Skocz do zawartości

ziutex

Forumowicze
  • Postów

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziutex

  1. Tadeo, chyba ty pierdoły opowiadasz.Masz pojęcie o lakierowaniu? Widzialeś czy robiles to? Masz marne pojęcie o tym! Zrob polerke na sucho i powiedz co Ci wyszło. Chetnie przeczytam a najlepiej zobacze. Nie znam i nie widzialem zeby lakiernik polerowal na sucho. Ale ok, skoro tak można to zyczę powodzenia. Ja napisałem jak to robią znajomi lakiernicy i jak ja to robie. Ostatnio malowalem auto marki syrena i jest ok. poolerowalem pastą Fareklą i tą tez polecam. Pozdrawiam!
  2. Cześć! Jest prosta zasada. Gdy lakier stwardnieje i są wieksze napylenia lub nierówności to najpierw pwpier scierny 2000 i koniecznie na mokro. Potem Tak jak koledzy pisali, pasta polerska G3 Czy Farekla (to jest to samo) I też koniecznie na mokro!!!! polerowanie polerka na małych obrotach, wiertarka nie zabardzo sie nadaje. Musi byc na mokro bo inaczej lakier przypalisz i bedziesz musiał odnowa malowac. Musisz uważac zeby gombka była cały czas wilgotna. I to cala filozofia jak to robią lakiernicy. Ja tak zawsze robiłem, a nie jestem lakiernikiem i jest cacy. Pozdrawiam!!!!
  3. Cześc! Samo stoczenie prądnicy nie wiele da. I tak bedziesz musial zeszlifować łoże prądnicy bo inaczej się nie zmieści. Potem i tak możesz wrócić do orginału. Podłożysz jakieś podkładki i bedzie ok. Sprawdzałem i naprawde jest ok. Pozdrawiam!
  4. Cześć! wirnik od prądnicy jest długi ale za krótki zeby go ucinac. Ja musialem zapunktować nakretke zeby się nie odkrecala.poprostu brakowało wałka od wirnika. Zęby też nie zazebiają się w 100%, ale jest ok. Zresztą nie ma tak wielkiego tam obciążenia zeby zęby poleciały. Natomiast w bloku musiałem zeszlifować łoże prądnicy. Prądnica od malucha ma wiekszą srednice. Jak narazie jest wszystko ok. Pozdrawiam Darek.
  5. Cześć! Zmina biegunowości to nic innego jak zamoiana przewodów (drutów) w prądnicy ze stojanu. Jeden jest podłączony na szczotki a drugi na obudowe prądnicy. Trzeba je poprostu zamienić. Regulator elektroniczy nie uszkodzi się. Gdybys mial problemy, pisz. Mam tak zrobione i jest ok!!! Pozdrawiam!!! Darek
  6. Cześć! Musisz mieć kwit z przejścia granicznego, nr paszportu właściciela i umowe kupna. Będzie ciężko. Dobrze jak byś miał znajomego w tym urzedzie. Jesli chodzi o przystawke to mialem gdzieś rysunki żeby ją zrobić. Musze poszukać. Jakby Ciebie to interesowało to pisz. sam w dnieprze mam prądnice od maluszka. Jest całkiem inaczej. Pozdrawiam Darek
  7. Dzięki za informacje!!! W starej głowicy miałem nowe zawory. Chodziły jeden sezon. wtym sezonie moło co jeździłem. Zobacze jak wymontuje. Co do frezów zobacze co jest na giełdzie w Słomczynie. Wybieram się w niedziele. Pozdrawiam!!! Darek.
  8. Cześć! Gdzie zamontowałeś cewkę zapłonnową? Ja zamontowałem w miejsce starej 6V przy pradnicy. Narazie jest ok. Czytalem kilkakrotnie ze jest coś nie tak. Skoro jest źle to dlaczego ruska cewka jednobiegunowa była w tym miejscu? Pozdrawiam Darek
  9. Ok Wild podaj cene. Co do głowic to wiedfziałem ze bede do kapitali. Ale to nie problem. Dzieki ze odpowiedzialaś i zadałaś sobie trudu ze zdjęciami. Naprawde jestem wdzięczny!!! Mam gniazda i prowadnice ale niestety nie mam sprzetu do ich wymiany. Frezów też nie posiadam. Jakie frezy powinny byc? Gdzie można je kupić? Sprzet do docierania zaworów posiadam. Pozdrawiam Darek!!!!
  10. Cześć! Jesteś niesamowita!!!!!! Wielkie dzieki!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam!!!
