Skocz do zawartości

Co sądzicie o KTM 495 z lat osiemdziesiątych?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie ->Co sądzicie o KTM 495, a konkretnie o silniku w tym moto?? Mam pare pytań odnośnie tego silnika:

- ile ma biegów,

- jaka jest żywotnośc takiego silnika, czy taka krótka jak w nowszych modelach, czy może ten silnik nie jest aż taki wyżyłowany...

- jak to jest z jego mocą, w jakich zakresach obrotów najlepiej ciągnie i tak w ogóle to jaką mocą dysponuje,

- jaka jest dostępność części zamiennych,

- silnik jest jeszcze żeberkowany więc czy nie będzie się za bardzo nagrzewał przy dłuższych wypadach,

- http://moto.allegro.pl/item410716526_silnik_ktm.html <--miałbym zamiar zakupić konkretnie ten silnik i proszę Was o opinie co o nim sądzicie...

Proszę Was o wiele szybkich i konkretnych odpowiedzi bo niedługo aukcja się kończy...

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest czasem silnik z jakiegoś bardzo starego MX ?? umiejscowienie świecy i ogólnie konstrukcja sugeruje 2 suwa albo mi sie wydaje ( w 4 suwie z reguły nie zawsze świeca jest troche pod kątem a nie prostopadle do głowicy i w ogóle jakiś mały mi sie wydaje )

 

jeśli to silnik od mx to szatan koło 60-70KM spalanie z 20l/100km konstrukcyjnie to pewno jak stara CR 450 czy tam 480 czyli membrama bez zaworu wydechowego moduł elektronik itd........

 

jeśli sie nie myle to w trase sie nie nada żywotnośc cienka (jak każda jednostka fullcrosowa )alwe super sprawa w teren długo będzie walczył z tym pozatym trzeba mocnej ramy........

 

z częsciami będzie bardzo bardzo cięzko w zasadzie jednorazówka chyba że potem patenty (to jak z cr 480 jak sie skończy silnik to wbija sie tuleje od chłodzonej cieczą tłok to samo)

 

weż spytaj kolesia czy przez dziure na tłumik można zobaczyć tłok jeśli tak to dwusuw i wtedy to będzie silnik od mxa z lat pewno max 84 (kx 500 do 84 był chyba powietrzakiem cr 500 jakoś podobnie)

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie mi przypombiało.......weź go spytaj jak wygląda zapłon w sensie ile jest cewek itp pod magnetem........na 99% nie ma żadnych cewek do zasilania świateł i wtedy to jest jednostka fullcrossowa jak pisałem wysilona potęznie mocna o lipnej żywotności.......

 

zresztą dosyć drogo w sumie chce kiedyś za 2 tys były chyba yz490 2 sztuki w całości a nie wiem czy za 1000 kupisz dobrą ramę pod to do tego nie wiadomo czy działa......ale jak uważasz napewno jeśli to ci ruszy będziesz miał niesamowitą frajdę kupa mocy i w ogóle........

 

pozatym będzie problem z dyfuzorem i to cięzki brałes to pod uwage ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem na necie i znalazłem wiele ciekawych informacji na temat tego moto (przykładowo -> http://www.ktm495.mxbikes.com/ ) i wychodzi na to, że jest to fullcross produkowany z tym silnikiem od 1981 do 85... A co do ramy to mam zamiar wsadzić to do Yamahy DT, którą oczywiście bym wzmocnił... Cenę myślę, że koleś by spuścił może do 700 PLNów, no a dyfuzor to serio byłby problem, ale myślę, że jakiś bym dał radę podpasować...

Edytowane przez andymotors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj że coś czuje że jak ci sie tłok skończy to zapewnie choćbyś sie ze*****ł to nie dostaniesz tłoka do niego tuleje może by ci motortech dorobił na zamówienie ale z tłokiem i pierścieniami by były jazdy chyba że byś w motortechu od razu zrobił przeróbke żeby jakiś popularny tłok dopasować.......

 

innaczej to masz jednorazówke szybko go nie zajeździsz bo cięzko w takim szatanie wykorzystać motogodziny chyba że palisz gume albo kopiesz rowy ale jak już zajedziesz to koniec silnik na pólke.....

 

ogólnie jak zdecydujesz daj znać cikaw jestem co wyjdzie.........sam KTM z tym silnikiem piękna sprawa widziałem nawet tarcze miał z przodu .......

 

odnośnie dyfuzora nie masz wyjścia pozostaje ci znaleźc na oko podobny tylko niewiadomo czy wtedy będzie 100% mocy...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...