Skocz do zawartości

Honda mbx---moje pytania


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli zaczyna sie sezon; juz dwa razy wyciągałem sprzęta zeby pojeździc mimo ze nie jest przygotowany do sezonu tak jak bym chciał. Więc mam do was (szzcególnie samson i wawrzyn ale inni takze mogą pomoc :D ) kilka pytań

 

 

1.Musze kupic klocki hamulcowe do przodu, linkę obrotomierza, klosz kierunku. Gdzie i za ile ???

Znalazłem to co mnie interesuje w dwóch sklepach

 

Larsson:

-klocki 69,80zł

-kierunkowskaz 10,26zł

-linka brak

 

Bielbike:

-klocki 61zł

-kierunkowskaz brak

-linka 28zł

 

Chciałbym wszystko kupic w jednym sklepie (wiadomo koszty wysyłki a u mnie z kasą krucho)

Moze ktos z warszawy kupił by w róznych sklepach (gdzie taniej) i wsyłał by mi jedną paczką :?: Zawsze będzie taniej nawet wliczając piwo które postawie temu co mi pomoze :D

 

 

2. Chiałym wymienic wszystkie płyny: olej w silniku, płyn hamulcowy i w chłodnicy. Zastanawiam się jeszcze nad olejem w przednim zawieszeniu :roll:

Co wymienic i na co wymienic :?: Nie chciałbym kupowac szajsu ale zeby tez nie kosztowało miliony

 

3. Według dokumentów mój sprzęt to honda mbx50s, ale numery ma ACO3, a nie ACO5 (w larsonie takie numery podane są przy tym modelu). Czemu tak jest ?? MOze to troche inna wersja na oddzielny rynek ??? Mój motór sprowdzany z Belgi

 

 

 

Jak narazie to tyle ale będę was jeszcze męczył pytaniami :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1.Musze kupic klocki hamulcowe do przodu, linkę obrotomierza, klosz kierunku. Gdzie i za ile ???

 

Jest jeszcze sklep KLASA ---> www.sklepmotocyklowy.pl

Honda MBX 50S AC05 1987

*Klocki hamulcowe: 92,50zl #63551000

*Szklo kierunkowskazu: 9,90zl #74527310

*Linka obrotomierza: 22,50zl #78001120

 

2. Chiałym wymienic wszystkie płyny: olej w silniku, płyn hamulcowy i w chłodnicy. Zastanawiam się jeszcze nad olejem w przednim zawieszeniu  :roll:  

 

Do skrzyni biergow polecam Motul Transoil Expert /stosowalem u siebie w MTX80 i w innych 2T/ (1L +/- 28zl). Jako plyn hamulcowy dobry bedzie w tym przypadku najzwyklejszy DOT 4 (pod warunkiem, ze taki stosowany byl wczesniej), ktory mozesz kupic na stacjach Orlenu (8zl za butelke). Plyn chlodniczy zawsze warto miec dobry tym bardziej, ze zmienia sie go raz na 3/4 sezony, polecam Motul Inugel50 (1L za 12zl) lub mozesz tez kupic zwykle Borygo dostepne na stacjach benzynowych - pamietaj tylko zeby sprawdzic do jakich chlodnic jest przeznaczone.

Jezeli chodzi o olej w przednich teleskopach to Motul (Fork Oil - nie pamitam tylko czy ta seria nie jest zastrzezona dla upside-down, stosowalem w AF1 z takim zawieszeniem) ma w swojej ofercie oleje o roznej klasie lepkosci (srednio 1L +/- 45zl) lub tez Castrol Fork Oil (0.5L 22zl). Przy okazji zmiany oleju zobacz w jakim stanie sa uszczelniacze.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Według dokumentów mój sprzęt to honda mbx50s, ale numery ma ACO3, a nie ACO5 (w larsonie takie numery podane są przy tym modelu). Czemu tak jest ?? MOze to troche inna wersja na oddzielny rynek ??? Mój motór sprowdzany z  Belgi

 

w pierwszych dwoch BUSH Ci chyba dodstaceznie pomogl...a co do trzeciego pytania to sam jestem ciekaw...moze dlatego ze tak jak pisales bylo to w Belgii. A Twoj sprzet ma owiewke? Jesli nie to moze mial i o tym nie wiesz a czesto takie "inicjaly" modeli sa tworzone ze wzledu na owiewke...jesli jest to jest model "S " a jesli nie ma to "F" (tak jak w NSR) albo nic...moze to dlatego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki hamulcowe: 92,50z

 

Niestety to nie dla mnie. Chyba będę kupował w larssonie

 

 

Jako plyn hamulcowy dobry bedzie w tym przypadku najzwyklejszy DOT 4 (pod warunkiem, ze taki stosowany byl wczesniej),

 

A jesli nie był :?: (kurde skad mam wiedziec jaki tam był płyn hamulcowy) :?::arrow: :cry:

 

Przy okazji zmiany oleju zobacz w jakim stanie sa uszczelniacze

Uszczelniacze to te gumki ?? :oops: W dobrym stanie to znaczy nie popekane :?:

 

 

A Twoj sprzet ma owiewke?

