Skocz do zawartości

JAKĄ MIESZANKE ROBIĆ DO YZ 250


yoyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaka mieszanke robicie do yz 250 oczywsicie paliwo-olej.

Bo jak robilem 1:50 to strasznie kopci, a jak wlalem 1:100 to sie boje ze zatre motor, i prosze nie piszcie: to sproboj 1:75 czy cos takiego, napiszcie co lejecie, tzn jaka robicie i jak wam chodzi, z GORY THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do yz 250 jest jasno napisane ze leje sie 30:1 a przy nowych czesciach układu tłokowo-korbowego nawet 15:1. Mi przy 30:1 nie kopci nic.

 

No chyba,że poniżej 99 roku było inaczej.

 

Mixing oil

Recommended oil:

Yamalube “2-R”

(Yamalube racing 2-cycle oil)

Mixing ratio: 30 : 1

If unavailable, use an equivalent

type of oil.

 

BREAK-IN PROCEDURES

 

Mixing oil: Mixing ratio:

Yamalube “2-R” 15:1

 

 

Zresztą jak przejrzałem zagranicze fora na szybkiego to z tego co ludzie piszą to robią mieszanki w wyczynach od 40:1 do 20:1 a najczesciej spotykałem,że leją 32:1. 40:1 to kilka osob tylko leje. I nawet Ci ktorzy napisali,ze lali 20:1 do yz'tek przez kilka lat nie mieli zadnych problemow ze swiecami etc wiec nie wiem dlaczego w PL leje sie 50:1. Jak dla mnie to stanowczo za mało. Lepiej już chyva (moim zdaniem ) lać tanszy polsyntetyk chyba jakis Mobil 1 extra w 30:1 niz oszczedzac i lac 50:1 pelen syntetyk.

 

I jeszcze jedno:

100 :1 to już zabójcza mieszanka. Na 30:1 praktycznie w zakresie średnich obrotów po rozgrzaniu nie powinien kopcić albo jak już to troche normalnym dymkiem. Ale jak masz za sobą zasłonę dymną to przyczyny szukaj gdzie indziej. Jaki olej lejesz?

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje motula ale nie wiem dokladnie jaki bo kupywalem od kolegi ktory lal go do yz 80 potem sprzedal mi ta yz i lalem 1:50 a pozatym 1:30 to jest wiecej niz 1:50 czy 1:100 wystarczy pomnozyc razy 2 wiec wyjdzie 2:60 a to wiecej niz 1:50 czyli kazesz mi lac wiecej oleju i oni na forach tez pisza ze leja duza, zle zrozumiales... odwroc liczby i przybliz wszystkie do 1:50 to zobaczysz roznice ze kazesz mi lac wiecej... zobaczymy bo moto mam 1,5 tyg a chodzi dobrze dopiero od wczoraj,a co do tego simmeringu od strony sprzegla, to jak to wymienic i ile moze kosztowac i czy lepiej samemu zrobic czy dac mechanikowi i zaplacic jak za zboże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak i nie wiem o co chodzi? Napisales ze Twoim zdaniem 50:1 to jest za duzo oleju. A ja Ci po prostu napisalem ze ludzie leja nawet po 20:1 a głownie to 30:1 i nie maja problemów z kopceniem ani swiecami. Ja Ci nie nakazuje tylko napisalem ze powinenes lac wiecej bo nawet 30:1 ZALECA serwisówka Yamahy. Szczerze to nie do końca rozumiem o co Ci chodzi w ostatnim poscie.

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra bede lal niecale 1:50 jak sie tlok zatrze to zwale wine na starszego ;] dzieki wszystkim a i jeszcze o ten simmering pytanie, ile to kosztuje i jak najszyciej to wymenic i czy bez rozpoławiania silnika da rade?

Edytowane przez yoyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie nie rozumiem. Dużo nie oszczedzisz na tym oleju. A sam mówisz ze masz simmer do wymiany wiec juz wiesz dlaczego kopci. Co osiągniesz tym,że zamiast 30:1 albo ew.40:1 bedziesz lac 50:1 ? Jak sie zatrze to cylinder nowy i tłok nowy.I po co do tego doprowadzac? Tu sie nie robi szlifów.

Simmer mozesz pokombinowac i wymienic od strony sprzegła. Wydłubać i wcisnąc nowy.

Kosztuje pewnie z 10 zł.

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...