Skocz do zawartości

stabilizator paliwa


TasmaN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

pytanie mam...

 

moto na zime szykuje i chce stabilizator do paliwa wlac.

Czy stabilizator to to samo co taki plyn z dodatkiem olowiu co sie leje do paliwa do silnikow co na olowiowej jeszcze jezdzily (maluchy, trabanty itp) ??

 

bo zone na stacje po to wyslalem i mam obawy czy zapytala sprzedawce zanim wziela z polki :/

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś mieć zrobione dobrze - zrób to sam :wink:

 

"P: Czy powinienem używać stabilizatora paliwa podczas przechowywania w zimie mieszaniny oleju i paliwa?

O: Jeśli planujesz przechowywać motocykl przez zimę najlepiej jest usunąć tak dużo paliwa jak to tylko możliwe. Dobry stabilizator dodany do paliwa pozostałego w baku będzie zapobiegał utracie lotnych związków podczas zimy i przez to zmniejszy ryzyko powstawania rozbudowanej powłoki. Przed rozpoczęciem nowego sezonu wlej świeżą mieszanką oleju i paliwa."

 

Info z:

 

http://www.shell-advance.pl/?p=shell/5/3/1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................... Jeśli planujesz przechowywać motocykl przez zimę najlepiej jest usunąć tak dużo paliwa jak to tylko możliwe. ...........

 

http://www.shell-advance.pl/?p=shell/5/3/1

może to i dobra rada ale tylko wtedy jak moto masz w domu (znam takich co na zimę na 2 piętro bloku do własnego pokoju wstawiają :biggrin: )

jeśli moto stoi na dworze lub w jakiejś nieogrzewanej szopce to zawsze bak do pełna

a jeśli chodzi o stabilizator to co chcesz osiągnąć ??? żeby "oktany nie uciekały" czy żeby nie łapał wilgoci , czy jeszcze coś innego ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jeśli chodzi o stabilizator to co chcesz osiągnąć ??? żeby "oktany nie uciekały" czy żeby nie łapał wilgoci , czy jeszcze coś innego ????

 

wlasnie chodzi mi zeby wilgoci nie lapal...

 

ponawiam pytanie z mojego 1go postu...

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...