Skocz do zawartości

Romet 750


oldbrother
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemik, z motorowerkiem Romet 750, pegaz, silnik DEZAMET 017, kichnął kilka razy i rzucuł palenie, jak mu nalałem 98, niby powinien chodzić lepiej na tym paliwku i mieć więcej mocy a tu nic nawet nie kichnie, iskra na świecy jest jak trzeba. Czy może być to problem z regulacją zapłonu?Czy raczej gaźnik zapchany, ale na gaźnik nie wygląda , bo zalewa świecę, więc paliwko dochodzi...help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że na paliwie 98 powinien chodzić lepiej i mieć większą moc? Jest dokładnie odwrotnie. Wyczyszczenie gaźnika nie zaszkodzi, podobnie jak sprawdzenie ustawienia zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko sobie pomyślałem z powodu liczby oktanowej paliwa, a czyścić i tak muszę i ustawić ten zapłon tylko nie bardzo się tam mogę do ustawienia zapłonu dosięgnąć bo koło magnesowe zasłania, a poza tym różnie dane podają, na temat wyprzedenia zapłonu w silniku 017, raz że 3 raz 4,5 a książeczki nie mam

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem "iskra na świecy jest jak trzeba"

 

Iskra na świecy jest taka jak na stroboskopie, - nie trza psuć, musi zapłon, - ale nie wiem, bo zwykle przy zapłonie albo kicha w gaźnik, albo w tłumik a u mnie nawet anie kicha

 

.....ale kicha co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem "iskra na świecy jest jak trzeba"

To, że iskra na zewnątrz jest normalna, nie znaczy, że po wkręceniu będzie doba. Może zanikać pod ciśnieniem. Ja obstawiałbym urwany kabelek gdzieś w okolicy zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwany kabelek, to całkiem możliwe, już pogrzebałem przy zapłonie i teraz, jest taki objaw złapie kilka razy obroty, głównie na pełnym otwarciu przepustnicy a potem "buuuuuuu" i znowu i tak na przemian, ale jak mu otworzę przepustnicę na maxa to jakoś chodzi , tylko mam wrażenie, że gażnik połyka paliwo i leje się ze zbiorniczka w gaźniku ....o so chozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwany kabelek, to całkiem możliwe, już pogrzebałem przy zapłonie i teraz, jest taki objaw złapie kilka razy obroty, głównie na pełnym otwarciu przepustnicy a potem "buuuuuuu" i znowu i tak na przemian, ale jak mu otworzę przepustnicę na maxa to jakoś chodzi , tylko mam wrażenie, że gażnik połyka paliwo i leje się ze zbiorniczka w gaźniku ....o so chozi?

Pływak w komorze się zawiesił. odkręć pokrywę i go tam porusz :)

Edytowane przez szyszunia1514
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...