Skocz do zawartości

ogólne pytanie o lagi


Aniol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W zawiązku z tym, że poprzedni właściciel miał dużo różnych i "ciekawych" patentów mam pytanie odnośnie konstrukcji lagi. Konkretnie chodzi mi o sprężyny, otóż zauważyłem przy wymianie simmeringów, że pomiędzy jedną (tą mniejszą), a drugą sprężyną (tą większą) w ladze jest włożona jakaś tulejka. Nie wiem, czy jest to oryginalne rozwiązanie, czy patent poprzedniego właściciela na utwardzenie zawiechy. W serwisówce jakoś nie mogę się tego na rysunku dopatrzeć. W tekście jest coś o jakimś siodełku lub siedzeniu jak kto woli (serwisówka jest po angielsku i jest tam napisane "spring seat").

Podpowiedzcie, czy jest to potrzebne, czy mam to wywalić, bo jakoś na naszych, pięknych polskich drogach, czuje, że moja hondzina CBX 400 (model bliźniaczy do CBX 550) jest trochę za twarda (ale może ten typ tak ma).

 

Dobra bo znowu się rozpisałem, a miało być krótko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poprostu miejsce na sprezyne, miejsce osadzenia sprezyny

 

pozdrawiam

 

dosłownie, to brzmi:

"slide the fork spring B, spring seat and fork spring A in to the fork tube",

 

no ale mniejsza o to, bo mnie się rozchodzi, o to czy pomiędzy tą sprężyną B, a sprężyną A jest jakaś tulejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i można by go było nazwać "łącznikiem centrującym" ponieważ sprężyna nie jest idealnie płaska i naciskając na drugą będzie się z nie zsuwać ocierając o wewnętrzną powierzchnię rury nośnej wydając przy tym bardzo nieprzyjemne dźwięki.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...