MA :) Identyko jak była w twoim

 

 

Aha jeszcze jedno pytanko. Ile mocy ma 50-ka ?? Bo wyczytałem ze 80ka ma 9KM ale kumpel sprzeczał się ze mną za tyle ma 50-ka a 80-ka ma 14KM. Kto ma racje ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Musze kupic klocki hamulcowe do przodu, linkę obrotomierza, klosz kierunku. Gdzie i za ile ???

Znalazłem to co mnie interesuje w dwóch sklepach

Nie masz co kombinować, różnice w cenach w różnych sklepach (Larsson, Klasa, Bielbike) się wypełniają na różnych częściach. Mogłbym Ci pomóc gdybyś robił większe zakupy. Mam zniżki na różnych częściach nawet do 40% (Larsson), jednak biorąc pod uwage ceny wysyłki do mnie i do Ciebie wszystko się zniweluje :/

 

 

2. Chiałym wymienic wszystkie płyny: olej w silniku, płyn hamulcowy i w chłodnicy. Zastanawiam się jeszcze nad olejem w przednim zawieszeniu  :roll:  

Co wymienic i na co wymienic  :?:  Nie chciałbym kupowac szajsu ale zeby tez nie kosztowało miliony

 

To juz Ci niezle BUSH opisal. W silniku (skrzynia) spokojnie możesz jeżeli nie masz kasy zastosować zwykły Hipol Orlenu za 8-9 PLN, byle nie zbyt gęsty, im bliżej 10W40 tym lepiej.

 

 

3. Według dokumentów mój sprzęt to honda mbx50s, ale numery ma ACO3, a nie ACO5 (w larsonie takie numery podane są przy tym modelu). Czemu tak jest ?? MOze to troche inna wersja na oddzielny rynek ??? Mój motór sprowdzany z  Belgi

 

Sam się zastanawiam czemu tak jest ale Ci nie odpowiem :) Napisz do Hondy Motopol, powinni Ci odpowiedzieć. A - nie pisz do Boldoru, z nimi lepiej nie mieć nic wspólnego. Znam to z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie był  :?: (kurde skad mam wiedziec jaki tam był płyn hamulcowy) :?::arrow: :cry:  

 

Sprawdz poprostu jaki jest zalecany do Twojego ukladu hamulcowego, DOT 3 czy DOT 4 (najprawdopodobniej bedzie to napisane na zbiorniczku plynu) i taki nalej. Chodzi poprostu o to by nie mieszac ze soba tych plynow poniewaz to moze Ci uszkodzic uszczelki i wszytkie gumowe elementy w ukladzie cham.

 

Uszczelniacze to te gumki ?? :oops:  W dobrym stanie to znaczy nie popekane  :?:

 

Tak to te gumki w rurach nosnych :) Sprawdz poprostu czy w tej chwili nie przepuszczaja oleju (zeby je dokladnie wybadac musialbys rozebrac cale teleskopy). Jezeli bedziesz mial wiecej czasu mozesz je w ogole wymienic - moze okazac sie, ze stary olej byl na tyle gesty i "zbity", ze po wlaniu nowego, swiezego pojawia sie wycieki (mialem taka jazde w ETZ). Koszt takich uszczelniaczy to +/- 30zl (Larsson).

 

 

Pozdrawiam,

 

PS Za czesciami, o ktorych mowisz moglbys sie rowniez rozejzec Kemocie ---> www.kemot.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz poprostu czy w tej chwili nie przepuszczaja oleju (zeby je dokladnie wybadac musialbys rozebrac cale teleskopy).

 

Wystarczy przecież sciągnąć uszczelniacze przeciwpyłowe i stan simmeringów ocenić można z góry. Simmering od spodu nie ma przecież 'wargi' uszczelniającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

A wy co proponowalibyscie jeszcze wymienic przed sezonem a bez czego sie obędzie???

 

 

Mam siostre w Warszwie. Przyjeżdza za 2 tygodnie. Moze ona kupi mi na miejscu

No własnie mozna kupic na miejscu w Warszawie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak optycznie to widze naprawde piekna maszyna :) - kurcze jak bede mial kase to moze sobie kupie cos takiego, lepsze to niz skuter, a 50tka w domu zawsze sie przyda :) Nie no powiem to : ZAJEBISTY SPRZET MASZ, jest po prostu piekny. Te koła mnie rozwalily. Lepiej trzymaj go w domu kolo lozka bo biore namiary i jade po niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju w silniku nie ma sensu wymieniać wogle.

Raz na paredziesiąt tysięcy można profilaktycznie, ale nic się nie stanie jeżeli go nie zmienisz.

 

Najważniejszy jest pożądny olej w dozowniku, ale też tylko z przyczyn ekologicznych - mniej dymi i mniej śmierdzi :)

 

Jeżeli klocki masz na wykończeniu to tylko to zmień. Wszystko można dostać na miejscu w Larssonie w Warszawie , ale warto wcześniej zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...