Skocz do zawartości

manias

Forumowicze
  • Postów

    26
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez manias

  1. Równie dobrze można zastosować bakelit, takie rozwiązanie miały Sahary, w silniku od emki również sprawdził się ten patent u mojego szwagra. Nawet w Żuku zębatka rozrządu była bakelitowa. Ponoć dobre efekty daje już zastosowanie duraluminium lub odpowiedniego aluminium. Mam nadzieję HIUS że nie uszkodziłeś nic poza tym!

  2. witam, mam silnik urala m66, to samo co silnik m67 tylko na prądnice a nie alternator, zapłon w tych silnikach ustawia się na znaki na kole zamachowym, z moich pomiarów wynika iż dla znaku odległość tłoka od ZZ wynosi 12,5mm, a np. wiadomo jaka firma od zapłonów elektronicznych podaje że ma być 7,96mm, czyli w końcu jak to ma być??

  3. witam, dodatkowy przewód który przychodzi o regulatora "2s" nie przechodzi przez drut oporowy, proszę sobie dokładnie przeanalizować schemat. Jeśli ktoś stosuje cewkę nisko oporową np. biazeta 101 gdzie rezystancja uzwojenia pierwotnego jest około 1.5Ohma, oraz posiada mechaniczny zapłon powinien zastosować drut oporowy (mowa o instalacji bez modułu tranzystorowego), brak drutu może powodować przepalanie styków aparatu zapłonowego.

     

    Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem regulatora 2s, proszę pytać u producenta, ja właśnie zakupiłem kilka sztuk, szybka dostawa za pobraniem, koszt zakupu 49zł brutto, pozdrawiam.

  4. Prince ja jestem otwarty na krytykę, zawsze, pytam bo czegoś nie wiem, a wiem że udzielają się tutaj osoby które mają dużooooo większe doświadczenie ode mnie, pisząc o warsztacie nie miałem na myśli jaki on jest wspaniały tylko to iż 100% laikiem nie jestem.

     

    Wild, prześwit jak dla mnie jest za duży, zwłaszcza gdy się jeździ bez zaprzęgu, po prostu szukam jakiegoś rozwiązania.

  5. Panie granat, to już mój drugi rusek, po emce przyszła kolej na k750, nie szukam tanich rozwiązań jak Pan sugeruje gdyż nie tędy droga, powiem tylko iż komplet amortyzatorów jawy kosztuje 169zł, więc żadna oszczędność, o amortyzatory wypytuję gdyż po pierwsze pęknięty mam jeden, po drugie jak wcześniej pisałem chcę trochę obniżyć tylni błotnik, przykład jawy był wzięty jako pierwszy z brzegu, proszę więc nie osądzać ludzi ot tak ooo..

     

     

    Panie prince, tyczy to się również Pana, nie robię żadnej taniej kaczki, być może będzie to kaczka gdyż nie trzymam się oryginału ale z naszego warsztatu nie wyszedł żaden szajs a robimy motory tylko dla siebie.

     

    pozdr

  6. witam, prosiłbym o rady właśnie w tym temacie, mam teraz w emce instalację 12V i chcę założyć nowy wkład optyczny pod żarówkę H4, czy macie może jakieś sparawdzone patenty? opcja z wkładem od Żuka odpada gdyż szkło wystaje brzydko poza ramkę, słyszałem coś o wkładach od Jawy 350 TS. Natomiast jak się ma zamiana samej ramki, która lepiej pasuje i ładniej wygląda? pozdrawiam

  7. Najpierw jest gotowy do nałożenia miedzi. To nie szczegół bo często to też warstwa do ratowania sie z nierówności . I jeśli to sie zrobi to okej . A jeśli wypolerujesz i zaczniesz się bawić w wysyłanie ( a jeszcze lepiej do kogoś kto chrom nakłada bez podkładu ) to jak byś cudnie nie wypolerował to i tak wszystko "c**j szczeli" . Usuwanie osobno w jednej firmie ma sens wtedy gdy chcesz sam przygotować powierzchnię bez wżerów np drugiej możesz to zanieść w 15 min do nałożenia pierwszej powłoki . Wtedy to ma sens choć też nie zupełnie bo czemu nie zrobić tego w tej samej ,tylko w dwóch rzutach ? Nie kumam. Tłumacz dalej ;]

     

    Widziałem różne rezultaty chromowania, bywało "różniście". Położenie pierwszej warstwy np niklu, na nieprzygotowany wcześniej materiał nie wyglądało perfekt. Najlepiej jak ktoś na wypolerowany przedmiot kładzie nikiel czy miedź, a następnie znów poleruje, i ostatecznie kładzie chrom wówczas powierzchnia wygląda idealnie :icon_mrgreen:

  8. I że jak? Bo nie kumam. Jak usuną starą powłokę to tak powinien wyglądać?

     

    Jak usunięta jest już stara powłoka chromu i materiał jest wypolerowany (czyli gotowy do nałożenia nowego chromu) to powinien wyglądać jakby był już wychromowany :crossy:

  9. Czasem opłaca się, ale wychodzi to trochę drożej, jednej firmie zlecić tylko usunięcie starego chromu, wówczas widzicie dokładnie jak jest przygotowany wasz element przed chromowaniem, po bardzo dobrym przygotowaniu i polerce powinien wyglądać jak by był już pochromowany

×
×
  • Dodaj nową pozycję...