Skocz do zawartości

DZIKUS

Forumowicze
  • Postów

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O DZIKUS

  • Urodziny 09/13/1978

Osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna

Informacje profilowe

  • Skąd
    Stalowa Wola i Warszawa

Metody kontaktu

  • Strona www
    http://WWW.MASSIVEMACHINE.COM

Osiągnięcia DZIKUS

CZYTACZ - zupełny świeżak

CZYTACZ - zupełny świeżak (7/46)

0

Reputacja

  1. zrobiłem masę różnych kół łańcuchowych więc może i Tobie zdołam dorobić, pokaż tylko kilka zdjęć jak to ma wyglądać. możesz wysłać na maila podanego na mojej stronie (link w profilu).
  2. wątek stary, ale widzę, że niedawno odświerzany, wiec dorzucę coś od siebie: rury ze stali kwasoodpornej zasadniczo występują w gatunku 0H18N9 - jest to stal doskonale nadająca się do obróbki plastycznej, a więc również i do gięcia, zwykle rury z "kwasówki" wykonywane są ze szwem, tyle, że można kupić wersje ze szwem usuniętym (tzn. nie ma takich chamskich zadziorów w środku, tylko taki równy ślad po jakimś magicznym sposobem wyrównanym szwie). jeśli rura jest wyżarzana to przy gięciu zachowuje się podobnie jak rura bezszwowa czyli nie pęka w miejscu szwu. choć dla świętego spokoju i tak lepiej giąć w ten sposób, żeby szef znajdował się po "bokach" łuku a nie po jego wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. jeśli chodzi o samo gięcie, to aby go dokonać należy wypełnić rurę mocno zbitym suchym piaskiem, końce zakorkować. podczas gięcia na giętarce rurę podgrzewamy palnikiem. rury z cienką ścianką mają większą tendencję do marszczenia się po wewnętrznej stronie łuku, dlatego należy je giąć dużym promieniem i mocno przy tym grzać. np rurka 40x1.5 jest już dość trudna do wygięcia, a 40x2 daje się wygiąć łatwiej, mimo grubszej ścianki. są oczywiście inne, lepsze metody gięcia niż prosta giętarka piach i palnik, ale są one mniej popularne. zaleta wydechu ze stali kwasoodpornej na pewno jest to, że nie rdzewieje, ale może on wykazywać tendencję do przebarwień powstałych wskutek wysokiej temperatury powodującej tworzenie się na powierzchni stali rozmaitych kolorowych tlenków.
  3. 1. Czy tylne opony motocyklowe w rozmiarze 17" (konkretnie od "ścigaczy") będą pasować na felgę samochodową w rozmiarze 17" ? 2. Czy ktoś mógłby mi wypisać modele "ścigaczy" posiadających tylną felgę 17" przystosowaną do opon w rozmiarach od 180/55 do 200/50?. Chodzi o to, że jeśli nie wypali akcja z felgą samochodową, rozważam zakup felgi motocyklowej na allegro, a sprzedawcy nie podają jej rozmiaru, tylko model (a czasem również rocznik) motocykla z którego ona pochodzi. to tyle, z góry dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...