Skocz do zawartości

Opłaty drogowe (winiety)


jajo79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybieram się w te rejony i szukam info na temat winiet dla motocykli, tylko nigdzie nie mogę znaleźć - wszędzie tylko piszą o samochodach - o motocyklach nikt nie wspomina.

 

P.S. - jak by ktoś miał jakieś namiary na tanie noclegi (kemping, kwatera) na bułgarskim wybrzeżu , w okolicach trasy transfogarskiej w rumunii i gdzieś w okolicach węgierskiego debreczyna to będę wdzięczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wróciliśmy z narzeczonym z rumunii i powiem ci że na granicy mówią że nie trzeba winiety na moto ale za to tam gdzie sprzedają mówią że trzeba jednak mieć jak to naprawde jest to chyba nie wie nikt , a co do noclegu to my spaliśmy w pensjonacie na trasie transawgarskiej w górachi on się nazywał VIDRARU i był super mieliśmy pokój dwuosobowy wielkie wyro , własną łazienke ,telewizor i balkon a to nas kosztowało 120zł za 2 osoby także polecam zwłaszcza dla wybierających się na moto jest tam garaż tzn komórka ale chętnie schowają moto tylko przygotuj się na to że wszystkie drogi do pensjonatów są terenowe tzn nie ma aswaltu ale są za to wystające kamienie , no i ważna rada jeśli nie masz ochoty jechać 30 km w korku to omijaj bukareszt miasto może i piękne ale strasznie zatłoczone . powodzenia na wycieczce naprawde warto ;)

 

a co do noclegu na węgrzech mieliśmy super miejsce trafiliśmy blisko granicy Rumunii do zapaleńca motocyklowego miał w garażu kilka moto i qada nocowliśmy tam pod namiotem za 35 zł i mieliśmy w tym kolacje ,piwo, śniadanie , basen i poranną przejażdżke na qadzie ale dokładnych namiarów nie mam w tej chwili później je podam muszę poszukać a to trochę potrwa ... mam chwilowy nieład w pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Nikt w pzmot nie wie - odesłali mnie do ambasady i na dzień dzisiejszy wiem: w bułgarii i na węgrzech obowiązują winiety takie jak dla samochodów osobowych, co do rumunii to nie potrafili mi odpowiedzieć - kazali zadzwonić później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Nikt w pzmot nie wie - odesłali mnie do ambasady i na dzień dzisiejszy wiem: w bułgarii i na węgrzech obowiązują winiety takie jak dla samochodów osobowych, co do rumunii to nie potrafili mi odpowiedzieć - kazali zadzwonić później.

a swistak siedzi i zawija w te sreberka .....

w internecie jest wszystko :)

informacje podaje sie konkretnie jesli juz na przykład tak

 

rumunia http://www.andnet.ro/ ->Alte informatii ->Informatii utile -> Rovinieta. Materiale si acte normative.

( w linku Tarife so opłty za mosty graniczne)

 

bulgaria http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135572380

 

węgry http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Polish

na wegrzech nie jest dokładnia tak samo dla motocykli i samochodów 4 dniowa wineta kosztuje 50 % samochodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem rumunie bez winiety - i nic mi nie przyszlo, ale tez sie nieswojo czulem na autostradzie mijajac radiowozy.

 

zdazaja sie te platne mosty - ciekawostka :buttrock: ale zregoly mozna tez je ominac.

:rolleyes: to zaproponuj objazd mostu w ruse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybieram się w te rejony i szukam info na temat winiet dla motocykli, tylko nigdzie nie mogę znaleźć - wszędzie tylko piszą o samochodach - o motocyklach nikt nie wspomina.

 

P.S. - jak by ktoś miał jakieś namiary na tanie noclegi (kemping, kwatera) na bułgarskim wybrzeżu , w okolicach trasy transfogarskiej w rumunii i gdzieś w okolicach węgierskiego debreczyna to będę wdzięczny.

 

pozdrawiam

Troche mnie zdziwilo pytanie co do winiet w Rumunii i Bulgarii. Gdy jezdzilem po tamtych rejonach 4-5 lat temu to nic o tym nie slyszalem. Bywaly tylko platne mosty. Jedyna oplate drogowa w Bulgarii pobrala bulgarska drogowka nie wydajac pokwitowania, czyli lapowka. W rumuni przy kontroli sprawdzili tylko dokumenty. Na Wegrzech winiety na motocykl trzeba miec poruszajac sie autostrada. Na lokalnych drogach nie obowiazuja.

