Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 cm to zdecydowanie za dużo.Jeśli nie masz doświadczenia w napinaniu pasa polecam zakupić przyrząd,nie jest drogi a bardzo pożyteczny.Dla pasa lepsze jest trochę za mocne napięcie niż za słabe.

 

http://www.mojenarzedzia.pl/przyrzad-do-kontroli-naciagu-pasa-napedowego

 

https://www.jonnesway.pl/pdf/1189.pdf

 

Dzięki za podpowiedź. Widzę że na alle-ro można ten przyrząd wychaczyć za jeszcze niższe pieniądze. Myślę, że sie zdecyduję. Bedę przed nowym sezonem trochę podciągał ten pas, chociaż po obejrzeniu motocykla widzę, że jest słaby dostęp do nakrętki mocującej tylne koło od strony wydechu. Wygląda na to, że trzeba do regulacji demontować te tłumiki. Ale może nie mam racji; muszę to jeszcze przemyśleć. A może ktoś wie jak to zrobić? Nadmieniam iż mam standardowe podwójne kominy. Są one połączone ze sobą i skutecznie zasłaniają dostęp do tej nakrętki. :banghead:

Pzdr.

Edytowane przez Yurek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten podnośnik, może też sobie taki sprawię. Jak na razie zakupiłem prostownik aby podłączyć moto na zimę.

A z czego wykonane są kółka w tym podnośniku, gdyż ja swojego raidka garażuję w domu w przedpokoju, gdzie mam położone płytki. Jak na razie stosuję zasadę przepychania go o kilka centymetrów, ewentualnie wypycham na zewnątrz aby się koła poobracały i wprowadzam do domu.

Yamaha Virago 535 -> Suzuki VS800 -> Yamaha Raider XV1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten podnośnik, może też sobie taki sprawię. Jak na razie zakupiłem prostownik aby podłączyć moto na zimę.

A z czego wykonane są kółka w tym podnośniku, gdyż ja swojego raidka garażuję w domu w przedpokoju, gdzie mam położone płytki. Jak na razie stosuję zasadę przepychania go o kilka centymetrów, ewentualnie wypycham na zewnątrz aby się koła poobracały i wprowadzam do domu.

 

Na moje oko to jakiś twardy plastik. Kółka mają ok. 5 cm średnicy i szerokość ok. 2,5 cm, więc naciski jednostkowe dosyć znaczne. Nie sądzę jednak żeby te kółka mogły uszkodzić płytki gresowe podłogowe.

Swoją drogą to zazdroszcę Ci, że masz Raidka przez całą zimę "na oku", bo ja jak zatęsknię, to muszę iść do zimnego garażu na drugim końcu podwórka. No ale nic - byle do wiosny!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam radera z uszkodzona delikatnie lampa i chciał bym ja wymienić szukałem na allegro i nic nie znalazłem:(

Jeśli ktoś ma nie seryjna lampę albo wie jak pasuje to będzie bardzo wdzięczny.

 

POZDRAWIAM

 

Jeżeli to jest zdarta ramka reflektora, to możesz ją kupić w stanach, ale koszt ok. 70 dolarów do tego cło i wychodzi bardzo dużo. Możesz też zamówić w Polsce, czas realizacji ok. 3 miesięcy np. w Lidorze w Poznaniu. Jakbyś miał jakiegoś dobrego galwanizera, to mółbym Cię poratować ramką w chromie, którą zdjąłem z mojego Raidka, a ponieważ nie jest to mocny szlif (nie ma dziury na wylot) myślę że można by sie pobawić w naprawę. Jeżeli jesteś zainteresowany do proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli to jest zdarta ramka reflektora, to możesz ją kupić w stanach, ale koszt ok. 70 dolarów do tego cło i wychodzi bardzo dużo. Możesz też zamówić w Polsce, czas realizacji ok. 3 miesięcy np. w Lidorze w Poznaniu. Jakbyś miał jakiegoś dobrego galwanizera, to mółbym Cię poratować ramką w chromie, którą zdjąłem z mojego Raidka, a ponieważ nie jest to mocny szlif (nie ma dziury na wylot) myślę że można by sie pobawić w naprawę. Jeżeli jesteś zainteresowany do proszę o kontakt.

