Skocz do zawartości

Buty Alpinestars SMX-2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci :-)), czy posiada ktoś buty do jazdy miejskiej Alpinestars SMX-2, to mam pytanie jak jest z wygodą chodzenia w nich, bo do jazdy na moto to na bank spisują się świetnie. Pozdrawiam

http://www.4bikes.pl/product_info.php?products_id=2920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od okolo miesiaca jestem uzytkownikiem tych butow. Kupilem na allegro w podobnej cenie jak na tej stronie, kolor czarny z czerwonym (piekne). Wykonanie jak to u Alpinestars mega solidne, trwale i dokladne w dodatku z materialow najwyzszej jakosci - mam plecak, koszulke i breloczek od Alpina - wszystko bez zastrzezen, przetrwalo niejedno a wyglada prawie jak nowe. Buty kupilem ze wzgledu na jazde po miescie (praca i wieczorne smiganie) zreszta do tego sa przeznaczone. Na nodze leza wprost niewyobrazalnie wygodnie a zawsze mam z tym problemy bo lewa noge mam wieksza (stopa, podbicie i lydka) w tych butach roznica jakby nie wystepowala. Sa wygodne do zakladnia i sciagania, w koncu nie musze sie gimnastykowac zeby zalozyc buty w pracy. Jak sie w nich chodzi ? Bardzo wygodnie, sa krotkie (troche ponad kostke) wiec z racji tego noga ma wiecej swobody. Fakt ze da sie wyczuc ich sztywnosc (szczegolnie okolice piety i kostki) i nie beda dawaly takiego luzu jak buty codzienne ale naprawde bez zadnego problemu da sie w nich zrobic te kilka kilometrow jezeli zajdzie taka potrzeba. Jezdze glownie po miescie ale czesto tez musze sobie pochodzic (sklep, praca, dom itd). W takich butach to zaden problem. Na pewno na pochwale zasluguje nieslizgajaca sie po byle czym podeszwa np. swiezo umyta posadzka w urzedach/sklepach.

 

Buty maja bardzo dobra wentylacje, do tej pory nie mialem sytuacji zeby spocila mi sie w nich noga, niedawno zrobilem dobre 100 km po Olsztynie w naprawde konkretny upal (przed burza) a noga sucha, czego nie moge powiedziec o spodniach (jakies OutDoor) gdzie pot doslownie lał mi sie po jajkach. Jak sie jezdzi nie musze chyba opisywac bo wiadomo, sztywna podeszwa, doskonale wyczuwalne wszystkie dzwignie (biegi/hamulec) - cud, miod, malina.

 

Chcialbym tylko zwrocic uwage na to ze sa to krotkie buty i do jazdy polecam jakies dluzsze spodnie, sam smigam w jeansach od Mottowear ktore maja bardzo dlugie nogawki i do tych spodni pasuja idealnie. W normalnych jeansach lub wspomnianych OutDoor niestety swiece lydkami.

 

Oceniam na 9/10 punkcik odejmuje bo mogly by byc tansze w koncu potrzeba na nie mniej materialu niz na dlugie.

 

Mialem okazje jezdziec w Probiker All Season (tez krotkie buty na miasto) i probiker Touring II - nie byly zle ale w porownaniu do SMX-2 to zupelna inna liga.

 

Pod uwage bralem tez Sidi Streetburner Boots - niestety jeszcze niedostepne w Polsce a z ebaya nie chcialem zamawiac bez przymiarki.

Edytowane przez Cerb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ich od około 2 miesięcy - jeżdżę w nich po mieście i do pracy na R1200GS.

Kupiłem wersję z czerwonymi wstawkami (logotyp na kostce i slider).

Slider wymieniłem na czarny, bo czerwony nie bardzo przystawał do chodzenia w pracy (czasem chodzę w nich kilka godzin w biurze).

Ogólnie oceniam je na 5+

Dobrze trzymają stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...