Najtanszy nocleg to nocleg na dziko... Praktykowalem takie spanie w Rumunii i na Wegrzech. Skreca sie w pole i rozbija namiot miedzy zbozem czy kukurydza :biggrin: Trzeba tylko uwazac aby nie rozbic sie na drodze dojazdowej do pola na ktorym trwaja zniwa... :lalag: Moze byc wtedy wczesna pobudka przez traktor :biggrin:

http://www.globetrotter.friko.pl/rom_gall.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swistak siedzi i zawija w te sreberka .....

w internecie jest wszystko :)

informacje podaje sie konkretnie jesli juz na przykład tak

 

rumunia http://www.andnet.ro/ ->Alte informatii ->Informatii utile -> Rovinieta. Materiale si acte normative.

( w linku Tarife so opłty za mosty graniczne)

 

bulgaria http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135572380

 

węgry http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Polish

na wegrzech nie jest dokładnia tak samo dla motocykli i samochodów 4 dniowa wineta kosztuje 50 % samochodowej

 

Sorki, ale cyrylicy się uczyłem tak dawno temu, że ledwo to moge przeczytać - o zrozumieniu raczej nie wspomnę. Twoje satwierdzenie że "w internecie jest wszystko" jest nie do końca prawdziwe - może i jest wiele, ale nie dla każdego dostępne, To tak, jak bym znał chiński i podawał na forum linki do chińskich stron :)

 

Znalazłem informacje (także na tym forum) że żadnych winiet dla motocykli nie ma - gdzie indziej znalazłem przeciwne informacje. Trochę to dziwne - komu tu wierzyć, tym bardziej że potrzebuję 100% pewne info a tu klops - ja rozumiem że tak by było gdybym sie do Zimbabwe wybierał, ale bułgaria... to nie leży na końcu świata. Panowie i panie z pzmot -wstyd!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

Znalazłem informacje (także na tym forum) że żadnych winiet dla motocykli nie ma - gdzie indziej znalazłem przeciwne informacje. Trochę to dziwne - komu tu wierzyć, tym bardziej że potrzebuję 100% pewne info a tu klops -/.../

jajo dlatego nie lubie jak ktos na forum podaje informacje bez zródła na twoje pytanie ja podpiałem linki i masz moze sie musisz troche z cyrylica pomeczyc :icon_razz: ale jest to informacja żrodłowa strasznie nie lubie jak ktos podaje informacje ...bo 4-5 lat temu to costam cos tam ....5 lat temu dolar był po prawie 4 zyle i co terraz jest po 2

 

reasumujac

bułgaria i rumunia IMHO winety na motocykle obowiazuja na WSZYSTKIE drogi cena jak za samochód osobowy

Innym tematem jest niestabilnośc przepisó w tamtym rejonie co prawda po wejsciu do unii troche sie uspokoili

PS

jajo tak BTW to na terenie całego bloku wschodniego ze starszym pokoleniem porozumiesz sie po prosyjsku wiec moze sobie ta cyrylice warto odswiezyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

reasumujac

bułgaria i rumunia IMHO winety na motocykle obowiazuja na WSZYSTKIE drogi cena jak za samochód osobowy

Innym tematem jest niestabilnośc przepisó w tamtym rejonie co prawda po wejsciu do unii troche sie uspokoili

[...]

...nie wiem na czym opierasz tą swoją O ...bo ja z własnych doświadczeń mogę napisać, że:

- Bułgaria (byłem w tym roku oraz ubiegłym) - nie ma żadnych winiet dla motocykli

- Rumunia (byłem w ubiegłym roku oraz dwa lata temu) - nie ma żadnych winiet dla motocykli ...płaciłem tylko za przeprawę promem przez Dunaj (Călăraşi-Silistra)

 

 

...a odnośnie pytania z pierwszego posta ...o noclegi w pobliżu szosy Transfogarskiej ...to jadąc od północy w wiosce/wioskach przed Curtea de Argeş ...jest sporo pensjonatów/kwater ...nie wiem jak z cenami ...ale drogo nie powinno być ...a zupełnie za darmo to można rozbić namiot gdzieś wzdłuż Transfogarskiej ...i tę opcję polecam najbardziej :D

 

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Wiem że winiet nie trzeba w czechach i słowacji na motocykle i trajki, wiem że w austrii trzeba i są specjalne dla motocykli - bo przecież nie każdy motocykl ma szybę żeby przykleić od środka. A co do reszty to sami widzicie- informacje są , hmm... rozbieżne.

 

Chyba każdy się ze mną zgodzi że takie informacje cholerny pzmot powinien posiadać!

