Skocz do zawartości

Cb 750 czy NTV 650?


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli cos z tym silnikiem to raczej Deauville odradzam Reverke.

 

Popieram . na deauville bedzisz bardziej komfortowo podróżował (szczególnie w czasie deszczu) niz na revelce. a co do spalania to deaville wbrew pozorom i jego wadze nie jest paliwożerny. mam takie moto od dwóch sezonów i naprawdę nie ma krzywdy!!! przy prędkości podróżnej 130-140 we dwie osoby mozna spokojnie podróżować za nie wielką kasę (mój spala ok 4-4,5).

 

Pozdrawiam

 

 

To jako ze w tym sezonie na Devilce zrobilem 18 tys podziele sie z Toba moimi opiniami na jej temat.

Mam wersje A więc 44 KW mocy co daje ok 57 KM, większośż tego sezonu jeżdziłęm sam, ale miałem też kilka wypadów we 2 osoby i na brak mocy nie narzekałem, no moze przy wyprzedzaniu z 15 Km wiecej by sie zdało, ale na trasie nie narzekałem. :cool:

Co do prędkosci to wg mnie najprzyjemniej sie jedzie do ok 140, potem zaczyna juz troche bujać na boki.

Co do jazdy z pasażerem to bez problemu da się utrzymać 130km/h na trasie bez szkody dla silnika i portfela.

Co do spalania...

19 litrów w baku starcza spokojnie na pokonanie ok 300-320 km plus jakies 60 na rezerwie.

Dobrze wyregulowana devilka solo przy predkosciach 90-100 zadowoli sie 4,5 litrami na setke, dobrze obciązona przy predkosci 110-130 nie wypije wiecej jak 5,5 litra.

Co do wygody i komfortu.

W tym roku najdluzszym dystansem byla trasa Lubarów-Praga.

Nie odczułem tego zbyt dotkliwie, podczas gdy posiadacze scigow i czoperow kleli w nieboglosy :bigrazz:

Trzeba zainwestowac w wyzsza szybe, bo seryjna to mozna sobie tyłek wytrzeć :P

 

Sumujac, po dolozeniu paru gratów ( deflektory na rece i nogi, wyższa szyba, grzane manety, kufer centralny, halogeny przeciwmgielne) masz fajny nieduzy, wygodny motocykl turystyczny. Nie oszukujmy sie, torpeda to nie jest ale do spokojnej jazdy turystycznej w zupelnosci starczy.

Co do awaryjnosci to nie ma co mówić chyba.

Ma jeden z najwytrzymalszych silników Hondy, ten sam co trampek, africa.

Dobrze zadbana NTV nie bierze oleju, wytrzymuje przebiegi rzedu 150 tys km.

Ma bezobsługowy wał, dobre hamulce i ekonomiczny silnik.

 

aftys6 a który rok jest twoja devilka , bo kolor mamy chyba identyczny??

 

no i w pełni popieram Twoje odczucia z posiadania devilki!!!!!

Edytowane przez Dino13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdrawiam

aftys6 a który rok jest twoja devilka , bo kolor mamy chyba identyczny??

 

no i w pełni popieram Twoje odczucia z posiadania devilki!!!!!

 

1999,

w tym roczniku na taki chyba tylko malwoali, a i na paskudny beżowy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1999,

w tym roczniku na taki chyba tylko malwoali, a i na paskudny beżowy :bigrazz:

 

 

No można było jeszcze znaleźć bordowe , ja nawet kiedyś widziałem czarną!!!!! i beżowy :lapad:

mój jest 2000 więc podobny.

a masz deflektory w swoim?? ja kupiłem z górnymi a dolne dołożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można było jeszcze znaleźć bordowe , ja nawet kiedyś widziałem czarną!!!!! i beżowy :lapad:

mój jest 2000 więc podobny.

a masz deflektory w swoim?? ja kupiłem z górnymi a dolne dołożyłem.

 

dolne były już jak kupowałem, górne dołożyłem na jesieni.

Kto nie ma niech żałuję, nawet w deszcz rękawic ei buty będą suche, no chyba że leje bardzo mocno.

Jak nie masz to dokup jeszcze grzane manetki :cool: a temperatury rzędu 4-5 st nie będą Ci straszne :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz przedawniony. Batman kupil XJ 600

Może i tak ale dyskusja się ciekawie rozwija i może być przydatna dla innych. A zresztą już chyba nikt nie pamięta szczegółów pytania tylko każdy opisuje doświadczenia. I dobrze. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ich juz nie produkują ? Prehistoryczna konstrukcja silnika i niezgodnosc z normami spalin.

 

cb 750 jeśli nie jest już produkowana, w co wątpię, była jeszcze w roku 2007, czyli nie tak dawno temu

KLIK KLIK2

Jakoś połapałem się w tych krzaczorach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolne były już jak kupowałem, górne dołożyłem na jesieni.

Kto nie ma niech żałuję, nawet w deszcz rękawic ei buty będą suche, no chyba że leje bardzo mocno.

Jak nie masz to dokup jeszcze grzane manetki :cool: a temperatury rzędu 4-5 st nie będą Ci straszne :biggrin:

 

dokładnie . W deszczu spoko mozna jeździć i jest się suchym. a dodatkowo ja założyłem szybę turystyczną i jest ok. praktycznie do 100 mozna spoko z otwartą szybą kasku śmigać.

teraz sobie zamówiłem szybę vario turing.

http://www.mrashop.de/mrashop/mra/ebdetail...=(176%2C20%2C0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie . W deszczu spoko mozna jeździć i jest się suchym. a dodatkowo ja założyłem szybę turystyczną i jest ok. praktycznie do 100 mozna spoko z otwartą szybą kasku śmigać.

teraz sobie zamówiłem szybę vario turing.

http://www.mrashop.de/mrashop/mra/ebdetail...=(176%2C20%2C0)

 

A gdzie zamawiałeś taką szybkę i ile cię kosztowała ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...