Skocz do zawartości

KTM lc 4 gs 600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam juz 2 dni tematow o w/w moto i nic. Wiec musze sie zapytac tutaj;) Od kilku dni jestem posiadaczem tego moto, moze i stary, ale jazda jest swietna. Ze wzgledu na to ze ma swoje lata no i niezbyt ktos o niego dbal chcialbym go rozebrac i zrobic do porzadku. Jesli chodzi o materialy eksploatacyjne to z jakiej ktm beda pasowaly? chodzi mi o filtr powietrza oleju zestaw napedowy itd. bo u mnie w sklepie nie maja w katalogu tego moto. a np. zestaw napedowy musze jak najszybciej zamawiac, to samo z linka sprzegla. Co do dekompresatora, u mnie ma jakos dziwnie pociagnieta linke, nie miala byc ona czasem sprezona ze starterem noznym? Kolejny problem jest taki ze na wolnych obrotach chodzi przez pol minuty a po chwili maleja... momentami jakby delikatnie strzelal w gaznik, co to moze byc, zaplon? gaznik? w ogole to mam zamontowany gaznik BING, tak mialy oryginalnie? pozdrawiam i z gory dzieki za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie jsst dellorto phm 40 - lubi doprowadzac do lez :) , powinno pasowc graty z 620 to mniej wiecej to samo

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten gaznik bing co ja mam, to co to za badziewie? wlozony dla lepszych osiagow? czy po prostu mniej z nim problemow... a macie moze jakies propozycje rozwiazania problemu z ta zalewana swieca u mnie? bo jest cala czarna wiec nic ciekawego.. a co do roku to moj jest 89r. pozdrawiam

Edytowane przez NAZI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iglica jest najbardziej obnizona, sklad mieszanki wysuniety na pol obrotu..wiec nie wiem co moze byc, chyba ze poziom paliwa zbyt wysoki...a w tym ktm jest mozliwosc regulacji zaplonu? i jak sie do tego zabrac..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam troche inne pytanie:] podregulowalem troche tego binga ale to mimo wszystko nadal nie to... jednak przerabiam mojego kata na supermoto wiec zastanawialem sie nad lagodniejszym gaznikiem (mikuni) jest duza strata na mocy? bo moj bing 54 mm w dodaku pali jak czolg wiec na drogi nie bardzo. Czy ktos sie kiedys zastanawial nad zamontowanie elektrycznego rozrusznika do gs 600? bo jak ogladalem roznice miedzy silnikami z a bez rozrusznika to wychodzi na to ze to tylko kwestia pokrywy no i kola magnesowego ktore ma sprzegielko jednokierunkowe... z gory dzieki za pomoc, przygotowuje sie do remontu kapitalnego calej ktm dlatego szukam jak najwiecej info:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam troche inne pytanie:] podregulowalem troche tego binga ale to mimo wszystko nadal nie to... jednak przerabiam mojego kata na supermoto wiec zastanawialem sie nad lagodniejszym gaznikiem (mikuni) jest duza strata na mocy?

Nie chodzi o stratę mocy tylko o reakcję silnika na dodanie gazu, na mikuni zostanie wykastrowany, straci swoją "brutalność".

Na twoim miejscu najpierw doprowadziłbym do porządku to co już jest (do pełnej sprawności) pojeździł z jeden sezon, wymienił się doświadczeniami z zapoznanymi motocyklistani i dopiero puźniej myślał o przeróbkach.

 

A zapłon zdaje się że regulowany jest poprzez kręcenie deklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu Ci nie poda gotowego przepisu na Binga do LC4, musisz sam ekseperymentować. Sporo znajdziesz w sieci pod hasłem Adjusting Bing carburetor. Większość rzeczy takich jak poziom w komorze jest uniwersalna dla Binga niezależnie od typu gaźnika, w każdym razie zawsze jest jakiś punk t zaczepienia.

Na początek ta stronka jest niezła http://www.theultralightplace.com/bing.htm

Iglica - 3 ząbek od góry

Śróbka powietrza - wykręcona 3/4 obrotu

Poziom paliwa - 1/2 cala od góry

Jeżeli rozpoznajesz objawy zbyt bogatej lub zbyt ubogiej mieszanki (kolor świecy, kolor dymu z tłumika, dzwięk wydawany przez silnik...) to resztę sobie doregulujesz. Najtrudniej jest z dyszami, bo niestety w nie trzeba zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...