Skocz do zawartości

Funkcjonowanie dzialu


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli komus zalezy, to i tak zdobedzie informacje.. zarejestrowanie trwa tylko kilka minut..

Goska

 

Ta, jasne... :icon_razz: Znam to z autopsji. Załóżmy, że szukam czegoś o... powiedzmy, rybkach akwariowych. Wpisuje fraze w googlach i wyskakuje mi kilkanaście forów i na każdym z nich wymagana rejestracja. Załóżmy ze szukam ambitnie i chcę przejrzeć wszystkie. Rejestruję się, przy czym za każdym razem klnę siarczyście bo mój login już ktoś gdzieś kiedyś użył i muszę wymyslić jakąś idiotyczną wersję z 10 cyferkami po przecinku. Powiedzmy że to przeżyje. Niestety gorzej z zapamiętaniem haseł do wszystkich forów :rolleyes: . A to co wqrza mnie najbardziej to zawalona spamem skrzynka mejlowa. Wiadomo iż są fora które mimo iż raz je przejrzałeś dozywotnio bedzie o sobie przypominać. I niech mi ktoś teraz powie że to nie odstrasza potencjalnych użytkowników. Co innego gdy przed rejestracją mogę sobie przejrzeć forum i zaobserwować, że mam do czynienia z poważną platformą dyskusyjna. Wtedy mój wybór pada świadomie i nie jest to przysłowiowe kupowanie kota w worku, który mi potem zafajda chatę (vel skrzynkę) bo niewychowany jakiś. Peace!

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. :biggrin: Ja też tak mam że czegoś szukam, trafiam forum i widzę że trzeba się logować, przepisywać kod z obrazka i wymyślać loginy to mnie h*j strzela i olewam takie forum.

 

A ze spamem to prosta sprawa - gratisowe konto email które podajesz przy rejestracji na przypadkowych stronach, forach itd. Mam kilka adresów email i jeden z nich zawsze podaję w obcych/dziwnych miejscach i jest ok. Właśnie sprawdzałem owe konto i widzę....716 nieprzeczytanych wiadomości. :icon_eek: A skrzynkę czyściłem nie dalej jak 3-4 tyg. temu. :banghead: Tam jest wszystko - przypomnienia z forum, sprzedaż Viagry, Pudelek, oferty biznesowe z Nigerii itd. Nawet nie czytam nic, tylko wpadam i wszystko w kosmos gonię co kilka miesięcy.

 

A co do haseł to mam system taki że ważne miejsca jak FM, ważne konto e-mail, NK, czy PicasaWeb oznaczam ważnymi, trudnymi i dobrze mi znanymi hasłami a "śmieciowe" miejsca podpinam pod śmieciowy email i daję w tych miejscach jedno i to samo hasło i przeważnie ten sam głupi Login, w ten sposób łatwo się połapać co i jak i gdzie a jak coś mi się spodoba to ustawiam wtedy znaczące hasło i podmieniam adres email jeśli się da.

:biggrin:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje cos takiego jak "wyszukiwarka" na forum; to raz, dwa - informacje sie powtarzaja, tak samo jak spostrzezenia, doswiadczenia - w pewnych sprawach nie ma nic odkrywczego. trzy - nawet na pierwszy rzut oka mozesz ocenic czy forum to tylko male gorno kumpli z podworka, lebkow na skuterach i 125ccm czy cos powazniejszego. cztery - odwoluje sie do mojego postu wyzej.

 

p.s: przy przegladarce firefox istnieje szukanie danych slow w tekscie ctrl+F :)

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro o szukarkach jest to wg. mnie najlepszą wyszukiwarką FM jest....Google. :biggrin: Wpisujesz żądane hasło i do tego dopisujesz "forum motocyklistów" i Google pokazuje co trzeba. Bardziej niezawodne niż forumowa szukajka. :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje cos takiego jak "wyszukiwarka" na forum; to raz, dwa - informacje sie powtarzaja, tak samo jak spostrzezenia, doswiadczenia - w pewnych sprawach nie ma nic odkrywczego. trzy - nawet na pierwszy rzut oka mozesz ocenic czy forum to tylko male gorno kumpli z podworka, lebkow na skuterach i 125ccm czy cos powazniejszego. cztery - odwoluje sie do mojego postu wyzej.

 

p.s: przy przegladarce firefox istnieje szukanie danych slow w tekscie ctrl+F :)

 

Goska

Jeśli szukam jakiśinformacji na temat jakiegoś motocykla, to podobnie jak inni, wpisuję poszukiwaną frazę w Google. Jeśli z listy wybiorę którykolwiek link, kliknę na niego, a potem żeby przejrzeć zawartość będę musiał się logować, to najzwyczajniej w świecie omijam takie miejsce (bo i tak nie mam pewności, że akurat tam znajdę to czego szukam, a w czasie przeznaczonym na rejestrację zdołam przejrzeć jeszcze kilka innych miejsc);

Przykład - szukałem serwisówki do mojego japońca. Podczas przeglądania różnych stron na żadną nie musiałem się logować - a serwisówkę znalazłem (z pomocą niektórych osób). Z Jawą 250 było podobnie - żadnego logowania - wszedłem na stronę, poczytałem, zdjąłem z niej potrzebne mi materiały.......i już; Jeśli chciałem o coś zapytać to owszem - musiałem się zalogować....ale do samego przeglądania nigdy nie było to konieczne;

Ps;

Tzw. "Ścigacz.pl" to na oko też nie tylko małe grono łebków..............................no właśnie - na oko;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje, ze na sile szukacie dziury w calym :) znasz jakiekolwiek forum (porzadne), do ktorego nie trzeba sie logowac a wszystko masz jak na tacy?

 

administracja naciska na to, by ludzie sie logowali w celu rozrastania forum, uzytownikow, strony. dla mnie - cos normalnego i tego nie przeskocze :) i raz jeszcze pisze - jak komus zalezy to znajdzie.

 

mi to tam ryba.. a moze to kwestia braku lenistwa? ;) :flesje:

 

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu ciekawy temat godny nawet pracy magisterskiej ;) "Logowanie, a jego brak vs determinacja a lenistwo". Ja jednak uważam, że brak logowania przyczyni sie do wzrostu liczby uzytkowników naszego działu i zdania nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...