Skocz do zawartości

Zakup uzywanego walu korbowego


grasser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytan odnosnie walu korbowego :icon_twisted:

Zakladajac ze moj silnik rzeczywiscie potrzebuje wymiany tego elementu ...

1.czy warto kupowac uzywany? (na nowy niema szans)

Na Ebay jest sporo walow do GL a w dodatku ceny nie sa straszne.

2.Na co nalezy zwrocic uwage ? co najszybciej sie zuzywa? co zmierzyc przed zakupem?

ofcourse panewki beda nowe Hondowskie.

 

3.Czy ktos przeprowadzal taki zabieg wymiany czesci na uzywane ? Jesli tak to prosze pochwalic sie kosztorysem i przebiegiem :icon_biggrin:

 

 

Z gory dziekuje za informacje :icon_biggrin: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedzieć, że kupowałem wał używany do DR 650 ale firma, która go sprzedawała dała mi gwarancję na rok. Podobno sprawdzają go na jakichś maszynach przed sprzedażą. Moto chodziło elegancko zanim sprzedałem. Koszt 450zł. Ale co do GL, trudno powiedzieć. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak - słychać stuki czy nie trzyma ciśnienia oleju ?, Jeżeli honda przewiduje nadwymiar to wał do szlifu(znajdź szlifiernię która obrobi taki wał). Jak masz serwisówkę to zmierzysz tylko czopy czy trzymają wymiar, zmierzysz owal i wzrokowo obejrzysz wał (resztę spraw załatwia szlifiernia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz- na ebayu są, ale będzie pisało stan bdb lub ok, nie zatarty, po przebiegu xxx. Raczej nikt ci tego profesjonalnie nie pomierzy i nie sprawdzi. jedynie jak napisał blink firma sprawdziła to w szlifierni bo tylko oni przeważnie mają oprzyrządowanie do pomiarów i sprawdzania wałow(no chyba że w ciemno- kupujesz oglądasz, mierzysz podstawowe wymiary nowe panewki i może się uda ???) Używany jak najbardziej ale po sprawdzeniu bo w GLu trochę roboty jest przy takiej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda :icon_mrgreen: jest co rozbebeszac ... z tego co zrozumialem z servisowki honda dopuszcza nadwymiarowe panewki(ktore sa dostepne na rynku amerykanskim) oraz szlifowanie walu w wypadku niewielkich nierownosci/przytarc/wypaleń ... co sprawia ze sa jakies szanse na remont generalny.

 

Blink. Co to za firma zalatwiala ci ten wal ?

 

Do tej pory gdybym byl zmuszony kupic wal kupowal bym raczej kilka z US za jednym transportem ... maja niewysokie ceny i moze cos by sie udalo upolowac :icon_mrgreen: ale tymczasowo sa to rozwazania bardziej teoretyczne ... nawet jesli wal sie konczy to do konca sezonu spokojnie dociagnie, ale temat samej regeneracji/wymiany tego podzespolu nurtuje mnie od dluzszego czasu :icon_evil: mam niefart jesli chodzi o waly ... 2 poprzednie motocykle tez mialy padniete panewki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w serwisówce jest że są nadwymiarowe panewki to jest normalny szlif tylko w GL oprócz tego do kazdego wymiaru sa jeszcze wymiary w kolorach(mała tolerancja w tym samym wymiarze) a to po szlifie sie pasuje(plastigage) Panewki w Berlinie załatwisz szybko. Ale najpierw mierzy się wał i wiadomo co z niego będzie(czy szlif ,czy wał ideał a panewki siadły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, mi ten wał załatwiła firma Martin Motocykle z Będzina. Trudno powiedzieć czy mają cośdo GL bo oni raczej siedzą w enduro a zwłaszcza DR, ale zapytać możesz. przy okazji, na forum są mało pochlebne opinie nt tej firmy ale mnie akurat w konia nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...