Skocz do zawartości

dziwne zachowanie na zimnym silniku - co to moze byc ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio objawil mi sie problem ktorego nie potrafie rozwiac. Mianowicie przy rozruchu na zimnym silniku przerywa mi na gazie jakby wrecz silnik na sekunde zamieral. Jak sie nagrzehe to to mija. Ale jak zimny i przygasa to skacze jak kurna zajac. Kiedy odjezdzam spod garazu potrafi zgasnac...

A gazniki byly reg, ze 4 miesiace temu...

 

Co to kuzwa moze byc ? swiece ? kable napiecia od swiec? bo ja juz nie wiem...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo

 

NIe no na ssaniu dziala ok i wogole. Odejmuje je, siadam na moto, wrzucam jedynke, ruszam i sie zaczyna, nagrzeje sie i jest ok dopiero.

Przy okazji tego przerywania slychac dziwny dzwiek jaky stukniecie ciche z silnika i dalej jedzie i znowu przerwa stukniecie i dalej w kolko i za chwile jak sie nagrzeje jest ok.

Moze jeden cylinder przestaje na chwile palic (to jest v-ka).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

 

1. Co do nagrzewania - spokojnie biore na to poprawke

2. Co do stopki -ale tylko na zimnym silniku ?

3. Ostatnio pojawil sie tez problem z zaplonem - musze go ladnych pare razy kopnac - zaznaczam ze akumuklator nowy, zelowy, duzy prad rozruchu i jeszcze chce go doladowac specjalnie zeby ten problem wykluczyc ale cos mi sie zdaje ze to moze swiece/kable/cewka ?

 

Czy jest tu jakis elektryk ? ;-D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable wysokiego napiecia chyba wariowaly by przy wilgoci

a jak ze ssaniem? to sie dzieje tylko na wlaczonym ssaniu czy ogolnie na zimnym silniku?

pozdro

I wyciągnąłeś jakieś wnioski czy znowu nabijasz posty???

Kable to są energetyczne a wysokiego napięcia to przewody.(tak offtopic)

Jak wcześniej zauważono i jak sam się przyznałeś nie masz pojęcia o mechanice i elektryce więc zmień forum w którym piszesz bo niektórzy zaczynają mieć nadzieję, że im pomożesz gdy zadajesz pytanie.

Może Mod coś zrobi z tym fantem bo profesjonalizm tego działu może nieco podupaść.

I to nie jest nic osobistego,żebyś kolego zaraz się nie sadził do mnie.

Po prostu sam moę mieć kiedys problem i wolałbym nie czytać takich podpowiedzi.

Przepraszam za offtop.

 

A co do problemu to jeśli przewody i świece nie były wymieniane to jest to jakaś droga na początek bo tak czy owak co jakiś czas się należy dla sprzeta.

Oczywiście to może być przyczyna ponieważ przewody mogą przebijać do masy nie tylko jak jest wilgoć.Po prostu izolacja nie ma już swoich parametrów a tam jest kilkanaście tysięcy Volt, które od pierwszego rozruchu szukają drogi do masy.Swiece razem do kompletu z przewodami bo koszt niewielki a szkoda nowych przewodów jak świece będą nie halo.

Nie zapewniam Cię, że objawy ustąpią ale jako elektryk zacząłbym od tego.

HOWK

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...