Skocz do zawartości

przyczepka


Rekomendowane odpowiedzi

A pochwalę się. Co prawda marne są szanse, ale wykonałem parę telefonów do firmy Niewiadów, tej co produkuje przyczepki samochodowe i zapytałem się czy by nie wznowili na zamówienie produkcji ich super przyczepek do motocykli, Niewiadów typ 31:D coś takiego http://moto.allegro.pl/item454820321_przyc...dow_typ_31.html :clap: Miła pani zapytała ile bym chciał takich cudów techniki to ładnie odpowiedziałem że tak z 5:D

może złóżmy więcej zamówień to nam zrobią:D :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajna sprawa, ciekawe ile by to kosztowało. Ze stabilnością raczej nie powinno być problemów, jeżeli będzie odpowiednio zapakowana (ciężary na dole). Do cruisera na dalsze wypady w sam raz :icon_mrgreen:

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylaby calkiem niezla koncepcja ... pod warunkiem ze przyczepka posiadalaby DWA kolka a nie jedno :buttrock: :clap:

Takie cudo z jednym kolkiem to bedzie strasznie latac na boki i zero stabilnosci :lapad:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylaby calkiem niezla koncepcja ... pod warunkiem ze przyczepka posiadalaby DWA kolka a nie jedno :buttrock: :clap:

Takie cudo z jednym kolkiem to bedzie strasznie latac na boki i zero stabilnosci :lapad:

 

W jakim sensie dwa koła? Jedno obok drugiego czy jedno za drugim?

 

Otóż według mnie to w przypadku pierwszym (jedno koło obok drugiego) taka przyczepka nie ma szans na skręt chyba, że koła będą oddalone od siebie spory (nie proporcjonalny do wysokości) kawałek, bo musi być szersza niż wyższa, a środek ciężkości musi być nisko (w innym przypadku przy dużych prędkościach siła odśrodkowa przechyli górę przyczepki na zewnątrz i przewróci ją).

 

Druga opcja? Bez sensu, bo musiałaby posiadać skręcaną "oś".

 

Drogi Kolego

Jeśli chodzi Ci o to, że przyczepka może "latać na boki" dlatego, że pozostawia jeden ślad, to troszkę Cię nie rozumiem. Rower pozostawia jeden ślad i jeździ (pomijam pijanych kierowców), motocykl podobnie i nie "lata na boki". Zapewniam Cię, że nawet ciągnięta sznurkiem, jadąc na wprost taka przyczepka nie latałaby na boki (przy założeniu, że miałaby koło za kołem i pozostawiałby jeden ślad). problemem było by hamowanie i skręcanie. Przy połączeniu sztywnym (dyszel) przyczepka na zakrętach będzie się pochylała tak jak motocykl co jest rzeczywistym działaniem przeciw sile odśrodkowej, motocykla i przyczepki.

 

Być może się mylę, być może jesteś bardziej kompetentny w dziedzinie mechaniki i dynamiki ciała stałego niż ja. Zaznaczam iż jest to moje "zdanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie dwa koła? Jedno obok drugiego

 

Wlasnie w ten sposob.

Wydaje mi sie ze wlasnie bedzie bardziej stabilniejsza :crossy:

Nie bedzie tak majtac sie na boki a dyszel ktory ja laczy z motocyklem nie jest na tyle sztywny i mocny aby, przy predkosciach turystycznych ( bo po to ta przyczepka ma sluzyc ) 130-140 km/h utrzymal ja na ziemi ...

Tez nie pisze tego z praktyki .... takie jest moje "zdanie" :flesje:

 

http://jarekstryszawa3.w.interia.pl/886p.jpg

o takim czyms myslalem

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa jest to że przyczepka musi być amortyzowana inaczej będzie sobie bezwładnie podskakiwac na każdym dołku.

 

Z tego co gadałem ze znajomym, który miał taka w Jawie Perzaku, to cholernie sie z tym cieżko jeżdzi i w zakrętach bywa nieobliczalna.

Mam na myśli oczywiście jednokółkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko ładnie pięknie z tym że na zdjęciu jest motór z koszem, a jazda motórem z koszem jest całkowicie inna niż zwykłym jednośladem. Do ruska podczepiasz nawet dwu osiówkę i będzie jechało tam się montuje zwykłe haki samochodowe. Są już gotowe haki które przykręca się do ramy wózka i luuu. Zaprzęg nie pochyla się w zakrętach. Chłopaki na forum redmotorz www.redmotorz.pl mają fajne patenty na takie przyczepki do ruska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...