Skocz do zawartości

Suzuki GN 125 zapłon i inne


Kuklex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pod głowice powinna iść jakaś mocna uszczelka. Na przykład powlekana.

Ja u siebie w DR 125 miałem zrobione to na aluminiową potrójną uszczelke i silikon czerwony. Tak też złożyłem spowrotem i jest bardzo dobrze.

Sam silikon pod głowice to nie bardzo. Zawsze można z cienkiego alu wyciąć taką uszczele.

Dokupić też można, ale to jakieś 40zł wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ze mnie gapa. az z ciekawosci wyszedlem na dwor zobaczyc jak to wyglada. glowica jest osadzona na jakiejs uszczelce (bo jej nie widac) a pokrywa glowicy jest na silikonie

w sumie nie musze ruszac glowicy zeby sprawdzic stan lancuszka, zebatki i do regulacji zaworow. wg manuala po sciagnieciu glowicy zobacze tylko stan zaworow i tloka - co mi nie jest potrzebne

w takim razie czy pokrywa glowicy moze byc osadzona na silikonie?

pozdro

 

doznalem szoku! zadzwonilem do autoryzowanego dealera motorow suzuki i zapytalem o membrane. cena to 340zl! chyba bede szukac calego uzywanego gaznika albo sprobuje zakleic jakos te dziurki.

jak myslicie, da sie jakos to skleic? bo nie usmiecha mi sie kupowac samej membrany

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienkie wstawki z jakieś gumy na klej i prowizorycznie może będzie chodzić, teraz jak jest popękane to naprawde silnika nie wyregulujesz.

Co do ceny to jest chora naprawde.

Jak nie to szukaj gaźnika używanego ze sprawną membraną.

 

Żeby sprawdzić stań łańcuszka, zębatki wałka i dźwigienek musisz sciągnać pokrywe zaworową, a żeby wyregulowac luzy musisz odkręcić zaślepki na pokrywie zaworowej. Tylko w gre wchodzi klucz oczkowy 17mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona membrana powoduje tylko skoki obrotow. czasami sam wskoczy na 4k obr i nie chce spadac. zeby je zbic trzeba przegazowac az do 6-7k obr i wtedy mu przechodzi na chwilke.

 

jak tylko bede miec szczelinomierz to wyreguluje zawory i przy okazji popatrze na zebatki walka i lancuszek rozrzadu.

 

dzieki za podpowiedzi. odezwe sie jak cos zrobie z gaznikiem albo z zaworami

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...