Skocz do zawartości

Naklejka na szybke w kasku -- Anty Fog ??


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem Oxforda i jutro sie biore za klejenie :crossy:

:icon_evil:

 

tak sobie pomyślałem że jak przyjdzie moja druga szybka (lustro) to na nią zapodam sobie oxforda .. więc będzie porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam kask HJC ZF9 i nie wiem czy posiada on warstwę przeciwparującą, jest napisane na naklejce która była na kasku fog free, czy jest to jakby warstwa antyfog. Moźe ktoś posiada taki kask, ale raczej chyba on ma tą warstwę bo mi jakoś nieparuje. Muszę teraz rozszyfrować w jaki sposób zdjąć szybkę, a podobo to jest łatwo. Bo mycie szybki z anty fogiem musi nastąpić od wewnątrz przy zdjętej szybce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chwalicie, to i ja będę musiał zainwestować w takiego anty foga, nie ma to jak dobra widoczność :buttrock:

A jeżeli zabrudzimy szybkę od wewnatrz i samą wodą nie będzie schodziło, to czego można użyć, chyba, że anty fogi są takie, że wszystko z ich samą wodą schodzi bez żadnych środków :biggrin: , bo przecierać słyszałem, że nie można bo można uszkodzić tą naklejkę, a może jednak inaczej jest z tą naklejką???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A jeżeli zabrudzimy szybkę od wewnatrz i samą wodą nie będzie schodziło, to czego można użyć, chyba, że anty fogi są takie, że wszystko z ich samą wodą schodzi bez żadnych środków :biggrin: , bo przecierać słyszałem, że nie można bo można uszkodzić tą naklejkę, a może jednak inaczej jest z tą naklejką???

a czym można zabrudzić ją od środka, co nie zejdzie od ciepłej wody i gąbki? :buttrock:

 

Przyzna się, że nawet od zewnątrz wizjera żadnymi chemikaliami nie szoruję, jedynie na ok. 10 minut przykładam papierowy ręcznik zmoczony ciepłą wodą aby resztki po owadach odmiękły i resztę załatwiam miękką gąbką pod lekko ciepłą bieżącą wodą... żadnych rys od prawie 20 tyś. km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym można zabrudzić ją od środka, co nie zejdzie od ciepłej wody i gąbki? ;)

 

Przyzna się, że nawet od zewnątrz wizjera żadnymi chemikaliami nie szoruję, jedynie na ok. 10 minut przykładam papierowy ręcznik zmoczony ciepłą wodą aby resztki po owadach odmiękły i resztę załatwiam miękką gąbką pod lekko ciepłą bieżącą wodą... żadnych rys od prawie 20 tyś. km :)

Oho, wytrzymałą masz szybkę :buttrock: .

Ale kto szanuje ten ma.

Ja to używam płynu do spryskiwania szyb żeby usunąć owady, nie tylko używam go do szybki w kasku, ale także owiewki czy szyby w samochodzie lub świateł :bigrazz: .

PS. U mnie rysy lekkie na szybce były od początku w orginalnym kasku :icon_eek: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. U mnie rysy lekkie na szybce były od początku w orginalnym kasku :biggrin: .

a co mają ryski do oryginalności kasku? moze po prostu uzywany kupiłeś ? :wink:

 

z tego co wyczytałem, są dwie różne naklejki antyfog:

OXFORD..... http://www.allegro.pl/item420420046_super_...aniu_kasku.html

oraz

FOGCITY.... http://www.allegro.pl/item420488497_folia_...nej_szybie.html

Czy różnica między nimi polega tylko na innym producencie? Bo najpierw w temacie zachwalany był oxford, później fogcity...

 

Taka naklejka musi być od początku przystosowana do danego kasku, czy jest dla przykładu zawsze większa i się ją docina po przyklejeniu?

 

 

EDIT:

ok przeczytałem, że ona jest mniejsza od szybki - wiec prawdopodobnie do każdego kasku pasuje.

 

Teraz mam pytanko, czy używacie bezbarwnej, a może tych przyciemnianych / bursztynowych?

Przyciemniana - może być kiepsko w nocy, chyba że bardzo delikatnie...

kolor bursztyunowe - ma to tylko aspekt wizualny, czy pełni jakąś funkcję ?

Edytowane przez zazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka naklejka musi być od początku przystosowana do danego kasku, czy jest dla przykładu zawsze większa i się ją docina po przyklejeniu?

 

nie ma mowy o docinaniu bo naklejka ma pol-centymetrowy pasek kleju tylko na obwodzie, naklejki sa uniwersalne, ale do kaskow arai sa inne -maja na gorze wciecia na wloty powietrza ktore arai montuje w wizjerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...