 

A co do węgier - tam winiety są chyba nie na wszystkie drogi - może zna ktoś jakąś stronkę z podanymi drogami płatnymi (na winiety) na węgrzech?

Dzięki

 

P.S. wojtasik - Twoje informacje pochodzą z pewnego źródłą czy oparte są na doświadczeniu - "byłem, jeździłem, winiety nie miałem i nikt mnie nie złapał"?

 

Jestem trochę upierdliwy, wiem, ale pare lat temu wybrałem się na krótką wycieczkę po rumuńskich drogach i od razu musiałem zapłacić mandat - może mam pecha... :)

Edytowane przez jajo79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba każdy się ze mną zgodzi że takie informacje cholerny pzmot powinien posiadać!

 

A co do węgier - tam winiety są chyba nie na wszystkie drogi - może zna ktoś jakąś stronkę z podanymi drogami płatnymi (na winiety) na węgrzech?

Dzięki

 

P.S. wojtasik - Twoje informacje pochodzą z pewnego źródłą czy oparte są na doświadczeniu - "byłem, jeździłem, winiety nie miałem i nikt mnie nie złapał"?

 

Jestem trochę upierdliwy, wiem, ale pare lat temu wybrałem się na krótką wycieczkę po rumuńskich drogach i od razu musiałem zapłacić mandat - może mam pecha... :icon_eek:

Na Wegrzech tak jak pisalem sa winiety dla motocykli na drogi ekspresowe i autostrady. Znakomicie idzie jednak te drogi ominac.

Moze ten mandat to nie byl za brak winiety a swoista lapowka... Tak jak chcieli wyludzic odemnie lapowke na jakims przejsciu granicznym Bulgarscy celnicy wmawiajac mi jakas oplate. Jak zapytalem o pokwitowanie i powidzialem ze zadzwonie do ambasady upewnic sie to nagle oplata nie byla potrzebna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

A co do węgier - tam winiety są chyba nie na wszystkie drogi - może zna ktoś jakąś stronkę z podanymi drogami płatnymi (na winiety) na węgrzech?

Dzięki

 

P.S. wojtasik - Twoje informacje pochodzą z pewnego źródłą czy oparte są na doświadczeniu - "byłem, jeździłem, winiety nie miałem i nikt mnie nie złapał"?

 

Jestem trochę upierdliwy, wiem, ale pare lat temu wybrałem się na krótką wycieczkę po rumuńskich drogach i od razu musiałem zapłacić mandat - może mam pecha... :icon_mrgreen:

 

...moje informacje pochodzą z dość pewnego (dla mnie) źródła ...czyli własnego doświadczenia :icon_mrgreen: ...i tak:

- Bułgaria już na granicy masz bramki z napisem 'Vinieta coś tam' ...podjeżdżasz do okienka ...pani/pan z okienka patrzy, że motór ...otwiera szlaban ...i tyle w temacie bułgarskich winiet dla motocykli...

- Rumunia ...nie ma takich bramek ...ani też nigdy nie pytałem celników/pograniczników/policji czy innych przedstawicieli organów ścigania ...czy motocykle potrzebują winiet aby móc pełnoprawnie poruszać się po ich kiepskich drogach ...

...niemniej jednak ...byłem/byliśmy kontrolowani przez rumuńską policję ...przynajmniej dwukrotnie (raz na głównej drodze chyba koło Sibiu ...oraz na autostradzie do Constanty) ...i nigdy nie chcieli od nas żadnych winiet...

- Węgry ...Joki zapodał linka ...zawierającego informacje (po Polsku) wyjaśniające kwestie winiet u naszych 'braci ...do bitki i do szkanki' :P ...btw. po węgiersku to będzie: "Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát" ...warto się nauczyć przynajmniej tego z ich pokręconego języka :) ...zaszkodzić nie zaszkodzi ...a pomóc może :)

http://www.motorway.hu/resource.aspx?ResourceID=SZORO2008PLN ...po zapoznaniu się z tym folderem ...będziesz ekspertem temacie opłat drogowych na Węgrzech;) ...btw. w tym roku za winietę motocyklową na 4 dni płaciłem ok. 750HUF ...czyli jakieś 10-11PLN ...sam oceń czy to dużo za 4-dniową możliwość jazdy po naprawdę dobrych drogach ;) ...aha i (przynajmniej dla tych 4-dniowych winiet) nie ma już żadnych naklejek ...rejestrują pojazd w systemie ...dają pokwitowanie ......i śmigaj ileś zdrów ;)

 

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...