Skocz do zawartości

gsx-r 750 gaśnie przy 105 stopniach


sewa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, no więc ostatnio dała mi się we znaki moja niunia.. a więc ogólnie nic do zarzucenia, pali bez problemu, silnik oleju bierze może z 50 ml albo i mniej na 1kk, nie ma w ogóle wycieków, nie kopci ale dobiła mnie ostatnio akcja z gaśnięciem. Byłem w Giżycku na zlocie i podczas parady zdechła mi 3 razy... faza była, bo z lady na tyle jechałem :bigrazz: temp była w przedziale 100 - 107 stopni, wiatrak działał, ale gdy zgasła nie mogłem jej odpalić przez około 30 s. a potem normalnie bez problemu odpaliła. I tu zapytanie moje, gdyż po krótkim zastanowieniu wygląda mi to na zawory do regulacji, ale czy oby na pewno tylko to?

 

i teraz drugie pytanie odnośnie przedniego zawieszenia, pojawiło się dopiero po zlocie :biggrin:, podczas wyjazdu do domu (moto kompletnie w kurzu jak to bywa na zlotach:]) na każdej nierówności tak jakby strzelało, czy może to być łożysko na główce ramy? czy może luzy na półkach przednich lag?(ale gdy podniesiony został przód, sprawdziłem i nie było żadnego luzu w nich), strzykanie pojawia się jak hamuje ( w większości, oraz gdy jadę na większych nierównościach). Dla zobrazowania tych strzałów, coś w porównaniu gdy śruba jest ostro dokręcona, lub imbus i próbuje się ją odkręcić.

prosiłbym o pomoc, pozdrawiam!

 

a ps. parada jechała max 10 km/h, zgasł mi za każdym razem przy ruszaniu ( zapewne to moja wina przy ruszaniu, gdyż wiadomo niezły huk był a ja słabo słyszałem reakcje swego silnika, choć nigdy nie było z tym problemów)

Edytowane przez sewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odpusc sobie parady na tym motocyklu - nie sluza zdrowiu tego silnika. Trudnosci zzapalaniem moga byc spowodowane zbyt malym luzem zaworowym, ale przy takim zgrzaniu silnika nie sa niczym dziwnym.

Co do strzalow - nie wiem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jestem w kropce z tym jego zachowaniem, luzy będe sprawdzał chyba na koniec sezonu, gdyż nie chce rozbebeszać całego sprzętu zważywszy na to iż tam są płytki i będzie z tym roboty;/ zastanawiam się tylko dlaczego tak się dzieje, przy normalnej jeździe moto trzyma (w zależności od pogody) od 75 - 80 stopni

 

pozostało mi te strzelanie z przodu, dziś może podczepię go do góry i rozbiore w całości, to może do czegoś dojde, z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jestem w kropce z tym jego zachowaniem, luzy będe sprawdzał chyba na koniec sezonu, gdyż nie chce rozbebeszać całego sprzętu zważywszy na to iż tam są płytki i będzie z tym roboty;/ zastanawiam się tylko dlaczego tak się dzieje, przy normalnej jeździe moto trzyma (w zależności od pogody) od 75 - 80 stopni

 

pozostało mi te strzelanie z przodu, dziś może podczepię go do góry i rozbiore w całości, to może do czegoś dojde, z góry thx

 

musisz to sprawdzic teraz jesli zawory sie podepra bedziesz wymienial glowice na koniec sezonu... i zastanawiasz sie dlaczego tak sie dzieje ze przy normalnej jezdzie masz 75-80 stopni a w czasie wolnej jazdy ponad 100? to chyba proste, ze ped powietrza w czasie jazdy dziala zdecydowanie sprawniej na uklad chlodzenia niz maly wentylator na chlodnicy...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

musisz to sprawdzic teraz jesli zawory sie podepra bedziesz wymienial glowice na koniec sezonu... i zastanawiasz sie dlaczego tak sie dzieje ze przy normalnej jezdzie masz 75-80 stopni a w czasie wolnej jazdy ponad 100? to chyba proste, ze ped powietrza w czasie jazdy dziala zdecydowanie sprawniej na uklad chlodzenia niz maly wentylator na chlodnicy...

pozdrawiam

 

 

ja dobrze rozumiem o co chodzi z chłodzeniem:) jedynie zastanawia mnie sytuacja wtedy z gaśnięciem, przy normalnej jeździe nic się nie dzieje, wszystko jest w porządku. Przy najbliższej okazji sprawdzę zawory. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...