taki kask Nolana n43 air , ale niestety nie polecak firmy e-kaski. Zwodzili mnie bardzo długi czas i mimo natychmiastowej wpłaty ,przez miesiąc nie udało się im zrealizować mojego zamówienia. Ciągle słyszałem w słuchawce telefonu , że za tydzień , za dwa , że jutro , najdalej pojutrze itp, itp. W końcu wycofałem pieniądze i kupiłem w innej firmie OD RĘKI. Za taką samą kasę.

To tak na marginesie, bo chciałem parę słów o kasku.

Oczywiście jest bardzo fajny. Z zalet wymienię : przyciemniana szybka, doskonałe zapięcie, dobrze wyciszony, doskonała wentylacja,dopinana szczęka sprawia wrażenie w miarę solidnej ochrony { lepiej nie próbować } , zresztą lepsza taka ochrona niż żadna. Zapinam tylko na dalsze wyjazdy.

Z wad to już ktoś tu wspomniał że przy 100km/h słychać szum wiatru rozbijającego się o suwak od blendy. W moim porzednim Uvexie to był taki hałas przy stówie że aż głowa bolała , więc wybaczam Nolanowi ten mały szum.

Ogólnie polecam.

Zdrowych śmigających świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kupiłem w e-kaski.pl ale dla mnie wzorowo w piątek wpłata a w środę dostawa ja polecam bo przy następnym zakupie mam rabat .A co do kasku to rewelka w miarę cichy przy odkręceniu głowy w bok małe opory blęda duże OK czyli wniosek taki swojej żoneczce też kupię gorąco polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i było pięknie do dziś zje..ł się i wysłałem do importera polonia cup tarnowskie góry najpierw usłyszałem od pana od reklamacj że może mi przysłać pdf z instrukcją od włochów jak samemu można naprawić tą usterkę ale poszedłem w zaparte i podobno wymienią na nowy jaka była usterka górne wloty można było otworzyć ale już zamknąć to tylko na chama a poza tym na tak zwanych plastrach miodu widoczne były obtarcia od tego szorowania plastyku tak więc czekam co będzie dalej z tym kaskiem . A kupując wczoraj nowy numer MOTOCYKL strona 166 pokazny opis tego super kasku i co PANIE INSPEKTOR GADŻET.Radzę sprawdzcie u siebie zanim będzie za pózno. pozdrawiam rafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No współczuję, bo to sezon w pełni a ty bez garnka i niewiadomo kiedy będzie nowy.

Sprawdziłem u siebie i stwierdzam że jak na razie to wszystko OK.

Zresztą ja jak otworzyłem te wloty przy pierwszej przejażdżce , to tak zostawiłem na wieki. Ogólnie to ja jestem gorący chłopak i nigdy {raczej} nie będę zamykał tych wlotów. Mimo krótkiej fryzury , to pod kaskiem zawsze się pocę. Dlatego min. zakupiłem ten model mocno reklamowany jako air.

Jedyne co mnie lekko wkurza to ten świst powietrza o cyngiel blendy przeciw słonecznej. Reszta jest OK.

DWM nic nie piszesz jak tam intercom chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Każdy z posiadaczy coś tam już o nim napisał, więc uwaznie przeczytaj cały temat.

Ja jestem zadowolony z wyboru i nie żałuję wydanych 820zł.

Tymbardziej za 700 chyba nie kupisz nic lepszego. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z posiadaczy coś tam już o nim napisał, więc uwaznie przeczytaj cały temat.

Ja jestem zadowolony z wyboru i nie żałuję wydanych 820zł.

Tymbardziej za 700 chyba nie kupisz nic lepszego. Ogólnie polecam.

Dzięki, kask już kupiłem i co prawda na razie nie miałem okazji przetestować ale mam nadzieje że również będę zadowolony z wyboru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nowy kask wysłał importer nowy podobno tamten trafił się jakiś bubel zobaczymy jutro.

 

Hej,

 

Dostales nowy kask na gwarancji? Ja mam chyba ten sam problem - gorne wloty mozna mozna mlotkiem zamykac i do tego rysuje sie "plaster miodu". Jak dokladnie jest procedura reklamacji? Ja kupowalem w sklepie e-kaski.pl (swoja droga polecam-calosc tranzakcji zajela 3dni) i w papierach nie mam nic napisane na temat reklamacji. Oczywiscie paragon trzymam.

 

Dzieki wielkie za info.

