Skocz do zawartości

Opłata za przesyłkę na allegro.


YARECK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oto zapytanie. Jak się opisuje koszt wysyłki na allegro gdy wystawia się aukcję charytatywną na rzecz np. jakiegoś stwowarzyszenia?

Chodzi o to żeby opłata za przesyłkę nie stanowiła przychodu stowarzyszenia a więc i podstawy opodatkowania,a nie będę przecież kazał komuś robić przelewów na dwa różne konta (jedno konto stowarzyszenia a drugie na koszty wysyłki).

Jak to zgodnie z przepisami i praktyką się rozwiązuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumiałem: ty wystawiasz aukcję, bo jesteś stowarzyszeniem czy kupujesz od jakiegoś stowarzyszenia? tak czy inaczej przy każdej transakcji na poczcie możesz brać tzw. pokwitowanie, wtedy koszt wysyłki jest jasny (dla skarbówki również) i ty na przykład jako sprzedający - nie chcąc, żeby twoje stowarzyszenie płaciło podatek - masz potwierdzenie z poczty, że tyle zapłaciłeś za wysyłkę, jest tylko jedno "ALE" - koszt podany w aukcji musi być zgodny ze stanem faktycznym, a z praktyki wiem, że z tym bywa różnie, czasem identyczne przedmioty mają rózne koszty wysyłki, mimo że cennik pocztowy jest jeden i dostępny w internecie, ale niektórzy zawsze te parę złotych zawyżają, bo wiadomo ;-/, jest jeszcze usługa kurierska, ale tutaj możesz poprosić o fakturę i problem z głowy.... mam nadzieję, że o to ci chodziło?

Edytowane przez zenoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zgodnie z przepisami i praktyką się rozwiązuje?

 

normalnie: wlicza się przysłaną kasę w przychód, a wydane na przesyłkę pieniądze w koszty i wychodzi zysk stowarzyszenia, czyli kasa po transakcji netto. dowodem jest faktura z poczty/ kuriera, można brać każdorazowo albo założyć książkę i rozliczać raz na jakiś czas

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...