Skocz do zawartości

Odczyt kodu bledu metoda domowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mruga mi dioda Fi i na wyswietlaczu pojawia sie napis CHECK. Czytalem conieco o problemach z serwo drugiej przepustnicy? latwiej by mi bylo dojsc do przyczyny znajac metode odczytania kodu bledu. Prosze o pomoc w zlokalizowaniu wtyczki i ktore piny mam zewrzec. PS: jesli ktos by mial szybki dostep do linka z serwisowka bede wdzieczny, pozdrawiam

Edytowane przez Psh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kostke diagnostyczna masz pod tylnim siedzeniem sa tam dwie mala biala i troche wieksza czarna ciebie nteresuje biala tam dochodza tylko 2 kabelki je mostkujesz przekrecasz zaplon i na wywietlaczu pojawi ci sie kod bledu a co sie dzieje ze sprzetem daj znac jaki ci kod bledu wyskoczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. udalo sie odczytac blad -c00. W tabeli oznaczony jako 'brak bledu' :icon_mrgreen: ale dowiedzialem sie ze znaczy to tyle zeby wyregulowac czujnik polozenia przepustnicy tak aby kreska przed kodem byla w gornej pozycji(wg serwisowki powinna byc centralnie) U mnie gdy pojawil sie blad ta kreseczka wyswietlala sie centralnie po regulacji jest u gory. Zlozylem wszystko i odpalilem sprzeta i nie ma bledu narazie. Bede pisal o efektach moze komus sie przyda na przyszlosc, a moze ja popelnilem blad. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c00 oznacza ze nie masz zadnego bledu, i nie znaczy wcale ze masz regulowac czujnik polozenia przpustnicy. te 3 kreski co masz obok kodu sa od tego i pojawiaja sie zawsze po wejsciu w tryb diagnostyczny, gorna oznacza za mocne wyprzedzenie czujnika polozenia przepustnicy dolna za slabe a srodkowa oznacza ze jest OK. Wiec ustawiasz tak aby byla na srodku, oczywiscie bez zaciagnietego ssania i z poprawnie ustawionymi obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie jaka moze byc przyczyna ciaglego wyswietlania kodu o braku bledu. Resetowalem 2 razy i nadal sie pojawia.

 

PS: Zeby uscislic wypowiedz chodzi o to ze gdy przekrecam kluczyk na wylaczonym zaplonie na wyswietlaczu pojawia sie napis CHEC i idac dalej sprawdzam kod bledu i wypluwa c00.

Edytowane przez Psh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHEC swieci sie zawsze kiedy przekluczysz kluczyk a nie wlaczysz zaplonu a kod C00 jest wyswietlany zawsze kiedy nie ma bledu. Tak jest w kazdej suzie. jezeli po dopaleniu lub przelaczeniu przycisku na RUN nie miga FI lub nie pisze chec to nie ma bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...