Pozdrawiam

Gravel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj Porter i Zulus,

 

sorry za zwloke, ale wywiozlo mnie do pracy no i mam teraz kilka tygodni bez jazdy.. no chyba ze sobie skuterem wodnym posmigam.. :-)

Interkom jak na razie sprawdzony tylko w warunkach domowych.. w jezdzie jeszcze nie testowany ze wzgledu na pogode.. no i ze w pracy...

Po swietach mam nadzieje wykonac pierwsze testy.

 

Pozdrawiam

DWM

DeWalMar nie doczekaliśmy się opisu działania tego interkomu, a nie ukrywam że jestem nim żywo zainteresowany. Pewnie nie tylko ja. w ogóle nic się nie odezwałeś jak tam ci się jeździ.

Jak znajdziesz chwilę to naapisz parę słów.

Pozdr. Porter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Odswieżam temat :buttrock: Moźe, ktoś coś....jakieś nowe opinie,wnioski itp na temat tego kasku :icon_question: :icon_question: Warto kupić :icon_question: :icon_question:

Pasuje na ciężką armature?????

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje na ciężką armature?????

 

Hej,

 

Ja jezdze w Nolanie na VN800 Classic i calkiem niezle pasuje. Jesli chodzi o wnioski, jest po prostu swietny. Co prawda bylem jednym z tych szczesliwcow, ktorzy mieli zle zlozona blokade wywietrznikow u gory, ale importer wymienil mi na nowy. Po miescie jezdze bez szczeki, jest wygodniej po prostu. Jest calkiem cichy, niezle wentylowany. Niestety nie mam porownania z Shoei a to podobno mistrzowie wentylacji :) Na dluzsza jazde komplet z korkami, kominiarka i szczeka powoduje ze nie slychac absolutnie nic, poza wiatrem oczywiscie. Jesli nosisz okulary to tez nie bedziesz mial problemow - wysciolka sie dopasowuje i w ogole nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam,

Gravel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I znow witam wszystkich po dluugiej przerwie :-)

Wiec co do zestawu komunikacyjnego N-Com do N-43 air:

- SWIETNA SPRAWA -

szczegolnie jesli jezdzisz z plecaczkiem lub w kilka motocykli - moja szanowna w trakcie sezonu przesiadla sie na swoja cudo, a jakoze sie troche niepewnie czula na poczatku wiec komunikacja miedzy nami bardzo odstresowywala pierwsze jazdy.. no i te wymiany radosci podczas postoju na swiatlach bez koniecznosci przekrzykiwania silnikow i kaskow... :-)

Bardzo dobrze dziala komunikacja na Bluetooth, zasieg pomiedzy dwoma motorami do ok 50m, oczywiscie im blizej tych 50 to wieksze zaklocenia i trzaski, ale system jest tak skonfigurowany ze jak sie wyjdzie z zasiegu, to po powrocie automatycznie nawiazuje lacznosc...

Po naladowaniu bateryjka wystarcza na 5-6 godz komunikacji pomiedzy motocyklami podczas jazdy. Podejrzewam ze podczas komunikacji z plecaczkiem nawet na wiecej godzin - mniejsze zasiegi..

Przez pol sezonu walczylem by uruchomic kounikacje przez radyjko PMR, ale jak sie okazalo ze BT dziala na tych kilkadziesiat metorw to jakos zarzucilem problem, aczkolwiek komunikacja przez PMR ma swoje niezaprzeczalne zalety, szczegolnie jak jedziesz w wiekszej grupie i np. zamykajacy musi sie komunikowac z prowadzacym.

BArdzo dobrze dziala BT podczas lacznosci telefonicznej - operujac przyciskami na kasku mozemy odbierac/odrzucac rozmowy, regulowac glosnosc jak i zakanczac polaczenie. Jest tez mozliwosc wyboru ostatniego polaczenia. oczywiscie na poczatku troche problemow by trafic na wlasciwy przycisk, ale po chwili przyzwyczajenia latwo wyczuc srodkowy, z wglebieniem i juz jestesmy "w domu".. :-)

Oczywiscie zestaw moze tez komunikowac sie tez z nawigacja..

Sa sprytnie ustawione priorytety, tzn jesli podczas rozmowy zadzwoni telefon to automatycznie lacznosc miedzy kaskami jest przerywana i mozna odebrac polaczenie, a po zakonczeniu lacznosc miedzy kaskami jest przywracana etc.

Sluchawki sa stereo wiec jak ktos lubi sluchac muze w trakcie jazdy to moze sobie dogodzic..

Mikrofon jest kierunkowy i dzieki oslonie p-wiatrowej nie przenosi halasow..

 

to tak na szybko tyle, jesli jakies pytania to sluze.. :-)

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...