  11. Cześć! Zrob zdjęcie lewiej i prawej głowicy. Moze bym, odkupil obydwie. Propwadnice mam nowe. więc nie bedzie problemu. Podaj tez cene jak Ciebie interesuje. Dzieki ze odpowiedziałaś!!!!! Pozdrawiam!!!!!! Cześć! jeśli chodzi o ucho trzymające klawiature to dokładnie nie wiem dlaczego pękło. Mysle ze źle dokręciłem śrube tzrymającą wałek klawiatury. Jak zdjołem dekiel to wszystko się wysypało i sruby tę z były odkręcone. nawet przy drugim wałku. Zima docerałem zawoiry i chyba jednak źle dokręciłem sruby. Na ułamanym uchu nie było widac żadnych pęknieć. U kolegui w motorze tez dzieją sie cuda. Odpala, jedzie kawałek i gaśnie. Sprawdzam wszystko i jest ok. Odpala nawet bez problemu ale za chwile jak dodaje gazu gaśnie. I tak kilka razy. potem znowu jest dobrze i nie ma problemów ale do jakiegoś czasu. Naprawde nie wiem co tam jest grane. Skoro wszystko jest dobrze to co jest źle???? Nigdy nie mialem takich sytiacji. Pozdrawiam Darek!!!
  12. Cześć! Zmierzyłem i wyszły poprostu cyrki. Prawy cylinder 7 atm, lewy 4! Z tym że w lewym są przedmuch pod głowicą. Czym zastąpic tą uszczelke miedzianą pod głowicą? Nie mam z czego dorobic nowej. Mysle ze jednalk są przedmuchy na pierścieniach. Zdjąłem gume z odmy a tam dym wali jakby się cois paliło. Mam teraz inny problem. Z prawym cylinderem to było u kolegi w motorze. A pisalem o tym bo i tak on przechopdzi przez moje rece. W moim motorze wczoraj rozwaliła się głowica prawa. też silnik 650. Tzn ułamało się ucho trzymające wałek na którym jest osadzona dźwigienka popychająca zawór (nie wiem jak sie to fachowo nazywa). Teraz nie wiem czy głowice wymienić czy zespawać???? Normalnie zaczyna mnie już krew zalewac z tymi sprzetami!!! Napisze o tym nowego postA. Pozdrawiam Darek!!!
  13. Ale jak zrobic pomiar na suco i mokro?Na czym to polega? Wcześniej mialem świece F70 i nie było problemu. Wcześniej sprawdzałem pierscienie (wczesną wiosna) i było w miare ok. Pozdrawiam! dzieki za pomoc!!!!!!!!!!! Darek
  14. Cześć! Dzisiaj sprawde ciśnienie w cylindrach. Świece maluchowskie. Głowica jest po kapitalce. Gaźniki wydaje mi sie że są wyregulowane. Ja świeca jest czysta to prawy cylinder chodzi ok, sam bez lewego.Dopiero po kilku kilometrach jak sie wyłaczy silnik to przy zapalaniu sa juz problemy. Jak odpali to słychać ze nie chodzi na tym cylindrze. A jak wyczyszcze świece to odrazu ok. DZisiaj wszystko sprawdze dokładnie.Dzieki za pomoc. Pozdrawiam Darek
  15. Witam! Mam problem z prawym cylindrem przy dnieprze. Tzn. czesto przestaje palić mi na tym cylindrze.wyczyszcze swiece i jest ok, ale tylko na jakis czas. Swieca jest czarna. Gaźniki sa nowe. jaka moze być przyczyna? W lewym cylindrze jest wszystko ok. Bede wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam Darek.
  16. Cześć!! Też mialem taki problem. Ale znajomy kolegoi załatwił mi odprawe celną. Z numeramu=i na ramie czy silniku nie musisz się zabardzo przejmować. Mozesz sobie je sam wybić, własciwie to powinieneś. Ja tabliczki znamionowej wcale nie mialem i wszystko przeszło. Musisz mieć dokuiment z odprawy celenej z dowodem uiszczenia wpłaty (cła),tłumaczenie dowodu rejestracyjnego przez tłumacza przysiegłego, przegląd techniczny - polski, oczywiście dowód rejestracyjny orginalny i umowe kupna motocykla. Ja nie miałem nawet tablicy rejestracyjnej. Z tymi dokumentami do wydzialu komunikacji i już. Teraz już nie musisz płacić 500 zł za kartę pojazdu. pozdrawiam!!!
  17. Cześć!! Ja używam zwyklego superolu 20W/40. Ten olej jet od[posny na wysokie temperwtury. I jest ok!!!! Nie mam zamiaru lac żadnych nowych wynalazków, tym bardziej że to stara maszyna. Pozdrawiam!!!!
  18. Cześć!!!! miałeś mi przysłac zdjęcia. Czy cos się stało??? Pozdrawiam darek!
  19. Tak. mam Dniepra MT-9. Chcialem zmienic pradnice. Nie wiem jak zamontowac prądnice od maluszka.
  20. Witam!! W jaki sposób zamontować pradnice od maluszka do dniepra w miejsce starej 6V-towej??? Czy moze ktoś mi pomóc i wyjaśnic jak to zrobic i zdobyc potrzebne czesci. pozdrawiam!!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...