 

Dziękuje bardzo ale ramkę mam ok ale plastikowa osłona jest pęknięta i poklejona. Odstaje od ramki i nie ładnie to wygląda a nic już z nią się nie da zrobić i szukam jakiegoś fajnego zmienika bo oryginał będzie na pewno drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam radera z uszkodzona delikatnie lampa i chciał bym ja wymienić szukałem na allegro i nic nie znalazłem:(

Jeśli ktoś ma nie seryjna lampę albo wie jak pasuje to będzie bardzo wdzięczny.

 

POZDRAWIAM

Daj foto, może uda się coś doradzić...

P.S. można zamontować akcesoryjną lampę, ale całą elektronikę musiałbyś upchnąć pod bak, a do lampy akcesoryjnej dorobić mocowanie. Albo z nierdzewki wyciąć, wygiąć na giętarce ładnie, albo w kawałku :amelinium" wyfrezować. Kumpel ma tak właśnie lampę z przodu zrobioną...

Yamaha Virago 535 -> Suzuki VS800 -> Yamaha Raider XV1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym próbował to jeszcze reanimować. Spróbuj to rozkleić, ponownie to poskładaj dobrze, Albo trochę żywicy i spróbuj to wyprostować, przeszlifuj na gładko papierem ściernym i spróbuj pomalować na czarno. Za parę groszy myślę, że się uda. Warto zaryzykować jak obudowa i tak jest ciężko pokiereszowana.

Ewentualnie akcesoryjna lampa. Znajomy ma właśnie taką:

20100710031.jpg

Yamaha Virago 535 -> Suzuki VS800 -> Yamaha Raider XV1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym próbował to jeszcze reanimować. Spróbuj to rozkleić, ponownie to poskładaj dobrze, Albo trochę żywicy i spróbuj to wyprostować, przeszlifuj na gładko papierem ściernym i spróbuj pomalować na czarno. Za parę groszy myślę, że się uda. Warto zaryzykować jak obudowa i tak jest ciężko pokiereszowana.

Ewentualnie akcesoryjna lampa. Znajomy ma właśnie taką:

20100710031.jpg

 

 

Wiem ze warto zaryzykować. I tak właśnie zrobiłem i nic z tego nie wyszło:) Szukam teraz jakiegoś zamiennika jak najbardziej zbliżonego do oryginału. Jakieś propozycje mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zamiennik będzie miał inne mocowanie, co sprowadza się do tego, że i tak będziesz musiał dorobić blaszkę mocującą.

Mi osobiście bardzo podoba się lampa od VTX 1800, lecz cena takiej lampy według mnie jest kosmiczna. Za tą kwotę można dostać nawet dwie akcesoryjne.

 

Ewentualnie, w tą niedzielę jest Motobazar w Sosnowcu w Silesii Expo. Tam może coś znajdziesz. Sam bym pojechał, ale niestety nie mogę, jestem w pracy.

Edytowane przez Rayan

Yamaha Virago 535 -> Suzuki VS800 -> Yamaha Raider XV1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest super uchwyt, który pozwoli na dopasowanie niemal każdej akcesoryjnej lampy. http://www.customraider.net

 

Piękną lampę ma też Victory Hammer, ale cena nowej też przyprawia o zawrót głowy.

 

Popatrzcie też powyższej stronce na łącznik między dźwignią a skrzynią biegów - coś pięknego!!! :-)

Kosztuje parę zielonych, ale ten kawałek aluminium zamówię już niedługo.

 

Pozdrawiam

Hihus

 

Wiem ze warto zaryzykować. I tak właśnie zrobiłem i nic z tego nie wyszło:) Szukam teraz jakiegoś zamiennika jak najbardziej zbliżonego do oryginału. Jakieś propozycje mile widziane :)

 

 

No i pewnię na wioisnę będę miał lampę do sprzedania, bo cały przód będę trochę modyfikował.

H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest super uchwyt, który pozwoli na dopasowanie niemal każdej akcesoryjnej lampy. http://www.customraider.net

 

Piękną lampę ma też Victory Hammer, ale cena nowej też przyprawia o zawrót głowy.

 

Popatrzcie też powyższej stronce na łącznik między dźwignią a skrzynią biegów - coś pięknego!!! :-)

Kosztuje parę zielonych, ale ten kawałek aluminium zamówię już niedługo.

 

Pozdrawiam

Hihus

 

 

 

 

 

Łącznik jest na prawdę superr! Myślę, że nadejdzie taki czas gdy i ja dojrzeję do decyzji o zakupie czegoś takiego. Jak myślisz, ile to może być łącznie z przesyłką do Polski.

Pozdrawiam

Yurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...